Nevieme prejsť z mixovaného jedla na pučené a na kúsky

plenocka13
6. júl 2015

Drahé mamičky,chcem sa s Vami poradiť. Keď sme prechádzali na tuhú stravu,prišlo mi celkom logické,aby som to urobila tak zľahka,najprv mixovať,potom začnem pučiť. Prišlo mi to fakt vhodné a popravde nemala som sa veľmi s kým radiť v tejto oblasti, noo samozrejme okrem dr s kt.riešim skoro všetko,ale to mi akosi vtedy neprišlo na um,sa s ňou aj na túto tému radiť.LENŽE môj milovaný Miško sa taak zaľúbil do mixovaného,že pučené nechce ani náaahodou,ani keď to dokonca pomixujem,ale menej,proste ani takto nehrozí. Dokonca ani piškótky,ani detské chrumky,ani kúsoček mäkkej vianočky,ani melónik,ani pidi midi kúsoček nejakého ovocia,chlebíka a dokonca,aj keď dávam piškóty do bieleho jogurtu,musia byť také riadne rozmočené tie kúsky.Jediný aký taký pokrok je v tom,že minule mu manžel dal olizovať jabĺčko a všimli sme si ,že z neho také pidi midi kôsočky odhrýzol.Máme inak 4 zubky.Treza keď sa s niekmy radím,pozrú na mň aoa na neschopáčku,že prečo som vôbec mixovala a už keď,tak že : "a to ti ani chrumky nezje?čooo"..no nie,nezje....hej,no niekde som asi urobila chybu,ale tak som mamička .x,učím sa ,už pri druhom budem veci robiť inak,lepšie(hádam🙂)..ale už som celkom z toho na nervy..máme 10 mesiacov.ďakujem vám už vopred za všetky rady🙂

siska53
6. júl 2015

@plenocka13 v tom veku moje deti jedli este mixovane..nemali ziadne zuby..jedine maly jedaval nesolene chrumky ci kusok rozka,mala ani to. Mala sama v asi 13.m.(mala 1!zub) sa rozhodla,ze mixovane nechce,lebo chcela jest take,ako my a syn zas postupne prechadzal na nemixovane tiez tak okolo 14.m.,uplne mixovat som prestala tak okolo 18.m. S prechodom na nemixovanu stravu nemali ziaden.problem akurat som to netlacila do tak skoreho obdobia,kedze nemali zuby.

A zas ten tvoj ich moze s medzerami,skus si predstavit,ze mas len 4zuby a jest.. Ved stari ludia,co si zuby nasadzuju,ked im dake (nemyslim vsetky) chybaju,tak bez tych zubov sa im zle je...

Skus mu dat nesolenu chrumku,ta je makka.. A len skusat a skusat,chce to cas..

suri023
6. júl 2015

Ahoj. Ja som mixovala malemu asi do roka a pol. Vtedy zacali vychadzat prve stolicky. Mojmu synovi sli strasne neskoro zuby von...az ked bol schopny to stolickami troska sam spracovat, az potom sme presli na popucene. Dovtedy ked som mu skusila popucene, tak to proste vygrcol. Nasa detska lekarka ma nastastie tri deti, takze sama casto radi nerobit paniku z hovadiny. Kazde dieta je ine.

alexanotbad
6. júl 2015

@plenocka13 urcite to chce len cas. nase prve dieta s tym nemalo problem a druhemu to trvalo o dost dlhsie 🙂 netreba to silit, zacne to papat, ked na to dozreje. treba obcas ponukat a on sa postupne "chyti" 🙂
niektore deticky nechcu papat ani to mixovane, tak sa treba tesit, ze papa 🙂

veriiii
6. júl 2015

@plenocka13 netrap sa,moja chcela mixovane az do roka a pol..z kuskov ju napinalo a vypluvala..tiez som bola zufala,nechcela ani chrumky ani rozok a to sa ine deti uz na tom zalizovali od pol roka!postupne som zacala pridavat malu cestovinku-tie mini hviezdicky polievkove, ale dobre rozvarene..tarhonu atd..neboj,nauci sa..niekto skor,niekto neskor..

dencatko
6. júl 2015

@plenocka13 ahoj, no my sme na tom podobne. Môj malý ma 9 mesiacov aj niečo... Stale papame mixovane.. My nemáme zubky 🙂) no jedine čo bude zuvat sú omrvinky z chlebíka , cmula rožok a objedol aj kúsok sunarka keksy pre prvé zubky 🙂 jablcko olizuje.. Čiže tiež čakám kedy prejdeme na kusocky 🙂

danielita18
6. júl 2015

treba stále skusat,on si musí len zvyknut,ja ked som zacinala dokrmovat,tak som len vidličkou pučila, malý sa dobre naučil ale tiež tie prvé lyžičky len držal v ustach a nevedel čo s tým a postpne to začal prehltat, a skus davat co má najradsej

galixx
6. júl 2015

Netrap sa, nauci sa to. Ja som mixovala do 14 mesiacov. Treba to len postupne skusat skus mu do mixovaneho pridat kusok rozpuceneho zemiaku, ale len malicko, alebo rozvarenu tarhonu, tiez len par kuskov. A nestresuj ked bude vypluvat, postupne sa to nauci

vafinka
6. júl 2015

za prve, nerob si s tym hlavu, ako tu aj ine kocky pisu, kazde dieta je ine a na nieco ine sikovne, a hlavne neporovnavaj, moj syn ma skoro 14 mesiacov, a az teraz ako tak zvladne kusky ale mensie, naucila som sa pri mojom malom jedno, nenutit, to pride samo, hm?

