Jedálny lístok 7. mesačného bábätka

aduskapo
22. jan 2014

Náš Dávidko má takýto jedálniček. Vstáva ráno o 8:00- materské mlieko, 9:30- desiata- ovocie, 11:30- kaša zo zeleniny, 14:30- ovocie s vločkami/výživa s piškotami, 17:00- mliečna kaša/pribináček/krupica, 19:30- materské mlieko..... Chcem vedieť...je to správne??Doteraz spal celú noc..... v posledných týždňoch sa nám začal počas noci budiť vstáva cca každé 3 hodiny..... s tým že je asi hladný lebo nadojčím ho a zaspí naspäť. Poradte prosím čo robiť....prečo sa začal budiť??

luba28
22. jan 2014

@aduskapo normalne do kucharskej knihy by som dala,supeer,... 🙂 a mozno mu idu zubky,alebo je to take obdobie teraz,....alebo brusko,....

monika_277
22. jan 2014

My sme na tom podobne, ale tvaroh az neskor budeme (asi po roku) Davad aj nejaku vodu? Nasmu len cez pohsr chuti, fladu moc nemusi a lyzickovat sa mi nechce 🙂

aduskapo
autor
22. jan 2014

náš malý vypije flaštučku čaju...počas celého dňa....

dedikatessa
22. jan 2014

to urcite nie je od hladu to vstavanie. Deti maju rozne obdobia vplyvaju na to vseliake veci hlavne zubky.

aduskapo
autor
22. jan 2014

no v pusinke mu nič nevidieť...ale občas má večer zvýšenú teplotu... 37.5, 37.7 a podobne...

luba28
22. jan 2014

@aduskapo skus prstom mu prejst po dasnach,...moze to byt,ze uz ho bolia dasienka a deru sa zubky pomaly,...

mariastachova
27. jan 2014

nas malinky v siedmom mesiaci tiez vstaval kazde cca tri hodinky od 8m. spinka celu noc vraj to bolo od zubkov. Ale ja sa chcem spytat co môzem dalej davaj 8m. kojenemu babatku? papa uz zeleninku, ovocie, vyzivy, piskoty, cestoviny bezvajecne, smotanove kremiky, tvarohove zatial nedavam, vyvar, masko kuracie. Prosim poradte mi co mu mozem zacat davat dalej.

bzzzz
27. jan 2014

Podľa mňa nevstáva od hladu. Skús si stopnúť, ako dlho pije. A dávaj si pozor, aby sa to nezmenilo na tyký zlozvyk ako mala moja dcéra, ktorá potom začala vstávať každých 45 - 60 minút a vyžadovať sa kojenia. Spravilo to zo mňa riadnu "trosku" a aj oveľa menej mliečka sa mi začalo tvoriť.

@mariastachova Ja som asi v takom veku začala dávať chlebík na kocky s domácim slivkovým lekvárom alebo marhuľovým džemom, viem je s cukrom, ale podľa mňa je to aj tak zdravé. A ešte ryžu môžeš, ale to asi dávaš.

marus313
4. feb 2014

ahojte ja mam tiez 7mesacneho drobca prosim vas dajte nejake receptiky lebo uz neviem co mu mam davat na obed aby sa mu nezunovalo mam pocit ze papame stale dookola to iste 😒 mrkvu moc nemusi nejako sa jej prejedol alebo mu prestalo chutit

tanejka
2. dec 2014

Ahojte chcela by som sa opytat. Mam 7 mesacnu dcerku. Papa vsetko cez jogurt, zeleninu, ovocie ale ked jej dam napr.vlocky alebo cestovinu alebo jej to nerozmixujem len pretlacim tak malinku zacne napinat a odmietne mi to spapat. Ako sa vam podarilo aby vam dieta zacalo jest uz aj kusky?

jarushka599
2. dec 2014

Len skúsiť znova za nejaký krátky čas, alebo mixovať čoraz menej do hladka, a nechať to také menej pomixované, to chce čas, každé dieťatko je iné 😉 🙂 😉

vladka82
15. dec 2014

@aduskapo chcem sa spytat a to cez den uz nekojis,iba rano a vecer?Moj bude mat v januari 7 mesi. A stale si pyta mliecko dokonca aj namiesto zeleninky ktoru moc nemusi ( ako tato 🙂 ).Preto sa pytam aby som vedela ci uz mame obmedzit konenie na ranne a vecerne.

airambe
15. dec 2014

ja sa tiež chcem spýtať, môj malý bude mať zajtra 7 mesiacov, a zaujíma ma, že koľkokrát cez deň by mal piť ešte mliečko, pijeme UM, a papáme aj výživu s piškótou, polievočky a kašu.

evittam
15. dec 2014

@airambe Ahoj, ja dávam ráno keď sa zobudí, a potom večer ale kašu z flaše, a niekedy namiesto desiaty spravím UM napríklad zmixujem s banánom. 😉