Kolko by mala spapať 6 mesačná?

veronikamilan_00
15. dec 2018

Ahojte chcem sa opytat kolko by tak mala zjest moja pol rocna prikrmu ked som jej dala namiesto jednej davky UM. Zmixovala som jej brokolicu zemiak a kur.maso.

mogaa
15. dec 2018

A ako dlho už prikrmuješ? Od 4 mesiaca? Ono sa zavádza postupne po troške.....až sa dostanete k množstvu keď už viac nechce a nechce už ani nič iné - je napapaná.....to množstvo je u každého iné....Naša má napr.10mesiacov je stále kojená, ale od 4.mes.už aj príkrmy...najskôr začínala len 1x denne 1-2lyžičky až postupne napr.spapala 100ml napr.výživy....Teraz má 10 a príkrmy papá 2x denne desiata a olovrant(koľko jej chutí) ale napr. niekedy papá polievočku a aby zaspala ešte chce MMz prsníka....alebo si dá na obed zemiačky s mäskom a niekedy ešte pýta MM.....Tak sa to na množstvo nedá ani ako čsto dávať, lebo každé dieťa je iná....Naša napr.nech ješ hocičo príde k tebe a pýta si, takže kúsok spapá(či už kúsok ovocia alebo aj chlebík so šunkou - vždy ak jej chutí ešte pýta ak nie hrá sa ďalej......Ale dávame jej skoro všetko - teda okrem sladkostí alebo klobasa, rezeň...jednoducho ak vidí že ješ a pýta tak jej kúsok dáme....ale to už má 10....viem že niektoré veci by ešte nemala, ale vysvetli to tak malému dieťaťu ktoré ťa vidí že ješ - takže kúsok sa jej dá....inak by sme sa pred ňou museli s jedlom schovávať🙂a bol by zbytočne😢

mogaa
15. dec 2018

Naša je jednoducho všežravec a taký malý pažravec

veronikamilan_00
autor
15. dec 2018

@mogaa no od 5teho mesiaca sme zacali a spapala dost lyziciek asi okolo 60ml tak neviem ci jej to staci alebo este je hladna ale neplace

mogaa
15. dec 2018

NO ja som napísala že od 4 mesiaca, ale to bol už ukončený 4mesiac, takže tiež to bolo už v 5.mes.. Neboj ak by mala málo alebo ešte chcela tak pýta (otvára pusinku) alebo plače....Teda u našej keď sa jej nedalo alebo mala ešte málo tak sa to nedalo prehliadnuť🙂to bolo slzavé údolie🙂len kým bola taká menšia tak sa dokŕmila MM...teraz už min.2jedlá má miesto kojenia....ono určite tu budem za tú bláznivú že jej dávame skôro všetko(napr.šunku)ale to nie je že jej dáš celý chleba, ak jem a vidí ma a pýta tak sa jej kúsok dá okoštovať. Ja si myslím že vždy je najlepšie používať zdravý sedliacky rozum. Jasne že čokoláda alebo slanina sa jej nedáva🙂

evalin88
15. dec 2018

@veronikamilan_00 mam ten isty problem ako ty. Vsade citam ze po lyzickach.. ale maly zjedol napr dnes pol misky mixovanej polievky.. vsetko co som mu dala. Ma skoro 9 mesiacov. Niekedy sa mi zda ze papa moc. Take obdobie ze 2_3 lyzicky a dost vobec nemal.a pritom je taky maly aj vaha mi pride akurat.. mozno aj malo ked to tu zrovnam.

mogaa
15. dec 2018

@veronikamilan_00 nemáš žiadny problém, keď už bude mať 9 mesiacov tak papá koľko mu chutí🙂 ak zje viac tak ho jednoducho nedokrmuješ mliekom, prípadne si mlieko vypýta neskôr🙂deti v takomto období sú už veľmi pohyblivé, tak to spália....ak ti neštvornoškuje tak čoskoro začne🙂