Kedy ste dali bábätku prvý raz jogurt?

zuzanka.j
21. okt 2010

ja som skusila teraz ked ma 6m a 2tyzdne a zjedol polovicu zvolenskeho jogurtu. kamoska ma rovnako stareho synceka a ta mu uz dlhsie dava pribinacka tak snad nic zle sa nestane...

bianca
21. okt 2010

po roku

sorciera24
21. okt 2010

v 8. mesiacoch, smotanovy zvolensky, ale pribinacika pod. po roku, lebo tam je tvaroh a ten je velmi tazky pre babatka, preto sa odporuca az po roku 😉

pegie
21. okt 2010

prvykrat- teraz 8,5 mesacny- biely sabinovsky, nemal s tym ziaden problem, len sme zmiesali s vyzivou, aby nebol kysly🙂

barunka_1
21. okt 2010

pribinacik nie, obsahuje tvaroh a ten mozu az po roku, ja som dala cca 10 mes a bola to activia biela, ale aj zvolensky je super, je kremovejsi...

katy1979
21. okt 2010

biely po osmom mesiaci a pribinacika urcite az po roku. tvaroh by sa skor nemal. nie je kam sa ponahlat tie deti na to zachvilku dorastu. no stane nestane stat sa moze. intolerancia laktozy. naco zbytocne riskovat a potom si nieco vycitat. v 6 mesiacoch pekne mrkvicku zemiacik kalerabik. na jogurt maju este cas.

katarina822
21. okt 2010

ak je kojeny upne staci 1krat jogurt po roku ak nie tak v tom 9mes.ale do roka len cisto biele.pribinacika isto az po roku.teraz hlavne zeleninku neskor ovocie masko ryzu zemiaciky pecivo potom kasicky cestoviny jogurtiky .nemate sa kam ponahlat.ved jogurtikov sa dost napapa ked bude vacsi. kuk tu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/jogurty-od... alebo tu http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2350-Kedy-moze... alebo tu http://www.kankan.sk/forum/tema/kedy-dat-prvy-j...

titulienka
21. okt 2010

ja som davala jogurty po 89 mes. zacali sme bielymi , neskor dobra mama alebo nejake bifidove..a kojeny sme boli do 2 rokov 😉

januska26
21. okt 2010

No mne povedala doktorka, ze od 10mesiacov mozem davat, ale pribinacik az od roka, je naozaj tazky ten tvaroh pre babatka, kamoska ho dala v 8mesiacoch a maly ho vzdy vyvrackal...takze ja este nedavam, malicky ma 8 a pol mesiaca...

kejtty
21. okt 2010

my sme zacali vcera s jogurtom + do neho ovocie, alebo vyzivku... a chutiiii 😲

jarunka111
21. okt 2010

My sme dali až po roku, dovtedy sme dávali výživu a pod. alebo jogurty vhodné pre detičky od určitého ukončeného mesiaca, len sú drahšie. Tiež mu chutí a nič mu neutečie, ešte sa napapá všeličoho dosť, načo pokúšať! Dobrú chuť 🙂

stvura
21. okt 2010

Po osmom mesiaci biely, tie ostatne s tvarohom zacal jest az niekedy po roku, no v minimalnom mnozstve. Jogurty s probiotickou kulturou sa mozu vraj davat i skor a aj detom s refluxom....

exupery
21. okt 2010

JA som zacala skor,nakolko nie sme kojeny odzaciatku,a kase jogurtove sunarky jej chutili-tie od 6.mesiaca,tak som sem tam dala aj lyzicku jogurtu,a teraz ho uz papame normalne,a nic sa jej nestalo,chuti jej.TAkze okolo siedmeho mesiaca sme zacali.

k1k2k3k4k5
21. okt 2010

po osmom ukoncenom mesiaci, Hollandiu, a este doteraz som nedala tvarohovy dezert typu Pribinacik, biely jogurt s ovocim mu chuti a je zdravsi 🙂

benne
21. okt 2010

obyčajný biely jogurt v 5.mesiaci, na odporúčanie detskej gastroenterologičky, keďže jej nechutilo mlieko 😉 (plus mala začať hned jesť mäso, zeleninu, ovocie a pod. namiesto toho mlieka)

zucha
21. okt 2010

od 8. mesiaca, vyhradne probioticke biele. Neskor od roka aj ochutene. Na zaciatku sa jednalo o Activiu bielu a asi po dvoch mesiacoch som dala aj bielu sladku. Smotanove a tvarohove som davala az od roku

babu9
21. okt 2010

od 9. mesiaca taktiež probiotické biele, ale taktiež som skúsila aktívie ochutené a v poho..🙂 tvarohové sme ešte nevyskúšali ešte je čas....

lenka1smejka
21. okt 2010

v piatom mesiaci som dala pribinacik

jasminet
22. okt 2010

v cca 8 mesiaci, biely, zvolensky, hollandia pripadne tesco jogurt smotanovy.
pribinacika a spol som este nedala. ani zatial neplanujem.

zuzkat1
22. okt 2010

mala ma 9 mesiacov a teraz som skusila prvykrat obycajny smotanovy biely... ale nechutil jej🙂 takze zas nedavam🙂 kojim takze ani netreba a ochutene najskor dam po roku a take ze pribinacik tak na to ma este kopec casu🙂

wolke7
22. okt 2010

Ja som mlieko a mliecne produkty davala az po roku! Dovtedy by ma to ani nebolo napadlo!

beruska.zuzanka
22. okt 2010

v deviatom mesiaci 😉 plnotučný smotanový, napr Zvolenský, tami a podobne 😉

@wolke7 do roka by sa nemalo len kravské mlieko na pitie a v jedle a takisto nie tvaroh a výrobky z neho ako pribináčik a podobne a ani mäkké syry, slané syry a plesňové syry 😉

danka_ba
22. okt 2010

ja som dala prvej dcérke v 10 mesiaci a druhej myslim okolo 9 mesiaca - obom biely activiu.
čo sa týka pribináčika - toho až po 1 roku - skôr by som určite nedala 🙂

parvitas
22. okt 2010

V 9. mesiaci, obyčajný zvolenský biely. Aj to nie každý deň. Teraz má rok a zbožňuje ich. Ale stále jej dávam neochutené, maximálne zmiešam s ovocnou výživkou.

slovakia13
22. okt 2010

7. mesiac jogurt od hipp

natalia777
22. okt 2010

v 7 mesiaci zvolensky smotanovy a davam aj cisty s dzemom alebo s prichutami
pribinacik od roka dam

ludka140281
22. okt 2010

mi mame 6 mesiacov a uz som dala biely sabinovsky jogurt 😉 na odporucanie gastro lekarky

naty3
22. okt 2010

Mňa by zaujímalo, ako ten jogurt podávate??? To ho nejak ohrejete aby bol trochu teply, alebo rovno studeny papaju vase deticky ten jogurt??? 😖

sabiatko
22. okt 2010

ja neviem, ci mu budem vobec davat jogurt. ked tak len sporadicky a najskor po roku.

sweetangel20
22. okt 2010

my sme tiež dávali od pol roka, obyčajné biele, ale aj ovocné, aj sójové. doktorka o tom vedela, dokonca sójové veľmi odporúčala, malému chutilo a stále aj chutí. 😉
naty3, nie studené rovno z chladničky 😖 ja som mu to ohrievala vo vodnom kúpeli, aby to nemal studené

zuzanka27
22. okt 2010

aj my od 6 mesiacov,
ja som mu vybrala z chladnicky, nechala ,nech sa zohreje na izbovu teplotu a tak mu dala 🙂