Potraviny pre 8-mesačné dieťa

ivanaanaviivana
6. aug 2023

Ahojte 😊 Mam 8. mesacnu dcerku. Odskusanu mame mrkvu, zemiak, karfiol, batat, spenat, brokolicu, maslovu tekvicu. Chcela by som zaradit nieco nove zase. Co odporucate? Mohla by uz papat cviklu napr? Citala som, ze uz by mohla aj sosovicu 🤔 Co este odporucate? Popripade co mate odskusane? Dakujem

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia13022023
6. aug 2023

Ak pomôže 🙂

226lenka
6. aug 2023

Môj ma 8 mesiacov a už papá aj vajíčko, hokkaido, minule mal rybu.

pribinak
6. aug 2023

Jasne že môže cviklu. Na začiatok je fajn červená šošovica. Mizes dávať aj take že kuskus či pohánku.

petronellla87
6. aug 2023

@ivanaanaviivana jasne cviklu moze... Moja mala uz aj cestoviny a ryzu

ivanaanaviivana
autor
6. aug 2023

Ano, ryzu, cestoviny, rybu, mäso, cuketu sme to vsetko uz mame zaradene. Jogurt tiez uz papame. Ten baklazan a sosovicu by som mohla skusit teda 🤔 ako to pripravujete? Uvarit a popucit?

ivanaanaviivana
autor
6. aug 2023

@lucia13022023 super, dakujem. Tie cucoriedky to som prekvapena, ze uz tiez by mohla.

lucia13022023
6. aug 2023

@ivanaanaviivana no ono snažím sa tým riadiť no nie vždy.. Napr bravčové nedám synovi skôr chude mäsko 😁 ale čo je sezónne dám, aj melón napríklad.. Snažím sa riadiť aj týmto aj sedliackym rozumom 😁 a hlavne mam zásadu, to co nepoznám, nedám.. Neviem co je amarant napr 🤣

aiana24
6. aug 2023

Nas maly ma 10 mesiacov a pozna asi 7 obilnin, cca 15 zelenin, 15 ovoci. Zo strukovin mal cervenu sosovicu, hnedu sosovicu a cicer. A este zltko pozna.