Čo dávať 6 mesačnému dieťaťu na olovrant okrem ovocia?

sandra_sul
1. júl 2012

Ake jogurty moze?

ustrachana
1. júl 2012

ziadne, 6 mesacne dieta jogurty nemoze.my papame piskoty s ovocim, kasu, kasu s ovocim, vianocku s mliekom, banan a piskoty 🙂 vymyslam mu vsetky mozne kombinacie, ale jogurt nie.

murinka
1. júl 2012

moj maly papa vyzivku s piskotami,jogurty iste nie

k_a_j_k_a
1. júl 2012

No... Jogurty este ziadne. Ale zacina sa s bielym jogurtom, kt. ma minimum veci v zlozeni (zvolensky, tami, holandia...) my sme ako prvy jedavali z lidla 10% smotanovy, obe mali cca 8mesiacov. Ten papame dodnes. Ale 6mesacnemu by som davala zeleninu, max. ovocie, pripadne este roztek na zuzlanie. Mate este dost casu na jogurty 🙂

graceful9
1. júl 2012

ja dávam len zeleninku alebo ovocie raz denne, inak len mliečko a vodu,,,

cicimon
1. júl 2012

jogurt po 8mes, skor nie... a takemu dietatu max ovocie, najlepsie mlieko alebo zeleninu... to uz tolko toho zjedlo ze uz by malo byt vo faze jogurtov?

pramukova
1. júl 2012

Dostať kúpiť take dezerty od nestlé sú 4!ks v balení malinove v tescu originál od 6mesiaca tak tie ale skorej na desiatu a olovrant vyzivku niekedy aj s piskotkou

luciferkax
1. júl 2012

Prečo mu nechceš dať ovocie? tie nestlé a hipp dezerty sú čistá umelina, raz som to kúpila, nedalo sa to zjesť.. jogurty až po ôsmom mesiaci, daj biely, ak mu nechutí ovocie, daj varenú zeleninu

lemurko
1. júl 2012

No hlavne, ze piskoty a vianocku ano, ale jogurty nie. 🙂.
My sme s prikrmamy zacali od 5.mesiaca, takze v 6. mesiacoch sme iba zavadzali druhy prikrm za den. - ovocny (bolo to v zime, takze ovocne hippky alebo banan) a zeleninovo-masovy. Inak pil iba mlieko, materske. Ked sme zaviedli lepok, pridali sme na veceru kasu. Zvycajne mal ovocie doobeda a zeleninu s maskom poobede. V 6-mesiacoch si myslim, ze nepotrebuje olovrant. Kludne pockaj, kym bude moct ten jogurt (8. mesiac) a potom mozes zaviest aj ten olovrant.

Ak chces malemu dat nieco na zabavenie, tak vyborne su take tie chrumky (ryzove, kukuricne, pohankove), nesolene, treba na obale pozriet, aby to obsahovalo co najmenej inych gebuzin.

kvetinka211
1. júl 2012

My sme s olovrantami zacali niekedy od 10 mesiacov, v 6 mes sme len zacinali experimentovat so zeleninkou ... 5 nemliecnych jedal mavame tusim az od roka, aj to ranajky sa vacsinou napije mliecka a uz toho potom moc nezje .. najlepsie je cerstve ovocie, alebo zo zaciatku mozes aj podusit. Jogurty od cca. 9-10 mesiaca, biele nesladene min. 3% tuku alebo zvolensky, kase nemliecne nesladene bez prichuti. Neskor nudzovo aj hotove vyzivky, treba vsak hladat kvalitne, lebo strasny humus co predavaju pre male deticky, sleduj si hlavne ci tam nepridali umelo cukor.

aduskatt
1. júl 2012

nestle a vsakovake ine dezerty pre deti je ako prehlad chemikalii v laboratoriu v NASA☹(....polrocnemu by som asi davala len mliecko a cerstve ovocie a zeleninku, skutocne dezerty, ktore su ochutene konzervantami a podobne by som nedavala, jagurty tiez este nie.......

besanel
1. júl 2012

Piškóty???deti by piškóty do roka jesť nemali,po prvé sú zbytožne sladké a po druhé obsahujú vajcia..deti by do roka nemali jesť vaječný bielok ktorý piškóty obsahujú..platí to aj o cestovinách,len bezvaječné

kvietocek7
1. júl 2012

tvoja Saska ma len 6mes tak jej dopraj co najzdravsie prikrmy (zeleninku a ovocie) - myslim tym,ze nie vsetko naraz je v jej prospech 😝
no a yogurty? no to uz potom aj cerealie a ostatne 😀 😀
jej telicko si musi postupne zvykat aby sa tolky pretlak vselicoho nevypomstil v alergiach. Kup si casopis od mama a ja
''VYZIVA DETI OD NARODENIA'' a tam mas napadov a receptov od prvych prikrmov az po skolsky vek.Aj to kedy je co dobre kazdym mesiacom pridat dietatku do jedalnicka. Tak vela stastia a pre 6mes deticky aj napr kukuricne chrumky, das do rucky a je postarane.

