Ako postupovať, keď 10-mesačná dcérka odmieta zeleninovo-mäsový príkrm?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

dcérka má 10 mesiacov a už nejaký čas odmieta zeleninovo-mäsový príkrm. Keď vidí lyžičku, tak hneď otočí hlavu a začne plakať a ťahať sa na mliečko. S ovocím ani kašami taký problém nemá. Za týždeň mi zjedla možno lyžičku obedu.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako dávate ovocie a kaše? Predpokladám, že tiež lyžičkou, takže skôr ide o chuť, teplotu, či vôňu jedla.

Skúste do obedného príkrmu primiešať jablko na chuť. Zmeniť čas kŕmenia, dať jej niečo na hryzkanie do ruky.

A chce to určite dávku trpezlivosti, môže to byť "iba obdobie", ktoré prejde.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička