Odkedy môže dieťa korenie a kyslú kapustu?

sandra_sul
24. nov 2012

Myslim tym,bobkovy list,majoran,cervenu sladku papriku atd.Viem,ze rascu uz moze.A cesnak a cibulu,do privarku alebo polievocky.Este odkedy moze kyslu kapustu a bryndzu,kukuricu.V mojich mudrych knihach to nejak vynechali...:D

luciferkax
24. nov 2012

Myslím si, že tieto koreniny kludne aj od roka, majoránku somd ávala aj skôr, je z nej super čaj na kašeľ, cesnak, cibuľu som dávala cca od ôsmeho mesiaca, kyslú kapustu moji nechcú,a le skúšala som od roka, tak isto nechcú ani bryndzu...

k_a_j_k_a
24. nov 2012

Ahoj. Ja sa riadim heslom, od roka postupne vsetko. Tak som aj zavadzala nove potraviny. Jasne, ze nie vsetko hned a nie vsetkeho vela. Ale postupne a po troske. Majoran a sladku papriku mali takmer hned po roku, cesnak a cibulu sme zaviedli este pred rokom. A tie ostatne, hm.... Asi tak v roku a pol. 🙂

leusska
24. nov 2012

Po roku mozes postupne pridavat vsetko okrem morskych priseriek, tie su silny alergen...aspon tak nam povedala pediatricka a este zakazala zatial aj cierne korenie a sladkosti 😝

iwesska
24. nov 2012

Bobkovy list, majoran moze, aj cervenu papriku som okolo roka zacala davat - ale to len tak trosicku medzi prsty aby to zmenilo farbu 🙂 Kyslu kapustu sme este ani my neskusali a to ma 1r a 9m. Ale do kapustnice skusim dat. Zatial som sa bala ze by ho roztrhlo 🙂 Bryndzu sme tiez este nemali - iba trosku v pomazanke ochutnal a kukuricu uz mal okolo roka - ale to skor tak s maskom, v polievke.

janinah
24. nov 2012

syn mal na Vianoce 13 mes. a dostal len "kyslú vodičku" z kapustnice asi 2 lyžice,vysypal sa z toho...bryndzu tuším doteraz nejedol,kým "nemal rozum" tak som mu akosi nedala a potom keď rozum dostal tak ju už ani neochutnal,ono je toho viac,čo ani neochutná a odmietne 😒

sorciera24
25. nov 2012

skusaj od roka....po troske tie koreniny aj kapustu, vyskusaj ako azreaguje, moj od roka a pol prasi akpustnicu, segedin aj cerstvu kyslu kapustu priamo zo suda.......mnaaamka pre neho🙂

cerez
25. nov 2012

My sme dali včera nášmu kapustu, riadne som ju premyla, aby nebola slaná a kyslá. Chutila mu a neprejavili sa žiadne reakcie. Kukuricu nedávam, lebo mu nechutí. Cibuľu a cesnak som dávala okolo 9 mesiaca, cibuľu som nadrobno postrúhala, aby neboli kúsky. Výborné na dochutenie jedál.

hajajanka
25. nov 2012

Od roka mozes skusat postupne pridavat do jedla. Nasa mala ma rok a ochutnala uz aj bryndzu a odhryzla aj z pastekoveho chleba, lebo ona je ako vysavac a ked sa pred nou objavime s jedlom, tak proste musi ochutnat 🙂 Neagresivne korenie ako majoranka, bobkovy list, sladka paprika je mozne podla mna podat uz pred 1. rokom. Postupne si dietatko zvykne na chute dospelakov. Ja som pri synovi postupovala tak, ze tak od 15 mesiacov jedol nase jedlo, len sme obmedzili solenie a korenenie ciernym korenim. To si kazdy dospely da podla chuti. Aj pri dcerke tak budem postupovat.
Vsetko treba davat s mierou a pojde to 😉