zuzana581
1. júl 2012

Kludne daj, to čo uznáš za vhodné, jogurt, bábovku, piškotik, aj keď samozrejme tá zelenina, alebo ovocie, by boli najzdravšie. Hlavne ak chceš dať dieťaťu papať niečo, čo sa vymyká tým strašne múdrym tabulkám, ktoré vymysleli ešte múdrejšie hlavičky, tak sa o tom neraď tu na fore, lebo to je potom hora poučovania, čo 6 mesačné dieťa môže a nemôže.. 🙂

marulka83
1. júl 2012

Neviem,ako ine mamicky,ale v 6 mesiacoch som mojej este len pomaly zacala davat prikrmy. (skor to bolo neuspesne,kedze ju bolievalo brusko) Do konca 7 mesiaca mala iba ranajky,obedik a veceru a mezitym som ju kojila a trosku cistej prevarenej vody. Az ked bola zvyknuta na 3 jedla,co dalo vela namahy, som zacala pridavat medzi hlavnymi jedlami jogurty alebo vyzivy,ktore zboznuje.

nicky182
1. júl 2012

ziadne jogurty, pockaj aspon do 9m ..6 mesacne dietatko este nemusi mat "olovrant" ... 🙂 ak uz pekne papat obedik a to ovocie, skusila by som piskotku dat do rucky, pohryzka si trosku, "prebavi sa" ... 🙂

hori
1. júl 2012

co 6 mesacnemu na olovrant??? mlieko - a je po probleme...

ritusuk
1. júl 2012

My sme s jogurtami zacali len pred mesiacom 😲 Dovtedy dostavali len mliecko a zeleninu, az neskor sme presli na maso, ovocie a teraz (10m) uz dostavaju aj kukuricne chrumky a obcas piskotku...polrocne dieta este nemusi papat jogurty podla mna 😖 Ked uz, tak radsej popuceny bananik, podusene jablcko atd, ci?

moniciak
2. júl 2012

Moja polročná jedla akurát tak zelenninové polievky neochutené pomixované, sem tam výživu, jablkovú šťavu, mrkvovú šťavu... Začali sme s bielym jogurtom ale až neskôr... A zabudla som na detské kašičky ktoré sú dodnes malej obľúbeným papaníčkom 🙂

lubkaj38
2. júl 2012

moj drobcek papa vyzivu, nestle kasicku, krupicu od nestle, polievocky (vyvar), zeleninku, mäsko, vianocku do mliecka miluje, niekedy mu jednu piskotku aj dve rozpucm do vyzivy ..... zemiacik a mrkvicku ... mliecko sme na UM a vypije mi 120 -150ml. striedam mu tie prkrmy jasne ze to nezje vsetko jeden den ale ovocie kazdy den mu dam lebo potom nema problem pri kakani. toto vsetko nam odporucila nasa lekarka.

cecil36
2. júl 2012

To s tou vianocou ma zaujalo, baby to davate klasicku vianocu z obchodu? Mne moj krpec nechce ziadne prikrmy, ochutna a viac sa mi lyzicku ani nepodari mu dostat do pusy. Strci jazyk dopredu a dopapali sme 😢 Tak mi napadlo ci by mu ta vianocka nezachutila 😉

betina1984
2. júl 2012

Striedam to, jeden den Pribinacik, druhy den biely jogurt smotanovy, bud zvolensky, banovecky, alebo probioticky, ovocie nastruhane - jablka, hrusky, broskyne, nektarinky, banany, rozne ich kombinujem, pridavam Marina kekse, alebo piskoty nastruhane, alebo susienky. Dalej ovocne presnidavky vseho druhu. Zeleninovo-masove prikrmy davam len na obed. Zjedia toho dost Filip okolo 150-200 g, podla toho ci je moc hladny a Paulinka okolo 100-140 g.

rainbow0508
2. júl 2012

My mame 6 mesiacov o 2 dni, ale este sme vobec neprikrmovali...nech si maly uzije mliecka.
Ale inak jogurty 6 mesacnemu!!!!!!!!!!!! Urcite nie. Aspon do 9-10 mesiaca minimalne by som pockala. Ved teraz je dost zeleniny a ovocia...a mliecneho ma dost v mliecku....

zuzikkaa
2. júl 2012

@betina1984 pribinacik 7mesacnym???????????? 😕 😕 😕 to by som nerobila...ten je vhodny najskor od roka 😒 😒