Jogurty pre malé deti

catherine89
16. apr 2014

Ake jogurty okrem bielych moze papat 12 mesacne babo? od kedy moze napr. pribinacka alebo napr.taku ovocnu jogobelu.

eviki
17. apr 2014

@emkab nepoznam zdravy jogurt v dnesnej dobe;

eviki
17. apr 2014

Cim skor das, tym skor si zvykne na vsetky tie jedy, ktore sa nachadzaju vo vsetkom co mas v plane podavat. 😀. Ale ziaden strach, u nas je zvykom podavat umele jogurty aj skor. V 12m urcite nezacnes skoro.

eviki
17. apr 2014

@mimik79 Gaderske? Nepoznam, kto ich vyraba? Neverim ze sa da kupit jogurt bez konzervantov. Jedine, ze si vyrobis sama z vlastneho mlieka od vlastneho zvierata a zjes ho do dvoch dni. Nie ze by bol zdravy, ale urcite cerstvy.

galanthus
17. apr 2014

Zivy jogurt od TAMI alebo z okolia Puchova vola sa Mestecky tradicny jogurt ma 10 dnovu trvanlivost a je v sklenenom pohariku.

eviki
17. apr 2014

@adusiq5 Naopak mamicka, ta imunita je velmi silno potlacana jedlom, ktore papame. Zial, neda sa tomu vyhnut.

eviki
17. apr 2014

@lyzzy Hlavne tie jogurty nemas z coho vyrobit, aj keby si sa rovno o to zaujimala.

eviki
17. apr 2014

@meluela S tym sa da suhlasit, len chyba riesenie. Zeleninu, ovocie si dopestujem, ale co zvysok? CO tomu dietatu dat na ranajky, obed, veceru? Vcera bol prave desivy dokument o potravinach. Vyzera to zle, neda sa tym jedom vlastne vyhnut. Od konzervantov az po kyslik napusteny vo vakuovo balenych masovych vyrobkoch. Ci das dietatu pribinaka, ale krasne hovadzie masicko vakuoovo balene, je to jedno.

ivetoy
17. apr 2014

@catherine89 moze uz vsetko...kupuje radsej nase slovenke jogurty-SAbinacik,Sabi,Zvolensky...to je kvalita s probiotickou kulturov ...urcite by som nekupovala ziadne dovazane....uz sa neda verit a nase slovenkse boli aj testovane a v testoch dopadli velmi velmi dobre....

mimik79
17. apr 2014

@eviki Gaderske sa vyrabaju v Gaderi v nasom regione, podla zlozenia na jogurte je tam pasterizovane mlieko, mliečna bielkovina, jogurtova kultura a ochucujuca zlozka pokial je ochuteny. Obsahuje zivu kulturu, bez konzervantov. predavaju sa vsak len v niektorych obchodnych retazcov tu v Turci, napr. Billa, Kaufland a male potraviny.http://www.turieconline.sk/aktualne/i...

sisaka
17. apr 2014

@eviki mozem ta ubezpecit, ze v obchodoch sa bezne predavaju jogurty bez konzervantov a urcite je tomu tak aj na Slovensku, napr. tu spominany Gader podla zlozenia ocividne ziadne konzervanty nema. Asi celkom nechapes, co je jogurt a ako sa vyraba.

eviki
17. apr 2014

@sisaka Nevadi, ty mi to urcite vysvetlis, co udrzuje potraviny jedlymi po dobu 2-4t, ked su zarucene bez pridanej konz. latky.

sisaka
17. apr 2014

@eviki ved pisem, ty netusis, co jogurt je. Tym, ze tam pridaju zive bakterialne kultury zabezpecia jeho trvanlivost. Takze jogurty, ktore maju tieto zive kultury ziadne dalsie konzervanty nepotrebuju. Takze treba sa pozerat na obale na to, aby tam boli len mliecne ingrediencie a zive bakterie (ziaden skrob a pod.) a mas jogurt bez konzervantov. Ak potrebujes presne vediet, ako tieto bakterialne kultury funguju zadaj do googlu, nemam chut ti to tu prepisovat

eviki
18. apr 2014

@sisaka aj do ovocneho ti staci ziva kultura?

