Môžem dať kôprovú omáčku ročnému synovi?

eliska.peto
3. júl 2013

Mam 12 mesacneho syna a robila som koprovu omacku. Mozem mu ju podat alebo nie?? Od akeho veku sa podava ?

xlucia
3. júl 2013

@eliska.peto mozes dat

iwesska
3. júl 2013

Kopor v pohode, ja som davala aj skor. Je to neskodna bylina 🙂

eliska.peto
autor
3. júl 2013

@xlucia
@iwesska no to je super lebo tak zacal kricat ze som mu musela dat knedlik s maskom a koprovu omacku. som citala ze je to dore afrodiziakum na spanie tak uvidim ci bude pat celu noc 🙂

xlucia
3. júl 2013

@eliska.peto som rada ze mu chuti, ale myslim ze afrodiziakum nesluzi na dobry spanok 😀 😀 😀 😀

eliska.peto
autor
4. júl 2013

@xlucia :D ale spal celu noc bez prebudenia 🙂

gyarmati
4. júl 2013

@eliska.peto Moja malá 8 mesačná dcérka už tiež papala kôprovú omáčku,tak že ako píšu dievčatá,kludne mu daj 🙂

googlinqa
5. júl 2013

ano koprovku moze 🙂

eliska.peto
autor
7. júl 2013

a co este mozem mu dat? co uz zvyknete davat svojim detom???

andelok
7. júl 2013

@eliska.peto V roku uz mozes postupne zavadzat vsetky potraviny OKREM: prilis korenenych jedal, hribov, udenin, bravocveho masa, kakaa a sladkosti. Cize postupne moze papat s vami, ak jedavate skor lahke jedla. Ja som od roka zacala davat aj rizoto s tofu a zeleniknou, lososa so zemiakmi, mozes spravit prazenicku napr. s posturhanym tofu na veceru, strukovinove polievky (mala ma rada hrstkovu), jedla s tvarohom a pod. Je toho vela, co od roka mozete pomaly vyskusat 🙂
ps: len kvoli presnosti, afrodiziakum je latka povzbudzujuca chut na sex, cize so spankom toho vela nema 🙂 ale syncek uz v tomto veku urcite moze jest kopor.

eliska.peto
autor
7. júl 2013

@andelok a nas bravcove masko jedol normalne uz od 7 mesiaca. no my so strukovinami musime pomaly lebo se po operacii hr. creva.

kikina84
7. júl 2013
petula8
7. júl 2013

ja som s mojou malou prechádzala na pevnú stravu od tretieho mesiaca. Naše obľúbené jedlá sú segedín s knedľou, takisto kôprovka s párkom, rezne so zemiakmi (ryžou) a šalátikom, cestoviny, špagety s mletým mäskom, rajčinová polievka a eeeešte veľa, ale zjeme už všetko. 🙂

eliska.peto
autor
7. júl 2013

@petula8 aj nas ma vela jedal ktore mu davam len teraz ked je tak teplo ani jest nechce.

eliska.peto
autor
7. júl 2013

@kikina84 co musim?

kikina84
7. júl 2013

@eliska.peto to bola odpoved na otazku..mozem dat malemu koprovu omacku? tak som napisala ze musis 🙂 ..to je jedno z jedal ,ktore sa takmer bez vynimky moze davat detom a navyse je to zdrave 😉

petula8
7. júl 2013

@eliska.peto tak keď mu teraz nechutí jesť tak nasilu mu nedávaj, naňho príde hlad, neboj. Hlavne nech pije veľa tekutín. Ani moja malá už asi týždeň je vyberavá v jedle, ani jej obľúbené nechce jesť, tak jej len piť dávam tak dúfam, že sa schladí a vtedy na ňu prichádza hlad 😀

eliska.peto
autor
7. júl 2013

@petula8 moj mi vypije denne aj 3-4 flase cajiku a vodu z pohara a potom je poolievany 🙂

maryah
7. júl 2013

ja som dávala malému kôprovú omáčku od 8. mesiaca... presne ako písala @iwesska je to neškodná bylina, myslím, že veľmi zdravá...
my už dávame všetko čo uvarím, je pravda, že varím zdravšie čo je dobré... nedávam malému údeniny, vysmážané jedlá, moc slané, používame iba morskú soľ, príliš veľa korenín, manžel si to trošku dokorení neskôr... a ešte sme nedali ani hríby, cukrovinky. od roka sme začali dávať cesnak, cibuľku...

petula8
7. júl 2013

@eliska.peto aj moja takisto vypije

m_ij_ka
8. aug 2013

kľudne dávaj, uškodiť určite nemôže 🙂