Pitný režim počas kojenia

nela77
27. mar 2013

Ahojte,

chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti s podávaním vody dieťaťu počas kojenia.
Mám 4 mesačného syna, je plne kojený. Občas mám ale pocit, že je dehydrovaný (mierne prepadnutá fontanela, suché pery, nespokojnosť).
Keď som to konzultovala s pediatričkou, povedala, že pokial nie je problém s kojením, vodu nemám dávať. Ale nemám z toho dobrý pocit.
Môžem niečo pokaziť, keď dám občas synovi trochu vody?

Dakujem 🙂

ivanka.7
27. mar 2013

@nela77 pocas kojenia nemusis davat nic, ale ano, treba odsledovat dobru hydrataciu (pocikane plienky a pod.). Ale ak sa mas tyrat neistotou a ma byt z teba nervozna mama, tak je podla mna lepsie dat trochu vody. Nedavaj flasou, davaj radsej po lyzickach alebo striekackou. 4-mesacnemu staci malicko.

alka221
27. mar 2013

trosicka vody neublizi..odsleduj, ci ma dost nacikane plienky,ale pokial sa ti zda nervoznejsi, tak by som dala..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka58883
27. mar 2013

@nela77 Ak si myslíš že he dehydrovaný kľudne daj prevarenú vodu, nejaké 2 lyžičky nemôžu uškodiť 🙂 Aj keď v mliečku by mal mať všetko ale možno máš veľmi husté a viacej ho zasýti ako zhydratuje 🙂

ekinkala
27. mar 2013

@nela77 ahoj nemozes tym pokazit absolutne nic! Na toto maju vela doktorou ine nazori to mas oko z ockovanim ja som malemu davala pocas kojenia vodu vzdy hodinu po kojeni a kludne mu daj pol deci moze pit vzdy po kojeni hodinu mne raz jeden doktor povedal ze to dieta tu vodu potrebuje tak ako aj mi

nela77
autor
27. mar 2013

Dakujem za odpovede 🙂 Ocikane plienky su, ale aj tak mam pocit, ze by mohol byt smadny a je mozne, ze mam hustejsie mlieko. Skusim po lyzickach.
Dakujem este raz 🙂

majulino
27. mar 2013

a ty pijes dostatok vody? kludne mu daj prevarenu vodu neublizis mu mne dr kazala davat denne ale moj sa narodil uprostred augusta tak aj preto ale sestre sa narodila vo february adenne jej dava vodu pit lebo tiez bola mala nekludna a malinko cikala