Kedy môžem začať prikrmovať?

ankat
26. feb 2013

prosim poradte maly sa narodil zaciatkom decembra sme na UM.takze sa prikrmuje od ukonceneho 4 mesiaca chcem sa opytat ci mozme prikrmovat koncom marca alebo az koncom aprila neviem ako sa pocitaju mesiace ci mam pocitat uz aj ten december 😒 ... dakujem velmi pekne za odpovede

aknaj
26. feb 2013

@ankat hádam máš svoju pediatričku ? tak sa o tom poraď s ňou, nie ?

simca06022011
26. feb 2013

no mne zaciatkom decembra vychadza na zaciatok aprila ako ukonceny 4 mesiac, ale napr. ja som to riesila s lekarkou, ona sa popytala v poradni vzdy ako sa dari a ci je mala spokojna a tak, a dohodli sme sa kedy zacnem prikrmovat... cize ja som zacinala v 5.mesiaci

zanin
26. feb 2013

pisem to casto a napisem to znovu. S prikrmami sa netreba ponahlat. Traviaci system dietatka nieje nastaveny na to aby spracovaval tuhu stravu. Vsetko ma svoj cas takze ja radim pockat do konca aprila. Mozno so mnou nebudete suhlasit, ale moj nazor je takyto.

anjelik2509
26. feb 2013

no, mesiace sa rátajú dňom narodenia...napríklad, keď sa narodil dajme tomu 6.12., tak mesiac mal 6.1., dva mesiace 6.2., tri mesiace 6.3. a tak ďalej.... 4 mesiace dovŕši v apríli, takže až po tom dátume.....😉 ale to ti určite povie aj pediater na poradni 😉

nikolka2
26. feb 2013

Ja som zacala az koncom 4 zaciatok 5 ..este pije mliecko podla mna to staci ale chlapci su chlapci su to hladosi 😀

katuska169
26. feb 2013

NO OD UKONCENEHO 4.MESIACA 🙂

alena16
26. feb 2013

Ked uz to chces tak presne, tak tvoj syn dosiahne ukonceny 4 mesiac zaciatkom aprila, podla toho, kolkateho sa narodil v decembri. Akoze sorac, ale to uz niekto nevie ani zratat koko mesiacov ma dieta na svete????

bronia13
26. feb 2013

na SK stale od 4 mesiaca, aj tu to tak bolo ale to zmenili na 6mesiacov vraj zaludocky nemaju tak vyvynute, ja som tak spravila pri oboch a nic im nechyba, mliecko im staci.... moj nazor 🙂

iv01
26. feb 2013

ja suhlasim so @zanin deti ktoré sú na UM stačí začať dokrmovať po ukončení 5 mesiaca, kojené deti až po ukončení 6 mesiaca

zuzka38
26. feb 2013

@ankat ukonceny mesiac - je kazdy prezity mesiac dietata 😉 cize ak sa narodil zaciatkom decembra, tak zaciatkom aprila mas ukoncene 4 mesiace.. a odvtedy mozes ale ako pise @zanin ja by som sa neponahlala 😉 niektore odpovede typu na co mas pediatricku fakt potesia.. drzim palce 🙂

lucia006
2. apr 2013

Ja som zacala od 4mes.mne povedala dr ze mozem zacinat pomaly ved zbytocn by nerobili prikrmy od 4 mes.je ine ked by si kojila.

beatrice28
2. apr 2013

moja dcéra tiež bola na UM a s príkrmami som začala od ukončeného 5. mesiaca

cumcel
2. apr 2013

Ja by som na tvojom mieste začínala s prikrmovaním vtedy keď vidíš, že bábu nestačí mliečko. Moja sa narodila 7.11. a asi 2 týždne dokrmujem zeleninkou na obed a výživkou všetko mám vlastná výroba a dopestované. Začala som prikrmovať lebo mala bola na UM a začala si pýtať každé 2 hod.

stanislavao
2. apr 2013

od pol roka