Deti a vanilkový cukor

drusila1407
7. jún 2018

Svokra robila z domácich jahôd a jabĺk presnidávku, ale dala tam (vraj aby to bolo sladšie 🤔) vanilkový cukor...môže to jesť 9 mesačné dieťa? :/

simsalabim
7. jún 2018

@drusila1407 no ja si myslim, ze bez problemov. Ale som si ista, ze niekomu by vadil bud ten vanilin (alebo dala ozajstnu vanilku?) alebo cukor.

zara0201
7. jún 2018

@drusila1407 Vanilkovy ci vanilinovy?

pininka
7. jún 2018

Samozrejme ze moze, nebolo nutne sice to tam davat, ale take mnozstvo nemoze nic urobit, ved to nebude jest 5krat denne.

pribinak
7. jún 2018

Moze, nic sa mu nestane

janickacrazy
7. jún 2018

@drusila1407 no je to na tebe, či dáš alebo nie, ja by som nedala, dávala som deťom presnídavky bez cukru v tomto veku, ale je kopu mamičiek, čo dávajú aj s cukrom

lorela
8. jún 2018

Pre 9 mesačné bábätko cukor vhodný nie je, a ešte dlho nie, ja by som nedala. Navyše, keď je sezóna čerstvého domáceho ovocia, keď máte vlastné ovocie, je obrovská škoda dávať kompót s cukrom.
A, samozrejme, že sa mu nič nestane, prečo by sa malo? 🙂 Tieto veci treba totiž vnímať komplexne a z dlhodobého hľadiska.

gabci_gabca
8. jún 2018

Tak nie je to úplne najvhodnejšie ale pokiaľ to nebude jediné jedlo, ktoré za deň zje a nebude to tak často tak si myslím, že mu to neublíži