Dávate dieťatku piť aj niečo iné okrem mliečka?

fixka
22. jan 2012

Ahojte, zaujímalo by ma, či dávate svojim deťom (moja dcérka má 3,5 mesiaca) piť aj vodičku, alebo čajík. Výlučne ju kojím a nedávam jej nič iné tak ma zaujíma, ako to robíte vy a či by som už nemala dávať piť aj iné okrem mlieka. Ďakujem za vaše názory a odpovede.

emilly
22. jan 2012

Baby a ako podavate vodu drobcom, ked nechcete aby sa naucilo na flasu. Predsa len hrozi ze babo potom bude odmietat prisat sa nie?

janka2206
22. jan 2012

No, myslim si ze ide fakt o to kedy sa dieta narodi, ked je zimne, tak mu myslim staci MM, predne mlieko na smad, zadne na hlad..ked je letne pride mi zvlastne nedat mu vodu, ved to dieta sa poti, tak isto ako aj my, ak nie aj viac a neverim tomu, ze v lete mu staci ako tekutina predne mliecko. Moj maly sa narodil koncom juna, ked boli riadne horucavy, pil vela mlieka, ale pil take davky vody, ze som sa tomu sama cudovala.. ale to je jedna vec..novorodenci..ale druha je, ked je uz dieta starsie. inak mlieko sa prisposobuje veku dietata, a to asi tak kym ma mat funkciu jedinej vyzivy, t.j. zhruba kym dieta nema zuby, co je prirodzene od prirody, takze ak dieta kojite uz vacsie, napr. rocne, nemusi platit, ze mlieko je predne a zadne, na smad a hlad..si myslim

raona
22. jan 2012

Davala som len mm, pri zavadzani prikrmov aj caj, z poharika so sosacikom a ziaden problem nebol.. proste ked bola smadna tak sa napila aj vody aj cajika.. a pri druhej praktizujem tiez, len mm, a ked zacneme s prikrmami bude aj caj aj vodicku..
@emilly no neviem ale nemyslim si, ze babo bude odmietat prsnik ked sa nauci na flasu.. blbost podla mna.. aspon ako to vidim na vlastnych dcerach.. ked potrebujem odist z domu, dava jej mm mlieko moje z flase.. a nepozorujem, zeby ma zacala odmietat, alebo by sa nevedela prisat..

daniela02
29. aug 2012

Tak ja som hladala skor odpoved na to, aka by mala byt teplota cajika a vodicky ak jej chcem dat, ale pridam postreh k teme, dnes u nas bola malinku skontrolovat pani doktorka a sama nam povedala, ze v pripade cikutky akebo keby bolo velmi teplo jej mozme dat kludna cajik alebo vodicku cez flasku