meluela
18. apr 2014

@eviki da sa vela veci kupit lepsich ... ak si mozes dopestovat to je super. ked si z ba, tak v rakusku sa da nakupit kvalitnejsie veci za este vcelku rozumne ceny. aj hovädzeie maso z farmy (chystam sa vyskusat). chlieb sa da upiect doma kvaskovy, dzemy navarit, mliecne vyrobky sa v AT daju kupit od krav nekrmenych gmo ... atd ... tak sa da vyrazne znizit podiel skodlivin ...

sednaja
18. apr 2014

Ja si myslím, že ročné dieťa môže jesť už všetko, čo si uviedla v úvodnom príspevku. V dnešnej supermodernej dobe však už ide iba o to, či doň chceš tlačiť umeliny (E-čka), alebo ich aspoň obmedzíš (lebo vylúčiť úplne sa asi nedajú). Videla som recenzie na "detské" termixy/i/, aj na "detské" šunky a veru aj tie obsahovali umeliny, farbivá, ochucovadla a pod.. Čo sa týka zdravia, tak najlepší z jogurtov je biely (aj to ktovie, či hocijaký). Ale v skrátke - všetko čo si uviedla, ročné dieťa môže papať, len všetko s mierou a zbytočne neprepchávať výslovne nezdravými. My máme doma dieťa rok a 2 mesiace staré a ochutnalo už aj hranolky (bezolejové), ale to má skôr ako maškrtku, keď vidí, že my jeme. 😉. Sú však potraviny, ktoré by som jej nedala anilen ochutnať 😉

stanulienkat
18. apr 2014

@sisaka Pozri si niekedy zlozenie Pribinacikov, Milacikov a podobnych gebuzin. Humus a hnoj. Aj ked to malej uz niekedy aj ja davam, ale to uz ma skoro dva roky. Kupujem LIPANEK cesky vyrobok a skus sa pozriet na zlozenie. Jedna a milion. A chutovo tiez. Vyborna lahodna chut a nie je taky hovadsky sladky ako Pribinak, alebo uilacik, Tami a pod. Neviem, ci sa ludia nezvykny bezne pozerat na zlozenie potravin. Ja ano, aj ked nechcem umriet od hladu, musim kupit castokrat aj humus. Decku kupujem smotanu, tvaroh, biely jogurt a do toho dam nastruhane jablcko, banan, kompot....... Su aj jogurtovace, ale na to som leniva. 😀

stanulienkat
18. apr 2014

@eviki Zdravy jogurt je ten, co si sama vyrobis 😉 Ale nie je zle davat aj obycajny biely, co ma zive kultury a co najmenej umelych prisad. A tvoja rada, ze treba davat decku co najskor jest chemiu, aby si zvyklo, no neviem. 😝 ☹

eviki
18. apr 2014

@stanulienkat To som samozrejme nemyslela vazne, zle si to pochopila. To bola skor ironicka reakcia na dnesnu dobu.

siska53
18. apr 2014

@eviki aj ovocne robia? Ja poznam len,take,kde je nejaky levar,ci co to ma byt. Aj v jogobelle som zatial,nasla len,dake kompotove kusky. Tak tie "ovocne"kupujem maximalne pre seba,lebo vacsina z tych "ovocnych" obsahuje modifikovany skrob.

pitworka
15. máj 2014

ak biele jogurty, tak smotanove ci mliecne? ja kupujem COOP biely jogurt Bio

martinka008
12. aug 2014

@eviki Tvoja hlaska, ze nepoznas zdravy jogurt v dnesnej dobe, ma celkom pobavila. Jogurt (hoc su tam aj skroby - no a?) je jedna z najzdravsich potravin vobec, uz len preto, ze kazdy jeden obsahuje zive kultury (to je podstata jogurtov), niektore obsahuju probioticke kultury, co je este lepsie. Kup si cisty biely, naloz do neho lekvar alebo ovocie a mas to uplne "clean" 😉

briketa
12. aug 2014

@eviki domarobene jogurty z obycajneho mlieka a zivych kultur mozes v pohode skladovat v chladnicke a jest tyzden. Jogurty robim vylucne doma, viem to s istotou.

