Kašičky - ale nie tie instantné. Varíte ich niekto?

marges
1. máj 2011

Ahojte... pri dcére (pred rokmi, kojená bola 13 mesiacov) sa nám osvedčila večerná kašička z obyčajnej detskej krupice a vody, na ktorej sme frčali aspoň pol roka (1 deci vody, do toho zavariť 1 lyžicu obyčajnej pšeničnej detskej krupice + rozpučená polovica banána, celé zapiť materským mliečkom). V tých časoch sa odporúčalo zavádzanie lepku až po dovršení 7. mesiaca, teraz, ako to tu čítam, sa odporúča konfrontovať kojené deti s lepkom už skôr (teda, všetci s tým nesúhlasia...ale o tom sa tu diskutuje na inom mieste.

Chcem sa popýtať - vidíte problém v zarábaní večernej kašičky do vody ? Varíte vôbec niekto kašičky doma z krupice (pšeničnej, kukuričnej...) , alebo dnes už každý platí za tie instantné ? Propagácia hotových (drahých) kaší je obrovská... ale buď obsahujú umelé mlieko (to je pre kojené deti nevhodné), alebo sa do práškového umelého mlieka rozrábajú, alebo do odstriekaného MM - a to je už dosť komplikované.. Čo si myslíte o vodovej kašičke zapíjanej mliečkom ? Teda - do veku, kým sa kašička môže zarobiť do obyčajného kravského mlieka.

zitaje
1. máj 2011

Ja som nekupovala instantne kase, ved naco?
I ked dnes sa daju kupit aj take obycajne instantne kase, ktore su vlastne iba z obilnin, bez pridavnych latok, tie su ok.
Ja si myslim ze vodova kasicka je aj tak naj. AKurat ze ja nevidim vela fantazie v bielej krupicke, ovela lepsia je celozrnna spaldova krupica (aj chutovo), davala som aj pohankovu, a potom tie kuskove, pseno, ovsenu, ved fantazii sa medze nekladu. 🙂

marges
autor
2. máj 2011

@zitaje dík za reakciu.. doklikala som sa tu po rozsiahlu staršiu kašičkársku tému, aj s receptami

zitaje
2. máj 2011

@marges hehe, tak tam na mna mozno este narazis 😀 Dobru chut 🙂

ibajeho
1. sep 2012

Baby tak hodte link na tu temu, aj mna to zaujima 🙂

mikella
20. jan 2013

@zitaje ahoj nevieš odkedy možem dať celozrnnú špaldovu krupicu kupila som ale malá asi ešte nemôže 😖
@marges čo sa týka instantného nikdy som nedávala ved prečo dať dietatu to čo je najhoršie aspon podla mna dieta má dostavať čo najčerstfvejšie a najprirodzenejšiu stravu len reklama klame ludí že je to pre ich deti najlepšie rovnako ako sa smejeme z reklamy na coca colu alebo nutelu 😀 😀 😀 že je to najleopšie pre dieta tak rovnako sa zavádza aj s prípravkami pre deti ako aj s liekmi bohužial ide o peniaze a nie ozdravie to si musíme ustražiť sami 😉 ja davam malej normálnu krupicu s obyčajným mliekom a ok mlieko same o sebe ešte jej nebolo dobre zole jej travi ale kašička je bez problemov velmi jej chutí kedže sme kojený je to len také ochutnávanie nových vecí 😨

zitaje
20. jan 2013

@mikella spaldovu krupicu mozes dat, ked uz davas lepok. No a s lepkom je to take - je viac nazorov, co je lepsie. V poslednej dobe sa tusim podporuje nazor, ze lepok treba zaviest pomerne skoro, rozhodne este popri masivnom dojceni. Ked ma tvoje drobatko 7 mesiacov, mozes skusit, ale nevarila by som hned celu kasu, pre zaciatok by som dala trocha krupice do zeleninovej polievky na zahustenie 🙂