V ktorom mesiaci môže dieťa začať papať jogurty?

okana1985
11. feb 2012

ahojte moj maly ma 6 mesiacov,doktorka mi povedala ze uz mozem dat biely jogurt pribinacika ja neviem nieje to skoro????a ked aj hej mozem dat do toho aj ovocie????ked hej ake??

zuzana17
11. feb 2012

pribináčik nie je jogurt, je z tvarohu, tak krémiky a tvarohové od roka, biely jogurt od cca10mes.

iinuska
11. feb 2012

biely jogurt od 8 mesiaca- zvolensky, banovecky napriklad, a pribinacika az od roku, kedze obsahuje tvaroh. Ale urcite tu najdes podobne temy

li_la
11. feb 2012

V prvom rade sa priprav na možnosť, že dostaneš možno aj odpovede, ktoré nebudú milé, ako to tu zvykne v tejto téme byť...

My budeme mať rok a pribináčika ešte nikdy nejedol. Pribináčik je z tvarohu a ten je pre detské bruško ťažký. Nam dr. odporučila activiu bielu, tú mi papá už dlhší čas a chutí mu. A neodporučila mi do toho pridávať nejaké ovocie... To je asi ako keby si zapíjala jablko či marhuľu mliekom...

kathrin6
11. feb 2012

Ahoj. Ja by som asi Pribinacka nedavala tak skoro urcite - ved je to tvaroh a s jogurtom by som asi este tiez aspon mesiac pockala. Ja davam jogurt cca od 8ho mesiaca a davam bielu Activiu a niekedy mu do nej dam piskoty, inokedy samotnu.

lady511
11. feb 2012

ahoj...ja mam síce dcerku ktora nema ani 3 mesiace (14 bude mat 3mesace)ale asi začnem najprv s presnidávkami,,,alebo kašičkami ktore vyraba BEBA a je tam presne napísane...od kolkych mesiacov,,,neviem či by som práve s jogurtom začala...aj ked biely,, 😉 napr,,na presnidávke máš presne napísane od kolkych mesiacov sa može davat na niektorých je to od ukončeneho 4m,,,a na niektorých ukončeného 5 m,,,,,a je v tom aj ovocie,,, 😉

karap
11. feb 2012

pribinacik nieje jogurt,ale tvaroh.Ten az od roka.A na Tvojom mieste by som pribinacika nedavala vobec.Je to umely humus,nafuknuty ,,reklamou,, Ak chces zacat z jogurtmi [no stacilo by aj v 8 mesiaci]zacni bielymi,ktore obsahuju zive kultury.Ak malinkemu nebude chutit samostatny,mozes dat trosku banana don,alebo presnidavky...aby bol trosku sladsi.Alebo daj rovno biely jogurt ,,osladeny,, 😉
A ziadne nizkotucne!Deti potrebuju tuky,tak pekne smotanovy 😉

kiwi82
11. feb 2012

Jogurt sme začali dávať od ukončeného 8.mesiaca. obyčajný biely nechcela, tak sme hneď začali dávať ovocné. My papáme sabinovské jogurty, sú husté smotanové. Pribináčik od jedného roka. taraz nám chutí aj aktivia. ale tá je odtučnená. tak tú asi až od roka 😉

pimpulienka
11. feb 2012

My až okolo 10 mesiaca, lebo je kojena a doteraz papame skoro len biele z jogurtov.. a pribinačika za 19,5 mesiaca nepozname pozname zdravšie varianty..

alena76
11. feb 2012

ahoj, nie som ziadna "BIO" tabulkova matka, ale Pribinacika by som nedala. JE z tvatohu + smotany a velmi tazky. Ja mam dost ked ho cely zjem. Skus najprv biely jogurt, nejaky hustejsi, ked ho nebude maly chciet papat, pridala by som podusene jablcko al hrusku, alebo trochu presnidavky alebo banan-to ho trochu osladi 😉
a mpze tam byt trocha ovocia, vobec to nie je to iste ako ked pijes mlieko za ovocim. jogurt je nieco ine a ovela vhodnejsi pre travenie ako mlieko v "povodnom" stave (samozrejme nemyslim materske 🙂 )

vita211
11. feb 2012

ahoj.aj moj maly ma 6 mesiacov.papa mi uz jogurty activiu bielu sladku teraz som mu vyskusal aj sladku jahodovu a marhulovu a nerobi mu nic zle.pribinacik tiez nedavam ale kazde dieta je ine mozno ani mojmu by nic nerobilo.takze ja si myslim ked chces daj tu activiu bielu sladku.ja mu este dotoho zvyknem davat bud ovocie alebo piskoty.moja svagrina malej uz asi od 4 mesiaca dava vsetko zaradom a to vazne vsetko co navarili to zjedla mala.mala pol roka a uz dva parky zjedla.grilovane stehno tiez bola schopna zjest cele.a to pisem bez srandy.ona nikdy jej ine ako pribinacik nedavala.takze kazdy robi po svojom.

maca_p
11. feb 2012

jogurt od 1 roka. takto mi radila GAE dokina.

p.j.jacky
11. feb 2012

Nam nasa dr povedala ze od 7-8 mesiaca mozeme davat.Niesom zastanca kravskeho mlieka,ale skusila som jej dat a nechcela velmi.tak nedavam este vobec,sem tak 2,3 male lyzicky viac ani nechce.

ajca123
11. feb 2012

Viem že teraz budete asi na mna všetky nasrate,ale rozprávate samé hlúposti a radite sa bud knizkama a nebo lekarkama :(
A že tu niekto nie je zástancom krajského mlieka ?????? Keby ste vedeli čo do nas rodičia dávali ,tak by ste sa cudovali 🙂

sympa1
11. feb 2012

mna len zaraža ze dr je sprosta? ci ako mam povedat...hadam ma nejaku tu prax a vie co dieta moze zacat jest v akom veku. moje deti veru papali aj pribinacika..a toho najviac, lebo im naviac chutil 🙂 asi treba len vyskusat ci budu malemu chutit 😉

briketa
11. feb 2012

@okana1985 Je to skoro. Biely jogurt od 8. mesiaca.
Najlepsi jogurt si spravis doma, tam vies, ze je len to co ma byt. Ak nemas jogurtovac, do vyzivovych flasiek si nalejes do 3/4 mlieka a flasku doplnis bielym obycajny jogurtom (na zaockovanie mliecnych bakterii). Das na radiator vecer a rano uz mozes skusit ci je spraveny jogurt (zhustne to) alebo to este nechas dalej na radiatore.
Ovocie tam daj cerstve ako ho bude jest. Napr. banan.

V jogurte kyslomliecne bakterie narusaju laktozu a mliecna bielkovina je but uplne odstranena alebo limitovana mliecnym kvasenim. Preto deti mozu v osmom mesiaci jest jogurt a tak isto vela ludi ktori maju laktozovu intoleranciu mozu jogurt z tohto dovodu jest.
Najlepsi jogurt je uplne obycajny, nie smotanovy pre babatka. Smotanovy jogurt je omnoho vacsou zatazou na travenie.

kvetinka211
11. feb 2012

nam doktorka odporucala biely jogurt tusim uz v 7-8 mesiaci ale kedze sa stale kojime, dala som az niekedy v 10 mesiaci .. papame cisty biely zvolensky a velmi nam chuti, spapame aj cely kelimok 😉 pribinacika nedavame