Olovrant pre 5 a pol mesačné dieťa

ivka2112
7. sep 2019

Ahojte mamicky. Chcem sa vas opytat, co dat na olovrant 5,5 mesacnemu drobcovi? Od styroch mesiacov papame prikrmy, a sme na UM. Desiatujeme ovocie a obedujeme zeleninku, masko. Inak papame UM. Premyslam, kedy zacat a co davat na olovrant namiesto UM. Nasla som, ze kadejake kase, kym sa nemoze jogurt, lenze na olovrant urcite nechcem davat mliecne kase. Viete dat nejake tipy? A inak - odkedy moze nedojcene dieta papat jogurt? Ja som nasla, ze od 10m, ale zda sa mi to dost neskoro. Dakujem za rad a tipy🙂

ktochytavzite
7. sep 2019

@ivka2112 kase mozes urobit aj nemliecne,napr povaris ovsene clocky so zeleninou go vide a rozmixujes.

xxxkatka
7. sep 2019

@ivka2112 uprimne, ides na to brutal rychlo. V tomto veku by mu uplne stacilo mat len prikrm obed a zvysok mlieko. Kam sa ponahlas?

ink
7. sep 2019

Ahoj, aj mne sa zdá, že sa príliš ponáhlaš, prvý mesiac isto stačí len obed, a ten další teda môžeš desiatu, ale olovrant by som pridala až po zavedení večere. Máš na všetko svoj čas. A jogurt by som osobne nedala skôr než je 10 mesiacov. UM je prispôsobené detskému tráveniu viac než čistý kravský jogurt. Takže kľud, pokoj, uber. 🙂

lula313
7. sep 2019

Ano, ideš na to rýchlo. Cca v roku by malo mat dieťa 5 chodov, ty už teraz chceš zaviesť tretí. Určite by som pockala minimálne do 7-8 mesiaca, to by som dala kase varené zo zrn(ryža, pseno,..) v nejakom 9-10 by som dala zeleninový olovrant a okolo roka dala ranajky

evkamotka
7. sep 2019

Moj mal na olovrant vtdy mixovane ovocie, banan, jablko, broskynu, hocico

a_da99
19. sep 2019

Bud var z celých zŕn, alebo ak to chceš rýchle tak by som volila Nomina kase. Majú veľa druhov a sú super 👍