Od akého veku môžem dať dieťaťu piť neprevarenú vodu?

euka210
4. júl 2012

Boli sme dnes na očkovaní a just som sa zabudla opýtať. Vodu máme kvalitnú, my pijeme z vodovodu, može aj náš 10m drobec? Ak nie, od akého veku? dakujem.

zmrzlinkams
4. júl 2012

mne dr. povedala že mám dojčensku vodu prevarať do 1 roku.
ale už sa vravi že sa nemusi prevarať podla noveho a ja už dokónca miešam dojčensku vodu s normálnou s vodovodu už asi od 6 - 7 mesiaca a Karolínke nič neni a teraz jej kludne davam piť vodičku s vodovodu a mám ešte nejake flaše dojčenskej a rozmyšlam že už ani nebudem kupovať ale zas je to dobre ked sa niekde inde ide lebo nemožeme predvidať aka voda bude nám po ruke takže dojčenska je vtedy dobra ked ju mame pri sebe 🙂

katmi
4. júl 2012

nechapem, preco ju nepije uz davno... moja mala pila vodu z vodovodu bez prevarenia hadam od pol roka ak nie skor... niektore deti su na obycajnej vode od narodenia... nevidim v tom najmensi problem...

katy1979
4. júl 2012

ak mate normalnu pitnu vodu tak jej kludne nalej

betina1984
4. júl 2012

Ja davam dvojke Lucku, ale neprevaram ju vobec, ani som neprevarala a zeleninku opim varim v obycajnej vode z vodovodu

zuzana17
4. júl 2012

kľudne už môžeš dávať vodu z vodovodu 😉

azarijka
4. júl 2012

ja som neprevarala vobec, ale kedze bola plne dojcena tak vodu ochutnala 1x niekedy okolo 5-6mes, a tak vo vacsom zacala vodu pit v 9mes....

zuzin78
4. júl 2012

my mame velmi dobru vodu z vodovodu a obe dievcata ju piju, Zara mi ine ani nechce pit, okrem materskeho mlieka 😉

keiko33
4. júl 2012

Kludne daj, ak mas pochybnosti tak prevar. Moja ma 5,5mesiaca a davam z vodovodu, ked je teraz tak horuco, ale radsej prevarenu, ked si robim kavu, tak co ostane v kanvici a nic jej nieje. Pri starsich detoch som pomaly do dvoch rokoch prevarala lucku, podla mna zbytocne vyhodene peniaze. Pri prvom dietati su mamicky opatrnejsie. 😀

lentilka29
4. júl 2012

ja som prevarala asi do 13 mesiacov....teraz ma mala 18 mesiacov a pije sirupovu vodu a vodu neprevaram,resp.kupim lucku alebo rajec....ale do tych 13 mesiacov som prevarala....

dejka77
4. júl 2012

Ked mas kvalitnu vodu tak pokojne daj taku. Ja som prv prevarala, ale ked mala asi 10mes. tak som jej dala uz normalnu z vodovodu alebo kupenu.

siusinocka
4. júl 2012

do pol roka...

cillikat
4. júl 2012

jasom starsej do roka prevarala vodu z vodovodu, ak som davala dojcensku, tak tu som neprevarala a teraz syncekovi robim rovnako 🙂, a varim tiez z normalnej z vodovodu, ved sa prevari so zeleninou, alebo aj ked parim, tak nad normalnou..... 🙂

marikac
4. júl 2012

ja zase davam dojcensku a prevaram doteraz 😀

katuska169
4. júl 2012

ja som mojej malej davala normalnu vodu od 6mesiacov a je v poriadku 🙂 🙂 🙂

skeptik
4. júl 2012

To zavisi od toho, kde byvas, ak v starom dome s olovenymi stupackami, tak pochopitelne nie z vodovodu...

lucinka1104
4. júl 2012

Lukymu som davala od roku a timi granulovaný čaj od 9 m

kika1111
4. júl 2012

Len nedávajte deťom neprevarenú dojčenskú vodu Rajec - je na flaši napísané, že netreba prevárať, ale ja som prevárala a bola som zhrozená, koko bordelu zostalo v hrnci alebo v kanvici.. a mávala som ju pripravenú v termoske a toľko vodného kamena alebo čo to bolo, že strach

nikush
5. júl 2012

jedine kedy by som prevarala dietatu vodu z vodovodu by bolo, ak by bolo na UM...ved ta z vodovodu je nezavadna, inak by nam z neho netiekla, pokial nie su zaplavi. a davat zbytocne peniaze na lucky a podobne dristy...kde je zaruka, ze su ozaj super truper pre deti? v dnesnej dobe papier znesie neuveritelne vela

1katkas
6. júl 2012

od pol roka..

lucka1987
6. júl 2012

nam povedala doktorka ze do jedneho roka.. no sem tam dam prevarenu sem tam nie...