bykaterina
12. aug 2014

no jednoznacne by som sa kukla na zlozenie a daval co najmenej E a GMO ☹ , jogurt urobis doma v jogurtovaci za par ,,korun,, a pribinacika detto a aj termix . a je to aspon nieco lepsie .
to ze musi byt jogurt husty ako beton je hovadina to nas krmia vyrobcovia vacsnou GMO kuk.skrobom a zelatinou preto ta hustota a o chuti nie je ani reci , ten kto ma chutovu pamat a ma par rockou tak rozozna co je to teraz za humus ☹
a bacha na komenty nie som ziadna bio a veganka aj ja si dam sem tam nejaky bordel ale pre dieta aspon pokial je matka na MD urcite nie 🙂
moja susedka krmila maleho parkami od kedy mohla a podobnym bordelom a teraz ma 8r a picha si inzulin

bykaterina
12. aug 2014

@martinka008 na zahusteni skrobom by nebolo az tak nic zle pokial by nebol GMO co ma zarazilo ze som ho nasla aj v super jogurte coop teraz a chuti to hnusne ako keby som jedla zle prevareny puding a pritom donedavna bol uplne super smotanovy ☹

eviki
13. aug 2014

@martinka008 Biely jogurt ano, ale ten lekvar radsej tiez domaci, bez pomocnej kyseliny.

simca06022011
13. aug 2014

Zase samé dramatizovanie... kupéte si smotanovy jogurt a je vybavene... co ine by ste akoze z tych farebnych umelin chceli jest? Ale zase skumat vsetko do poslednej molekuly je trochu zbytocne v tejto dobe... aj tak v skolke dieta dostane nejaky humus od neznamej firmy a potom budete v soku este pol roka z toho. Lekvar je lekvar, mozete si ho tam dat.. pomocne kyseliny sa davaju aj do domaceho (ci nikto nedaval kyselinu citronovu, alebo nebodaj gelfix a pod. do lekvarov? 🙂 no hahaha ) a k Eckam a neviem comu... treba si nastudovat co je to konkretne E, mozno je to uplne bezna latka, ktoru aj tak v inej podobe konzumujeme.... a mimochodm viete ze ten "pravy vanilkovy cukor" od nemenovanych znaciek okolo vanilky ani nechodil? Ze vam tam viac menej miesto vanilky struhaju uhlie a predaju za dvojnasobnu cenu? ;) No kto by to bol povedal :P Ked sa dieta nebude napchavat 3 jogurtami denne a bude to s mierou (aj ten pribinacik napr.) tak to urcite v pohode prezije, urcite lepsie ako sa stresovat nad kazdym sustom jedla 🙂
Cize malemu dietatu primerane jogurtove veci aj mliecne dezerty, pripadne u nas velky uspech rozmackany banan v bielom smotanovom jogurte (kupovavali sme banovecky, ale ked nebol aj selsky/alebo holandiu/alebo co bolo), v cca 1,5roku tu u nas otvorili obchodik z "Kozieho vrsku", kde sme kupoali domace mlieko kozie/kravske + ovcie jogurty, ja som to neznasala, ale moja krpana toho kozieho mlieka a ovcich jogurtov pojedla az-az + chut a kvalita sa nedala s jednou reklamovanou znackou ovcich jogurtov podla mna ani porovnat. Cize to kozie mlieko by som podla moznosti zaradila do jedalnicka, nam to skutocne pomohlo v obdbi chorob... Doma jogurty z pochopitelnych dovodov nerobim a ani neplanujem..

sharlotta
13. aug 2014

V jogurte by nemalo byt nic ine, ako smotana. Najkvalitnejsie jogurty u nas su Banovecky, Sabi a Hollandia. My kupujeme len tie a ked bola dcera starsia, davala som jej do toho kusok domacej vyzivy od svokry. No dodnes jej najviac chuti iba cisty. Malemu davam tiez len ciste, najprv ho z toho triaslo, ale zvykol si na chut a teraz ho v pohode spapa. Ked mu ta chut zo zaciatku az tak nerezala, zmiesala som s nastruhanym jablkom, alebo bananom.

http://www.viescojes.sk/magazin/mlieko-a-produk...

martinka008
13. aug 2014

@bykaterina Skroby, tak ako aj znacna cast Ecok maju 100% prirodny povod. Ako si prisla na to, ze skrob v nejakom jogurte je GMO, resp. z GMO?

bykaterina
13. aug 2014

@martinka008 že by to tam bolo napísané? si myslíš že si vestim z gule?

bykaterina
13. aug 2014

@sharlotta ja biele jogurty nemám rada lebo sú kyslé ako stiak 😀 ale domáci je super ten zjem aj sám