Koľko ml príkrmu môže spapať 5 mesačné bábätko?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

syn bude mať 5 mesiacov a pediatrička nám povedala, že máme do jedálnička zaviesť zeleninu a mäso.

Akou zeleninou je najlepšie začať?

Koľko ml príkrmu môže bábätko zjesť?

Syn papá kašu na večeru a na obed máme podávať zeleninu.

Môžem mu hneď na začiatku dať zjesť celú misku, alebo musím začínať po lyžiciach?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka zeleniny začnite druhmi, ktoré sú typické pre našu kuchyňu - zemiak, mrkva, maslová či hokaido tekvica, cukina, uhorka, brokolica, karfiol, kaleráb, červená repa.

Po zavedení 5 druhov zeleniny môžete pridať mäso (teľacie, morčacie, zajac, kura, ryža).

Pre začiatok dieťa zje iba zopár lyžičiek - z viac by ho mohlo bolieť bruško. Postupne budete snáď porcie zväčšovať do sýtosti dieťaťa.

Nerada sa riadim ml príkrmu, lebo každé dieťa je iné a váženie príkrmov mamičky zbytočne stresuje. Budete dávať toľko, koľko dieťatko bude chcieť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička