Koľko tekutín má piť trojmesačné bábätko?

anitka33
3. nov 2016

Ahojte mám trojmesačnú dcérku, ktorá nie je dojčená papá Nutrilon a denne vypije cca 20 ml prevarenej vody alebo čaju z fenikla a rasce. Stačí to? Čítala som, že by mala piť 50-70 ml tekutín na kg denne. Ale zdá sa mi to nejak veľa a toľko by som do nej nedostala aj keby čo bolo. Koľko pilo alebo pije vaše trojmesačné bábätko ktoré nie je dojčené?

betka269
3. nov 2016

Ahoj, ja mám 10 týždňové babo a my nepijeme nic, pokiaľ sa mu nestikuta. Doktorkami povedala že v tomto období nemusí piť vodu, nieje teplo, pokial

betka269
3. nov 2016

Pokial nemá problémy so stolicou...tak my nedávame nič, a koľko mliecka pijete?

anitka33
autor
3. nov 2016

Problém so stolicou nie je, len posledné dni je jej nejak zle od žalúdka, je taká plačliva a zvracka. Mliečko papá cca 100 ml každé tri hodiny.

zuzka_1985
3. nov 2016

Moj drobcek v troch mesiacoch pil iba mliecko - toho casu moje mm a nutrilon. Vodicku som mu nedavala. Vzdy bol maly pijan 🙂 dnes ma vyse troch rockov a aby sme dodrzali pitny rezim, stale rano pije aj umele mliecko amilk bifido

betka269
3. nov 2016

Možno či nebolí bruško z toho čaju, my sme tiež pili harmancekovy a fenyklovy a povedali nám že to máme vylúčiť lebo z toho zbytocne detičky bolí bruško...

janickacrazy
4. nov 2016

@anitka33 Názory sú na toto rozne, niektorí lekári tvrdia, že treba piť len mlieko, aj ked je dieťa na UM. Ja som čiastočne kojila a čiastočne dávala UM v tom veku a moj malý vodu ani čaj nechcel vobec. Tak som nedávala. Ved UM sa zarába do vody, takže ak vypije viac UM, tak má aj viac vody. Z tých čajov tiež može bolieť bruško, ja mám už tretie bábo a je moje prvé, ktorému som čaj nedávala vobec a brucho ho nebolievalo tak ako prvých dvoch.

lorela
4. nov 2016

@anitka33 Trojmesačnému dieťatku netreba žiadne tekutiny (ani čaje) okrem UM alebo dojčenia.

Tekutiny začneš pridávať až s prvými príkrmami. Inak sa zbytočne zaťažujú ľadviny, pokiaľ je tekutín nadmieru. Výnimkou sú tropické horúčavy, hnačky alebo vysoká teplota v prípade choroby dieťatka, kedy je možné zvýšiť príjem tekutín z dôvodu hroziacej dehydratácie.