Dvojročný syn odmieta chleba a pečivo

legatka
28. feb 2015

ahojte maminy, chcem sa poradit, mame 2rocneho syna a je celkom dobry papkac, akurat nam odieta veskery chleba a pecivo, aj ked sa mu to snazime spestrit zeleninou sunkou, vsetko zje okrem chleba alebo rozku, mate skusenost?mam to riesit alebo proste len nechat tak pokial papa ostatne...dakujem

bonaqa2013
28. feb 2015

Moja tiež nechce chleb ,ani pečivo, ale zato piškóty miluje. A tak jedáva piškóty s mliekom.

legatka
autor
28. feb 2015

no nas ani piskoty

ajka30
28. feb 2015

@legatka mozno je to dobre, ze odmieta, telo niekedy prirodzene vie, co mu nerobi dobre. Nenutila by som ho. Skus mu kupit nejaky bezlepkovy, alebo mu dat ryzovy alebo kukuricny chlebicek.

senka111
28. feb 2015

My tiež nechceme, ráno vôbec takže sú kaše, ovsene vločky a pod.večer polievky,alebo z obeda.

siska53
28. feb 2015

@legatka suhlas s @ajka30. Inak nas maly v tom case pil len mlieko. Vyoil si tych 180-240ml a uz potom nic ine nechcel. A to bol inak dobry papkac. Aj teraz je to zvacsa tak,ze zje minimum mucnych vyrobkov k niecomu - napr. K privarku... Ale uz sa naucil ranajkovat pecivo. No to preto,lebo jedava maslo a lekvar ci nutelu. Ak by dostal sunku ci syr tie by zjedol a chlieb ci rozok len poprplal. Ale su dni,kedy sprace aj 3-4krajce. Chxe to cas,nas uz bude mat 5r.
Ale dakde som citala,ze veru,deti vedia co je pre nich dobre a vraj je nerpirodzene jedavat pecivo a chlieb ako ho jeme my.

enka81
28. feb 2015

mna napadol moj pripad s dcerou, ktora odmalicka odmietala jogurty, az kym som neprisla na to, ze jej akokolvek ochutene jogurty nechutia a chutia jej prave tie ciste, biele, chuti jej kysla smotana, kysle acidko, ochutene do nej nedostanem. Pri pecive tiez nema rada zrnieckove, ale cisto biele, pricom syn a ja zboznujeme prave tie celozrnne. Skus iny druh peciva ponuknut.

kitty88
28. feb 2015

@legatka ja by som ho nenutila, mozno neskor si aj sam vypyta... a este ked pises, ze inak papa dobre, tak by som to neriesila, mozno ked pojde do skolky, tak sa tam nauci, ked uvidi, ze aj ostatne deti papaju... moja zas nechce vacsinu mliecnych vyrobkov, hlavne jogurty (pritom mlieko pije v pohode kravske) a co s nou narobim? nedavam jej, niekedy si sama vypyta puding alebo kremik (tie jedine z mliecnych zje, no aj tak mozno polovicu) inak pecivo zje, ale suche, nicim nenatrete, vacsinou chlieb, aj to len striedku... tiez niekedy si pyta natriet maslom, ale to vynimocne

sense
28. feb 2015

zatial nechaj tak moja nezjedla okrem razneho chleba a cestovin nic, ziadne zemiaky , ziadnu ryzu, chlieb zasadne suchy....ziadne sladene cerealie, keksy piskoty, kolac nic....ziadne kase tie asi od 8 mesiaca...banan zacala jest ked mala rok a pol...ani lekvar alebo nutelu keby jej dam

teraz zje sice uz aj ryzu a na chlieb si vypyta maslo ale zvysok nic nic....zato nikdy nepohrdne sunkou, uhorkou, paprikou , rajcinou ,akoukolvek zeleninou ani ovocim...jogurt, masko...a take...

lalus
28. feb 2015

nechaj tak 😉
aj môj menší dlho odmietal akýkoľvek chlieb a pečivo. raňajkoval najprv čistý jogurt, potom jogurt s ovsenými vločkami, večer mával kaše (rôzne na prestriedanie - kukuričnú, ryžovú, ovsenú, pšenovú... od Nominal).
a postupne začal aj chlieb a pečivo skúšať a teraz ich už je bežne.

kofoluska
28. feb 2015

@legatka Nechaj tak. Ani moj nexce pecivo a chleba. Na ranajky ma jogurt, na desiatu ako kedy - parene/cerstve ovocie same alebo s vlockami, na obed polievka, po spanku druhe jedlo, olovrant podla toho, co bolo na desiatu alebo domace musli. Prva vecera len lahka - obvykle len banan s polovicou jablka. Druha vecera kasa. Skus sa pozriet ku mne do fotoblogu, mozno sa inspirujes, mam tam par clankov o prikrmovani a aj recepty. 🙂

janickacrazy
1. mar 2015

@legatka Skús mu dať porobiť nejaké testy, či nie je náhodou alergický na lepok alebo nejakú zložku v pečive, niekedy dieťa inštinktívne cíti, čo mu nerobí dobre a preto to može odmietať.

maslenka47
1. mar 2015

@legatka riesis blbosti... vsak ty tiez nezjes to, co ti nechuti. Verim tomu, ze kopa z nas dospelych by tiez nejedla pecivo, keby do nas nasi rodicia roky rokuce nehucali, ze bez chleba nas z tej sunky bude boliet brucho (pritom to je somarina... skor si myslim, ze ten pravy argument bol "pecivo je lacne a sunka draha.."). Aspon nie na dennej baze.

Tvoj syn ma delenu stravu, vraj je to dneska zdrave ;) Nas tiez vacsinou pojeda salamy a zeleninu, ovocie bez peciva. Obcas ked ma chut, vypyta si chleba s lekvarom, medom alebo nutelou, ale rozhodne ho nedonutim jest pecivo ako zaklad ranajok, desiaty a/lebo vecere. Prisiel k tomu postupne. Napriklad chleba natrety akoukolvek natierkou vratane masla a syra doteraz apriori odmieta co i len do ruky chytit a ochutnat. Radsej suchy, maximalne lekvar/med/nutela.

astonka
1. mar 2015

@legatka ano mam...aj moj syn od svojho roka odmieta tiez chlieb,pečivo prosto všetko pečene,ani buchty no je toho vela čo nezia...

kacckaa
1. mar 2015

to je podľa mňa len obdobie... aj moja malá, neskutočný jedák, mala takéto asi 2mesiace... a potom znova nabehla na starý režim 🙂

princezna_bosorka
25. jan 2024

@legatka ak si si ista, ze ma dost vsetkych zivin, nenut ho, len ponukaj rozne varianty vratane napr. bezlepkoveho chleba, quesadily, tortilly, naanu a pod.