Čo mám ponúknuť 9 mesačnej dcérke, ktorá nechce papať?

7. sep 2020

Dobrý deň žienky, som zúfalá moja dcérka má 9mesiacov a odmieta mi papať. Ovocie, ktoré jej predtým chutilo nechce žiadne. Ovsené kaše nechce tiež. Jediné čo po lyžičkách trochu do nej dostanem je zeleninovo-masovy prikrm, vývar a ponúkla som jej aj chlebík s trochou masla. To zjedla tiež. Čo ešte by som mohla skúsiť? Nechce ani vodu, večer a v noci vypije fľašu mlieka. Asi to bude kvôli rastucim zubkom, idú jej 4 naraz. Ďakujem za tipy. Ester

cookie29
7. sep 2020

Moze to byt zo zubkov. A babatku do 1 roka bohate staci mliecko. Takze hlavne nestresovat 🙂 a preco neskusit napriklad kusok uhorky alebo tvrdsieho jablcka z chladnicky na ozuzlavanie, ak idu zubky mohlo by pomoct.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
7. sep 2020

Nas mal tiez take obdobie. Najskor bol super jedak a potom asi 2 tyzdne vymyslal a teraz zase papa.
Ak jej idu zuby to urcite moze byt problem hlavne ak spapa polievku asi ju to netlaci na dasienkach. Treba pockat. Ponukaj to co jej chuti aj ked to bude stale to iste.
Ako vravia skus tvrdu stravu.. mozno bude rada zut a masirovat tie dasna aj ked ten nas si vzdy odhrizol velky kus a potom sa s tym dusil takze ju vzdy sleduj ak jej das do ruky kus uhorky alebo hrusky.
Tiez som skusala iny cas... rano papa lepsie ako na obed
Alebo som dala do zeleninky lyzicku ovocia by mal aj z toho.
A nas velmi chce jest ked vidi jest nas. Normalne banan nezje ked mu davam, ale ked jem vlocky, pride a pyta si jedlo a dam mu banan z mojej misky po kuskoch a basti ho jedna radost.

zuzanasaskamilos
7. sep 2020

Moja staršia ked jej isli zuby tak mi nič nezjedla iva vyzivu a jogurty a mlieko a v pohode ked ju neboleli tak zase zacala papat takze je to v pohode

ivangeline
7. sep 2020

Určite zuby, môj jedol len kašu pár dní, keď šli zuby a málokedy niečo iné s aj to len trocha. Teraz mu idú zas stoličky...to isté.. a ja len nervy, prečo neje, však bude hladný, nervózny a rýchlo unavený... Ale nedá si povedať. Len kaša, chrumka, voda, čaj.. kúsok jedlá tu a kusok tam, 😟