O týždeň začíname s prvými príkrmami

14. jún 2023

Ahojte, na začiatok len poviem, som matkou prvý krát tak ma neukamenujte ked napisem nieco zle :D moj maly zacina o tyzden s prvymi prikrmami.. tomu rozumiem. Chcem zacat s mrkvou, skusat 3 dni, potom pridam zemiak, znova skusat atd.... comu nerozumiem je ale to, ze od ukonceneho piateho mesiaca moze papat maso, ovocie atd... napisem priklad :
Uz bude mat odskusane zemiak, mrkva, brokolica a pridam tam kusok maska.. budem skusat znova 3 dni. Ak to bude ok, na 4 den nedam vobec zeleninovy prikrm ale cisto ovocny a 3 dni mu nedam nic zeleninove alebo mu tie 3 dni co budem skusat ovocie mam normalne davat aj zeleninovy prikrm ktory uz ma odskusany? Ze napriklad na obed mu dam mrkvu zemiak co viem ze je ok, a poobede skusim jablko napriklad?
Nasa dr nam len podala papier ze zaciname s prikmami, kde je len napisane co sa ma od kolkeho mesiaca papat, to je vsetko. Mozno sa pytam hluposti, pre niekoho jasne veci no ja fakt neviem. Dakujem za rady 🙂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vkatush
14. jún 2023

Ja som na to šla takto zo začiatku 😊 2 dni rozostupy, bez reakcií.
Pridala som mäsko, žĺtko (pozor, to len trochu, lebo môže zvracať), chutilo.
Keď som chcela pridať ovocie, tak na raňajky/desiatu som mu dala a potom mal klasický zeleninovo-mäsový na obed.

Poobede/večer som dávala asi až po mesiaci, keď mal "roztiahnutý" žalúdok a vedela som, že to v pohode zvládne.

kitycat
21. jún 2023

No s mrkvou by som uplne nezacinala, nas zapiekla a z kakania 3x za den som presla na "nekonecne" cakanie...dlhe 2 dni 😅

Cize mrkvicka u nas casto nebude 🤣
Nezabudni pridavat aj nejaky tuk

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz