Prikrmovanie 6 mesačného bábätka

rybka2021
6. okt 2021

Ahojte mamicky,
Chcela som poziadat o radu co sa tyka jedalnicka.
Uz 4 tyzden prikrmujem moje 6.0 mesacne babatko. Na obed davam zeleninu niekedy aj s kuracim maskom (zje cca 100/120ml) a tento tyzden som zacala davat ryzovu mliecnu kasicku tesne pred spankom (cca 80ml).

Zda sa mi ze pije menej mlieka pocas dna. Kojim kazde 2-3 hodinky a zakazdym je do 5 minut hotovo napite.
Kojim 2 az 3 krat za noc ked sa zobudi.

Moja otazka je, ze kedy mam zacat zavadzat ranajky, desiatu a olovrant?
A co by som mala dalej ponukat v tomto momente? Obed a vecera staci?
Myslite si ze papa dostatok?
Dakujem.

pribinak
6. okt 2021

@rybka2021 veď sa neponahlaj. Skúšaj pestrejšie obedy, napr vajecny zltok a zelenina, masko s ryžou a zeleninou.
To že už má aj večere kasu je celkom dosť na vek 6 mes a dojčené dieťa

rybka2021
autor
6. okt 2021

@pribinak Dakujem, a ovocie by som kedy mala zaradit a ktory cas dna?

malebiele
6. okt 2021

@rybka2021 ja by som zrusila tu kasu vecer a zacala davat ovocie na desiatu... potom ked by jedol uz obed aj desiatu by som pridala olovrant, tam by som dala kasu... pred spankom by som nechala mliecko, kasa je "tazka" na noc pre tak male babatko... kludne pockaj este dva tyzdne len s obedom a potom zacni s ovocim na desiatu, ozaj sa nemas kde ponahlat, babatku nic neujde 🙂
my sme sice na UM, ale na ranajky ma stale este mliecko (ma 10,5 mesiaca), na olovrant ma ovocie, na obed bud ryzu/maso alebo zemiaky/maso, cestovinu/maso, polievocku... samozrejme vzdy k tomu aj zelenina nejaka... na olovrant ma potom kasu alebo chlebik alebo co ma napadne, na vecer a v noci ma zasa mliecko ..a niekedy aj cez den vypije trochu mliecka, medzi obedom a olovrantom

pribinak
6. okt 2021

@rybka2021 ja som to mala od pediatricky inak nastavené. Mali sme obed a potom ďalšie jedlo po cca 3-4 týždňoch bolo ovocie na desiatu.
Kase na večeru sme mali až od nejakého 8 mes. Je to ťažké na noc na bruško.

rybka2021
autor
6. okt 2021

@pribinak
@malebiele
Dakujem
Nam totizto to odporucila pediatricka ze mame skusit dat kasicku na vecer ked sa budi casto v noci. Mala obdobie ked sa budila velmi casto tak skusame.

malebiele
6. okt 2021

@rybka2021 a pomohlo? je viac pricin preco sa budi dieta v noci, a napriklad ci zaspi v noci hned ako dostane najest alebo aj potom je hore?

rybka2021
autor
7. okt 2021

@malebiele zatial to nemyslim ze pomohlo. Pozorujeme

malebiele
7. okt 2021

@rybka2021 a zaspi hned ked dostane napapat alebo je aj nadalej hore?

denda007
7. okt 2021

Pije menej mlieka, pretože už nieje také hladné keď ma aj pevnú stravu. To je normálne. Určite ponúkať ovocie 🙂 zeleninu 🙂 môžete povariť jabĺčko, hrušku, slivku a spraviť čerstvú výživu. Je sezóna čiže super. Nedávať do roka alebo aj do 2, citrusy 🙂 na večer môžete uvariť ovsenú kašu s datlami. Pomixovat. Je to mňamka. Prajem veľa šťastia 🙂

denda007
7. okt 2021

A môj syn má 2 roky a stále sa často v noci budí. Tak myslím že to moc neovplyvnite, ja som skúšala ozaj všetko možné