Čím mám kŕmiť 11 dňové bábätko?

zuzkarobko
29. jún 2012

ahojte chcem sa opytat cim by som mala krmit maleho ked z prsnika nechce sat a nutrilon mi doktorka zakazala nakolko velmi pibral poradte co mu mam dat papat dakujem

stanislavao
29. jún 2012

odsavajte si mlieko. ale este vhodnejsie by bolo zavolat laktacnu poradkynu, aby vas naucila dojcit, aby sa malinky vedel spravne prisat a mozno by ste vedeli dojcit. a ked doktorka zakazala nutrilon, tak vam aj mala poradit.

ichbinich
29. jún 2012

Ako prve si zavolaj laktacnu poradkynu.
Odsavaj si mliecko a daj odsate. Pozor, ak das z flasky, je riziko, ze nebude uz potom chciet prsnik.
Precitja si toto:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

Spytaj sa aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

mataharyy
29. jún 2012

Doktorka bude na palici, no asi se rozhodla pro redukční dietu a nechat dítě vyhladovět? 🙄 Pokud zakázala nutrilon, tak třeba sunar, ať se postaví na hlavu 😝 No a pokud máte mléko a mladému se nechce tahat, tak zkuste odstříkat/odsát a podávat to 😉 Ale pokud doktorka neřekla co mu máte dávat, tak doporučuji změnit doktorku, protože je na hlavu...

bodka13
29. jún 2012

myslím,že keby z prsníka nesal,tak by nepriberal 😉 ...najlepšie je zavolať laktačnej poradkyni,ak chceš pokračovať v dojčení
...ak nechceš dojčiť tak je jedno,ktorú značku mlieka malinkému vyberieš -zloženie majú rovnaké 😉

...škoda,že si nezaložila diskusiu,nevieme ako často ho dojčíš a koľko minút papá 😒

lubkaj38
2. aug 2012

to co je za blbost ze od nutrilonu vela pribral? tie lekarky su uz nahlavu padnute!!!! mojho nekojim od zaciatku a to bola pri mne aj laktacna bohuzial odmietal prsnik a mliecko som po mesiaci uplne stratila. ☹ a sme na nutrilone a je to krasny zdravy chlapcek! Oni nic len dojcit a dojcit ..... moja pediatricka mi povedala ze ho nemam viac trapit a davat mu nutrilon lebo z vahou isiel dole a bol hrozne nervozny .... teraz krasne pribera ..... a tie faldy na nôžkach ma riadne 🙂)) kazdemu sa pacia 🙂

daniela242
2. aug 2012

Skúšaj stále prikladať a keď sa nebude chcieť chytiť tak aspoň odsávať aby pil tvoje mliečko kým ho máš, je škoda krmiť umelým kým máš vlastné 😉 To je aspoň zadarmo. Ak to nepôjde tak kľudne dávaj aj umelé, na tom nie je nič zlé, predsa nenecháš hladné dieťatko. Ale hlavne to nevzdávaj tak skoro, niektorým detičkám trvá dlhšie kým sa naučia papať.Ako ti baby radili skús aj tú laktačnú poradkyňu, možno príde na to kde je chyba 🙂 ale hlavne nestresuj! to nepomáha bábätku ani tebe. veľa šťastia 🙂

babajaga
2. aug 2012

ahoj,ja som nekojila,nabehli sme tiez na nutrilon a zo zaciatku sa nevedel dojest,tiez rapidne pribral,nasa detska mi len kazala zvysit o kvapku vigantol,ze ked tak naraz pribera,ze to prejde...a trvalo to cca 3 tyzdne,potom bac a uz papal len aby sa nepovedalo a vaha sa tiez ustalila,uz tak rapidne nepriberal....tak neviem preco tiez ze nedavat nutrilon,vela pribral,papat musi kazdy,ked je hladny...

jahodka11
26. aug 2012

akoze doktorka zakazala nutrilon? to ma drzat dietu alebo co? zmenit doktorku, poradit sa s laktacnou,ak chces uspesne dojcit....ak nie, davat UM, jedno ake.... 🙂