Je jedálniček môjho dvojročného syna v poriadku?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička dvojročných detí. Môj syn sa v noci budí a napadlo mi, že možno málo papá.

Jeho režim:
Raňajky 7:00- pečivo (chlieb, rožok, toast, lupačka, vianočka)
Desiata 10:00 - polievka
Obed 14:30- hlavné jedlo
Olovrant 17:00- jogurt/ovocie
Večera 19;30 - kaša v mlieku.

Je jeho strava v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na takéto niečo sa veľmi ťažko odpovedá. Jedálniček vyzerá v poriadku, ale o akých množstvách sa bavíme? A ďalšia vec, čo je v poriadku pre 13-kilového chlapčeka, nemusí byť v poriadku pre 16-kilového chlapčeka (a pritom obaja sú dvojroční zdraví chlapci).

V podstate to ľahko spoznáte. Skúste navýšiť porcie a uvidíte, či ich spapá, alebo nie a či to zlepší spánok. Deti v tomto veku majú stále nárok budiť sa - na kontakt, mlieko či vodu.

Môžete skúsiť po kaši napr dať ešte celý banán, alebo kúsok tvrdého syra.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička