Jedálniček pre 16-mesačnú slečnu

24. aug 2020

Ahojte maminky.
Aký máte zhruba jedálniček pre 16 mesačné dieťa.
Niekedy si myslím že naša malá papa malo tak idem pre radu.
Napíšem ako papame.
V noci okolo 3j niekedy o 5j pije UM 150ml,ráno o pol 9j UM 120ml keďže o 8j stáva, potom ideme o 10j von medzi tým chrumecky a ovocie a 12j jogurtik a pôjde spinkat max 2j.
Potom obedík o tej 3j, niekedy polievočka inokedy mäsko s ryžou alebo so zemiakmi.
Medzi tým ovocie a okolo pol 6j bud parecky, kasicka, puding.
Večer o 8j UM 150ml.
A takto mame každý deň, rozmýšľam ze ráno vynechám UM a dám jej jogurtik a o 12j polievku a keď sa zobudí spravím jej druhé jedlo.
Len ma neukamenujte chcem vedieť váš názor, pred mesiacom keď sme boli v poradni vážila 1600g tak skoro 11kg je to v poriadku?
Ďakujem za rady a nápady😘

simona92101
24. aug 2020

Ahoj,myslim ze take velke dieta uz tolko UM nepotrebuje,skor rozmanitu varenu stravu,zeleninu,ovocie,polievky su dolezite.ja by som hlavne vysadila ten obedny jogurt pred spankom a nahradila ho polievkou a to kazdy den.druhe varene jedlo ked sa zobudi.jogurt by som ponechala na ranajky,popripade chlebik,puding.
Napisem ti aky ma jedalnicek moja 17m dcerka:
Ranajky o 8:00,bud kaša,alebo jogurt/puding, alebo chlieb+maslo,sunka,syr alebo s pomazankou,vianocka s maslom Nechavam ju aby papala sama.
Potom ideme von okolo 9:00, cca o 9:30 jej ponuknem ovocie,alebo tycinku(ovocna₩)popripade brumik.o 11:00 ma polievku,o 12:00 ide spat a dostane 200ml UM. Po spanku dostane okolo 15:00 druhe teple jedlo, ideme von,okolo 17tej vonku spapa tiez bud jablcko alebo ine ovocie,obcas daka chrumka.vecera o 18:30,bud chlebik,alebo ine pecivo,popripade to co mala na obed. O 19:30 ukladam do postele s flasou UM 200ml. V noci malokedy davam mlieko.

autor
24. aug 2020

@simona92101 ahoj, dakujem za radu, už dlhší čas rozmýšľam že ráno vynechám mliečko a prejdem na 2 hlavne jedla.
Tak pekne od zajtra budeme tak fungovať😊

a_da99
26. aug 2020

Ja mám 17m a jedalnicek takýto:
Okolo 2hej a 6tej 200ml UM, vstáva 8-8:30 takze o 9tej máva kasu - bud cistu alebo s mixnutym ovocím. Potom ideme von, okolo 10:30-11:00 papá nejaké ovocie alebo ovocnú kapsicku, alebo aj všetko čo som zbalila 🙈. Ideme domov a tam o 12tej podľa toho či mame navarené bud dostane polievku alebo UM a ide spat. Po spánku cca o 15tej ma obed, alebo polievku (podľa toho čo som stihla 😅). Poobede pojedá stále nejaké chrumky, alebo rožtek, alebo ak je čosi napecene, do toho ovocie, sem tam zeleninu...niekedy jej spravím puding z rastlinného mlieka alebo vegansky jogurt. Na večeru bud polievka, alebo niečo čo bolo na obed, pripadne omeleta so zeleninkou atd...pred spaním o 20tej UM a to iste ešte aj o 23tej. Áno, veľa mlieka na take veľké dieťa, ale keďže ma ABKM tak jej to mlieko neviem dostatočne nahradiť v strave 🤷🏻‍♀️ Predtým jedavala jogurty aj tvrdé syry, značne nám to skomplikovalo jedalnicek 😒

engynka
11. sep 2020

My teda mame 14 mesiacov a syn zje velmi malo. Napriek tomu fungujeme takto: okolo 5-6 UM 180ml, zaspi este do 8, 8.30 ranajky: chlebik so zelneinou, vianocka, vajicka. 10.30 ovocie, 11.30 obed: vacsinou iba druhe kedze polievky nechce, 13.00 UM 180ml, 16.30 kasa, ovocie, kolac, puding, jogurt. 18.30 chlebik so zeleninou. 20.00 UM 180ml
Ja sa snazim mu podsuvat roznorodu stravu co najvic kedze zje strasne strasne malo

katpox
22. sep 2020

ma pestry jedalnicek ,mam 15 m syna kojeny ,rano sa koji,spravim si ranajky avzdy mu este ponuknek,si trochu dzobne,pri vareni obeda,ujeda z ingrdiencii, napr mrkvu, zemiak zje ,kostuje co sa mu pozdava a ma chrumky alebo banan,ovocnu vyzivu,potom obed,to iste co my vyprazane robim minimalne, poobede sa koji, ked vstane dobne si rajcinu ,ideme von,vecera bud polievka,pecivo na kocky maslo a zelenina a vecer zaspi pri kojeni, v noci sa 2xkoji, no a davam mu podobne druhy ako vy , brumika som mu dala,to zblajzol len sa zaprasilo,manzelovi sa to nepozdavalo ze co v tom je,ked mu to tak chti, tak teraz radsej upecem kolac a mu ponuknem ,babovku,vianocku,pernikovo jablkovy kolac a pod,klasiky