Pribináčik, Dráčik, Integragráčik pre 8 mesačné dieťa

00momo
6. apr 2022

Ahojte.
Maly bude mať o týždeň 8 mesiacov môžem cmu dať trochu s tých jogurtov pribinacik, integracik, dracik, maskrtko.... Alebo od kedy mu mozem zacat davat tieto jogurty
Ďakujem

beronsche
6. apr 2022

@00momo daj mu cisty, kvalitny biely jogurt, nie tieto presladene umeliny...

00momo
autor
6. apr 2022

@beronsche ale obyčajný smotanovy alebo jogrt ten riedsi.. ďakujem za radu dnes som ranajkovala pribinacika a maly na mna pozerwz tak som mu daala ochutnat a zjedol toho pomerne dosť

beata_k
6. apr 2022

@00momo Moje dieta ma 3 roky a ten sladkasty sajrajt nejedava.

renka30
6. apr 2022

Hlavne to co pises nie su jogurty, daj mu kvalitny biely jogurt, pripadne ochut ovocim alebo ovsenymi vlockami.

00momo
autor
6. apr 2022

@beata_k ďakujem za odpoveď v rodine take male deti uz nemame on je prvy tak mi nikto nevie poradiť tak hladam rady tu.

pribinak
6. apr 2022

Daj normálny smotanový jogurt. Toto je záťaž na obličky pre take malé dieťa
Vieš, on bude na teba pozerať keď bude aj neciem čo jesť.
Alebo mu daj piskotu do jogurtu, či oovocie, ale kvalitný smotanový jogurt riedky nie je

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henka123123
6. apr 2022

@00momo ja som davala od 6 m

evaachesa
6. apr 2022

Hollandia biely jogurt je chutný a hlavne ma dobré zloženie. Len mlieko a jogurtova kultúra. Tie čo spomínaš by som určite tak skoro nedávala a už vôbec nie 8 mesačnému. Samozrejme že ak s tým začneš teraz, tak na čistý jogurt sa ti už nepozrie. Môj má 2,5 a tieto pribinaciky ešte nejedol.

sapetka
6. apr 2022

Moj bude mat 5rokov ale takeho marketingove sladke veci neje. Zje jogurt s ovocim alebo gulickami , tvarohovy jogurt ale monte a spol nejedelo este nikdy a ani mu to neplanujem kupit. U tak maleho dietata by som zacala s kvalitnym bielym jogurtom mozes mu do toho pridat ovocie ale skor by som isla tymto smerom aby si zvyklo na nesladke

simonkazga
6. apr 2022

Nič z vyššie vymenovaného nepatrí do jedálnička dieťaťa, 8 mesačného už vonkoncom nie. Kúp riadny smotanový jogurt (napr zvolenský). Však tie náčky to sú samá umelina a cukor.

zblaznimsaaaaa3456
6. apr 2022

@00momo jasné ze ti tu budú vravieť ze je to sajrajt.
Dcere som dávala pribinacika, jeme to do teraz.
Daj ty čo sama uznáš za vhodne a nie názory iných.

simca06022011
6. apr 2022

pribinacik je tvarohovy, nevhodny pre 8m dieta.

evica17
6. apr 2022

@00momo je to tvarohovy dezert, aspon do roka by som.nedavala kvoli tvarohu. Aj ked uprimne, radsej normalny jogurt, tam su aj tie laktobacily a mozes ochutit ako uznas za vhodne.

evaachesa
6. apr 2022

@viestta akurát nedávno som mala problém nájsť normálny biely jogurt v jednote 😳... Mali tam "živý jogurt", pozriem obsah a tam sušené mlieko a sušená srvátka 😂 ostala som zaskočená čo za divné jogurty tam majú 🤨 bez čítania etikiet to už fakt nejde 💁

brezza
6. apr 2022

Odporucam jogurty z farmfoods

evaachesa
6. apr 2022

@zblaznimsaaaaa3456 to čo píšeme nie je názor, ale FAKT 😏

simca06022011
6. apr 2022

Inak mne mala zboznovala rozpuceny banan s jogurtom :D my sme davali banovecky biely, alebo holandiu

zblaznimsaaaaa3456
6. apr 2022

@evaachesa ako som písala, nech si každý dáva čo chce. 😉

evaachesa
6. apr 2022

@zblaznimsaaaaa3456 samozrejme, je to na autorke. 🙂Predpokladám že mamičke záleží na zdravom stravovaní svojho dieťaťa keď sa tu pýta, tak už nech urobí ako uzná za vhodné. Odpovede dostala a až na dve sa všetky zhodujú. 💁

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ro_manka
6. apr 2022

Aspoň do roka je dobré vyhnúť sa sladeným výrobkom, ideálne čo najdlhšie. Z bežne dostupných jogurtov sú fajn Malý Gazda, Hollandia. Neskôr po roku z kategórie termixov je najlepší Lipánek tak zložením, ako množstvom cukru. Fajn sú aj Ňuňu od Malého Gazdu, ktoré su veľmi chutné a sladené ovocným pyré 🙂

zblaznimsaaaaa3456
6. apr 2022

@evaachesa mne tiež záleží na zdravi môjho dieťaťa, tak jej dávam všetko. Za chvíľu mi dospeje a chorá je raz za 5rokov. Žiadne alergie. 🙏

nikha2809
6. apr 2022

Mimo cukrov a umelín nedávala by som už len kvôli vysokému obsahu tvarohu ktorý nieje vhodný pre 8m dieťa.

00momo
autor
6. apr 2022

Ďakujem za rady takze radsej kvalitný biely jogurt

evaachesa
6. apr 2022

@viestta áno áno, boli aj takéto fajnotky v tých ochutených. Ja som hľadala čisto biely a tie sušené veci načo? Ale ok, iné neboli. "Domáci" jogurt robievam z tej Hollandie a farmárskeho mlieka z Agravital z Horehronia.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
6. apr 2022

@viestta super, tak to som nevedela že majú už aj také xxl balenie 😃

mamina0078
6. apr 2022

Z tých ani jeden klasicky biely jogurt zvolensky, sabi, hollandia...

beata_k
6. apr 2022

@00momo Neskor mozes aj kyslu smotanu. Detom to chuti 🙂