Jedálniček pre dvojročné dieťa

kaja153
17. jún 2022

Ahojte maminy,
Myslíte že môj syn papá dosť? Že mu dávam dosť jedla? S mužom sa stravujeme inak a neviem odhadnúť jedlo pre drobca.

Raňajky 8:00 chlebík alebo puding. Občas zje nejaké sladké pečivo ale najradšej má chlebík.
Desiata 10:30 polievka
Obed po spánku 14:30 hlavné jedlo
Olovrant 17:30 ogurt,ovocie alebo ovocná výživa a ovocie
Večera 19:00 kaša v mlieku alebo znova chlebík

V noci si pýta 1x mlieko a preto premýšľam nad tým či papá dosť.

deedol
17. jún 2022

napisem pre porovnanie, co jedol moj v tom veku.
prve ranajky okolo 6-6:30 (vstaval strasne skoro) - umele mlieko
8:00-8:30 ranajky chlieb/pecivo na slano, kasa na sladko, musli, obcas vianocka
10:30 desiata ovocie alebo jogurt, obcas ovocna kapsicka
12:00 obed polievka
13:00 - 14:00 spanok
14:30 obed druhe
16:30 olovrant podobny ako desiata
18:30 vecera husta polievka, wrap, chlieb/pecivo, kasa, lievance, palacinky (len ak mal slane ranajky)...
v noci uz nejedol, to som v roku zatrhla kvoli zubom (zacali mu rast v 4m).
vecer som mlieko nedavala, lebo potom v noci potreboval cikat.

jana1989jana1989
17. jún 2022

@kaja153 Ahoj, u nas velmi podobne. V noci sa nebudi, ale mlieko ma hned po zobudeni. Je to taky nas ritual, pije ho vyvaleny na gauci a ma hned z rana teplu tekutinu do bruska. Cca o hodku okolo pol osmej tiez chlebik s natierkou a zeleninou.. Potom okolo pol desiatej berieme von jablko nakrajane alebo banan alebo ine ovocie. A u nas je polievka, potom az tesne pred spanim okolo dvanastej, ked sa vratime domov. Po zobudeni cca o tretej hlavne jedlo. Potom cca o piatej jogurt alebo tvaroh s ovocim alebo presnidavka. A pred osmou kasa, umyt zuby a spat 🙂. Takto sa mi to osvedcilo a je z neho spokojny 16 kilovy chlap 💪.

kaja153
autor
17. jún 2022

@deedol tak skúsim pridať jedno jedlo že:
7:30 chlebík
10:00 jogurt
12:00 polievka
14:30 hlavné jedlo
17:30 ovocná kapsicka + ovocie
19:30 kaša/chlebík/polievka+chlebík

A skúsim skrátiť obedný spánok z 2h na 1,5h. Snáď to pomôže

kaja153
autor
17. jún 2022

@jana1989jana1989 super tak urobím to takto aj ja že medzi raňajkami a polievkou šupnem ovocie alebo jogurt alebo ovocnú kapsicku. Kaše na večeru varíš alebo kupuješ tie detské?

jana1989jana1989
17. jún 2022

@kaja153 nas spi tiez dve hodky, obcas aj viac.. Nemusis skracovat spanok podla mna, ked vam rezim vyhovuje.. Len posun tu polievku tesne pred spanim 😉

deedol
17. jún 2022

tiez si myslim, ze spanok neskracuj, len pridaj jedno jedlo. co by som ja vtedy za to dala, keby mi spal 2h 🙂

jana1989jana1989
17. jún 2022

@kaja153 kase kupujem. Nech ma tu aj ukamenuju, ale rano robim natierky, vecer polievky varim, kym sa vyspi pocas obeda, robim mu hlavne jedlo.. Kase vecer uz sa mi ozaj nechce 😂

kaja153
autor
17. jún 2022

@jana1989jana1989 ja tiež kupujem. Ale pýtam sa preto lebo keď tie kupované nedoje tak oni po chvíľke sú úplne riedke. Ale keď robím doma ( keď robím sebe napríklad ) tak tie sú husté celý čas ešte práveže časom zhustnu. Tie kupované zrednu. Tak to mi len tak napadlo že či nemôže byť hladný po tej kaši že mu rýchlo vytravi

jana1989jana1989
17. jún 2022

@kaja153 tiez som si to rednutie vsimla, ale nerobia to myslim vsetky. Najviac sa takto meni konzistencia pri tych ryzovych a takych, co su urcene ako "prva kasa" pre najmensich. Ale popravde som to prilis neskumala, len teraz tak lovim v hlave.. Robim mu uz dlhsie zo 180ml vody a vyzera, ze mu to staci, ked sa v noci nebudi.. Je sice ranne vtaca, uz o siestej mame budicek, ale predpokladam, ze to nebude hladom, ma tak proste nastaveny organizmus

nwnw
17. jún 2022

@kaja153
Jeme vsetci rovnake jedlo
1. Ranajky - vajicka+pecivo, pecivo s natierkou, vianocka, ovsena kasa s ovocim - zje malinko max pol rožka
2. Desiata 10:00 polievka u nas vela zeniny vyvar, luskova, akakolvek (solim minimum)
3. Mlieko spanok
4. Po spanku bud polievka zas alebo druhe.. vacsinou len zemiaky so stavou, ryzu so stavou a mikro kusky masa, alebo karfiol
5. Olovrant ovocie, jogurt, alebo rajciny
6. Vecera 18:00 to iste co obed bud polievku alebo druhe. Niekedy trochu zkazdeho
7. 20:00 mlieko

jana1989jana1989
17. jún 2022

@kaja153 a este mi napadlo, ze najlepsie si to porovnas, ked mu jeden vecer das tebou robenu kasu a dalsi instantnu. A ak sa bez ohladu na to zobudi obe noci na umele mlieko, mozes vylucit teoriu, ze ho malo zasytila ta kupovana. A to sa ti budi az niekedy nadranom? V ziadnom pripade si nedovolim posudzovat niekoho rezim, tak moju dalsiu uvahu prosim neber v zlom. Len mi tak napadlo, ze ci by aj vzhladom na zubky nebolo mozne skusit v noci mat nachystanu len cistu vodu a nech si "podudle" flasu a rano mu dat mlieko po zobudeni mozno este v posteli.. Ale to je fakt len taky nastrel, ty si drobca samozrejme najlepsie poznas

kaja153
autor
17. jún 2022

@jana1989jana1989 skúšala som teraz aj kupovanu aj varenú aj hustú polievku,dnes mal chlebík a zeleninu a aj tak sa budí 1-2x. Takže asi je to jedno čo papa na večer. Preto mi napadlo že možno treba pozerať na celý deň ale tak papa približne rovnako ako ste tu písali. Pridám ten jeden chod a uvidím. Boli aj noci že prespal celé. Ale väčšinou sa budí 1x. Presne v strede noci medzi 23 a 01. Zúbky má už našťastie všetky

jana1989jana1989
17. jún 2022

@kaja153 tak to hlad este nemoze byt podla mna.. To mu asi este nestihlo vytravit.. Skor mozno len zvyk, nastavenie.. Ale to ozaj len tipujem.. A tie zubky som spominala v suvislosti s mliekom, ze zvysok noci po vypiti mu to jedlo moze negativne na zubky vplyvat, preto mi napadlo, ci by mu ta voda len nestacila..