darina24
6. júl 2015

Niektoré detičky potrebujú viacej času na to. Mojmu malému to tiež dlhšie trvalo a tiež som sa napočúvala-,,veďdaj mu rožtek do ruky, alebo piškótku!to môže!,, ale on to nevedel vôbec spracovať v pusinke, aj malilinký kúsoček ho vedel napnúť na zvracanie.mal akoby problém z prehĺtaním.ale teraz už má 3roky, všetko spapá.asi keď mal 18-20 mesiacov začal pekne papať

hradnapani
6. júl 2015

@plenocka13 pri 10 mesacnom dietati to nie je ziadna tragedia predsa. Je to uplne normalne a v poriadku. Casom sa nauci. Moj sa naucil ako 18 mesacny a vsetky blbe komentare na tuto temu mi boli vzdy uplne, ale uplne ukradnute 😉 To bolo reci, ze sa nenauci na pevnu stravu a podobne kecy. No naucil sa, bez problemov, akurat neskor, ako by si babky a kamosky predstavovali. Mne to za tie nervy a boj s jedlom fakt nestalo. Mozno preto, ze sme sa trapili aj s inymi problemami, tak mi otazka jedla bola naozaj ukradnuta a pri mixovanom bol pokoj a rychlo zjedene.

klincek
7. júl 2015

@plenocka13 nenervuj sa kvoli tomu-moje deti jedli mixovane jedla (resp. velku vacsinu) do roka a pol. a este aj teraz (maju 4r.) im niektore jedla proste nejdu zjest, napina ich z toho..skusaj mu ponukat aj "kuskove" veci, raz mu nieco zachuti a lady sa zlomia🙂. hlavne, ze mu chuti jest🙂.

plenocka13
autor
7. júl 2015

maminky dakujem vam za povzbudenia.mozno som potrebovala len pocut,ze nikde nerobim chybu a ze nie som hlavne jedina.len vsetky deti okolo su akoby zazracne🙂)a hlavne ich mamky🙂)) tak ja robim najlepsie ako viem,len niektori sa niekedy nezdrzia poznamok,tak uz som si prisla,ze,boze,je chyba v ich ci mojom systeme🙂)) dakujem a vase rady si beriem k srdcu🙂

maminecka2
7. júl 2015

Nečítala som odpovede, ale pridám svoj názor. Čakala som kedy sa dočítam koľko malý má a na konci som sa musela pousmiať😀 Som čakala že napíšeš že má 4 roky 😀 Ste uuuuuplne v pohode. Už si videla dospelého človeka že by jedol mixované? Všetko sa naučí keď bude na to pripravený. Podľa mňa sú 4 zúbky málo na hryzkanie. Keď mu chutí mixované, mixuj, nechaj ho, netlač do ničoho. Pravdepodobne postupne začne pokukávať po Tvojom tanieri a chcieť ochutnať, tak mu vtedy daj, nech cmúľa, hryzká. Dovtedy vobec nerieš. A potom skús opäť popučiť, ponúkni tú chrumku, piškótku. Raz sa to naučí. Moj starší odmietol mixované v 11 mesiacoch, mladší sa iným priam dusil, až cca v 15 mes. si pýtal od nás, skúšali sme po troške z našej polievky a papá, no a keď mu až tak nechutí tak mu to ešte mixnem. Ale keď mu chutí aj kúsok masa zošrotuje. Hlavne ak to má naložené niekto iný. A napr. sestrine deti vobec nemali mixované, od začiatku len pučené, tak to chceli. A ešte sme mladšiemu dávali ovocie v takej akoby sieťke s rúčkou, si to hryzkal, cmúľal, bavkal sa, lebo keď si náhodou odhryzol kúsok len tak tak sa tým dusil.
Niektoré deti chcú mixované, pučené aj dlhšie ako v 3 rokoch. No a čo? Veď sa naučia. Takže mixuj pekne naďalej, aspoň Ti nebude ľúto toho spotrebiča ktorý si na to kúpila 🤐
No a múdre premúdre odborníčky ignoruj alebo im povedz že predsa nevyhodíš ten drahý mixér, tak budeš mixovať do 15-tich, nech sa využije😎

vafinka
8. júl 2015

@plenocka13 prosim ta pekne, ja som podla jednej osoby ta sprosta, ze moj syn pije za den 3 x mlieko! nejdem menovat, ale domysli si, a to ze vypije kopu cajiku, co uz, asi mu nemam vobec davat, a jest 5x za den, to je kravina, pre jednu nemenovanu osobu, ako neber si ozaj komenty k srdcu, lebo sa zblaznis, sama vies, co je pre tvoje dieta to naj

majkat1
8. júl 2015

@plenocka13 ja sice toto nepoznam u mojich deti...ale poznam deti co mali dlho mixovanu stravu.....neviem kedy si zacala skusat nemixovat ale pri druhom mozno skusis nieco ine.....iny sposob....aj ked kazde dieta je ine....ja sim mixovala asi iba prve 2 tyzdne potom som postupne skusala podavat len pucenu stravu najprv jednu lyzizku zvysok rozmixovane postupne zmensovala pomer mixovaneho a puceneho.....treba hlavne skusat a mat trpezlivost...

plenocka13
autor
8. júl 2015

maminkyved to,ze aj mne to prislo take vcelu vpohode,ze este mame cas na take veci,ale nejako vela ludi to rado komentuje,tak uz som nechapala nacisto,kde je problem.preto sa radim,lebo som nimi zneistena.a dakujem za podporu a aj za to,ze sa mi tu nikto nevysmieva,ale ze mi davate super rady,kt.uz skusam