Jogurty pre malé deti

catherine89
16. apr 2014

Ake jogurty okrem bielych moze papat 12 mesacne babo? od kedy moze napr. pribinacka alebo napr.taku ovocnu jogobelu.

sharlotta
14. aug 2014

@bykaterina modifikovany skrob(co sa uvadza v zlozeni jogurtov) neznamena geneticky modifikovany skrob. Je to upraveny(modifikovany, no nie geneticky) povacsinou kukuricny a ryzovy skrob, ktory sa pouziva na zlepsenie konzistencie jogurtu a teda na jeho zahustenie.

bykaterina
14. aug 2014

@sharlotta no gmo je geneticky modifikovany a nie som blbá aby som nevedela načo slúži škrob.

evittam
14. aug 2014

Ja dávam malej ovčí jogurt - má ho strašne rada, z kravského ju preháňa. A chcem vyskúšať aj z kozieho mlieka. Sú síce drahšie ale určite kvalitnejšie... 🙂

martinka008
17. aug 2014

@bykaterina A na ktorom jogurte si nasla nieco taketo napisane? Ak myslis "modifikovany skrob", tak to nema s GMO nic spolocne...

siska53
18. aug 2014

@sharlotta
@martinka008 gmo nie,ale citala som,ze modifikovany skrob sa pouziva na zvysenie svaloveho vykonu..neviem,ci v dnesnej dobe velmi aktivnych az hyperaktivnych deti je to nutne pridavat do jogurtov a mliecnych dezertov urcenych viac-menej pre deti.