Ročné dieťa odmieta jogurty

karin79
15. mar 2016

Ahojta maminy/nemaminy, mám 14 mes. syna a absolútne nechce papať jogurtíky/pribináčiky ☹ . Je dojčený na požiadanie, spapá ovocie aj polievočky či mäsko, aj detskú kašičku. Už som kúpila všetky rôzne značky, skúšala som mu to podať lyžičkou aj prstom. Oblízne a odmietne. Ďakujem za vaše rady! 🙂

pribinak
15. mar 2016

No tak mu to nedávaj, ved mlieko pije a vápnik je aj v inych potravinách
Mizno zacne jogurty papat az v skolke, ked uvidí ako chuti jogurt kamosovi
Inak pribinacik az taky veeelmi zdravý nie je ;(

seahorse27
15. mar 2016

Vsak ked je dojceny a mlieko pridavas aj do jedla, tak to nie je ziadna tragedia. Skus mu to neponukat nejaky cas - aj mesiac a potom skus znova. Moj napr. tiez velmi nechce pribinaky a podobne sladke miecne vyrobky, ale cisty biely jogurt zje za 2 minuty 😀 Kazde dieta ma ine chute...Starsia dcerka napr. vôbec nechcela jogurty, do 5 rokov jedla iba pribinaky a pila mlieko. Ja napr. malemu obcas pridam aj tvaroh do ovocia/vyzivy a chuti mu. Ked som to skusila naopak, ze som banan pridala do tvarohu, tak to uz nechcel....musi tam mat viac ovocia a ten tvaroh len zakamuflovany, vtedy to zje.

karin79
autor
15. mar 2016

Skúsila som mu kúsok aj do ovocnej výživy primiešať, nie. Ochutnal a viac pusu neotvoril. Už sa doma smejeme, že má v tej malej papulke asi nejarý protijogurtový senzor 😀

natalym
15. mar 2016

Ja mám vyše 40 a jogurty nejem. Vadí to?

biokozmetika
15. mar 2016

mozes vyskusat zmiesat s tvarohom alebo mu tam pridat nejake cucoriedky, maliny alebo nieco co by v nom videl a hladal 😉 aspon nasi male radi ked som im tam nieco primiesala. stale papame len biely jogurt a do toho hocico 🙂
ale ak prospieva a papa vsetko ostatne tak to by som mozno ani neriesila, proste mu nechuti a hotovo. a ako vravia baby, deti v skolke zmenia trosku preferencie ked uvidia, ze kamosi papaju aj ine veci 😎

majulka0509
15. mar 2016

Moja dcerka ma uz sice 10 rokov, ale nikdy jej jogurty nechutili...skusala som od malicka rozne znacky, prichute, ale nist, a doteraz jogurt nezje..raz musela v skolke zjest jogurt nasilu a vyvratila ho...

meusicka
15. mar 2016

@karin79 nerob z toho velku vedu. moje baby teiz nehcu jest jogurty a pritom starsia ich ako male dieta pojedla ojojoj. a teraz nie. bude tomu pirde na chut alebo nie. poial pije mlieko a papa syry , tie by som tiez skor tvrde davala, tak potom nevidim problem.
ja osobne som prestala pit mlieko ked som mala 13 mesiacov. raz mi ho vnutitli este v skolke, ale to malo nasledky 😝 a odvtedy nic, a vyrastla som. takze nestresuj a nechaj ho jest co mu chuti.

moni244
15. mar 2016

@karin79 keď vidím tie zdrobneliny v takom krátkom príspevku, až mám zimomriavky

k téme, nevadí, že nechce, ani ja nejedávam, moja zase opačne, mlieko nepije, len jogurty by tlačila

sissy27
15. mar 2016

@karin79 oči ma rozboleli z tých infantilných zdrobnenín 😅
a k veci - nevadí, aj tak by si vo väčšine jogurtov hľadala mlieko a niečo výživné celkom zbytočne...
u nás síce jogurty celkom idú, ale napr. mlieko ako také akurát tak do palaciniek alebo do waflí (ja aj dcéra)

luba41
15. mar 2016

mlieko a mliečne výrobky určite nie sú potrebné v strave človeka....tak malú nenúť..ved dojčíš, načo iné mlieko..takmer každé 10te dieťa už má alergiu na BKM..možno aj preto malá podvedome odmieta..

charlie1980
15. mar 2016

Moj od 9.mes odmieta cokolvek mliecne. Odvtedy nevypil flasu mlieka, z jogurtov ho napina. V lete dostal ecoli (jeho creva boli velmi nachylne)...v nemocnici sa nas na toto pytali, ci neodmieta nahodou mlieko. Vraj ak ano, dieta zrejme trpi alergiou na BKM a sam sa takto nastavil. Mal 2tyzdne bezmliecnu dietu, vtedy sa mu upravila stolica. Takze ja ho do mliecnych vyrobkov nenutim, bez nich mu je zjavne lepsie. Inak zje vsetko na svete, miluje strukoviny, zeleninu, takze ak ma tvoje dieta pestru stravu, navyse ho dojcis, netreba ho nutit.

sense
15. mar 2016

moja pribinaky nelubi dodnes, a ani sa jej necudujem...jogurty jedavala obcas podla nalady, ved mala mlieko takze naco ...a napr. dodnes okrem razneho chleba nezje ziadne ine pecivo a maslo al. margarin detto...ani zemiaky...a myslim ze jej to k zivotu ani netreba

siska53
15. mar 2016

@karin79 tak mu to nedavaj. Skus namiesto toho ho bud v danom case nadojcit alebo mu skys dat cottage cheese alebo chlebik s lucinou..vyskusaj acidko..prip.skus vlastny miesany tvaroh.

P. S. Ze mu nechuti pribinacek,sa vobec nedivim.

timea7
15. mar 2016

@karin79 ˇkeď mu nechutia, tak mu ich nedávaj. Bielkoviny do neho dostaneš iným spôsobom, nie sú pre život nevyhnutné. Ja sama som ich začala jesť až ako dospelá, dovtedy mi jednoducho nechutili.

timea7
15. mar 2016

@majulka0509 sorry, som mimo tému, ale musela zjesť v škôlke jogurt na silu?! To by som tam iný cirkus narobila, toto neznášam, učiteľka by si ma pamätala po zbytok svojho života 😖 😖 😖 😖

zabina27
15. mar 2016

nas to tiez nechce, sem tam nejaky termix, pripadne mu urobim puding, ale klasicky jogurt velmi nejde, zjedol ich dokopy asi 5 za svoj zivot. to radsej zbasti chlieb s cibulou, co teda u takeho krpca velmi nechapem, ale tak cibula je zdrava, tak nech si da 😀

lorela
15. mar 2016

@karin79 Chvalabohu, keď neje Pribináčiky. Veď to ani jogurt nie je.
V 14. mesiacoch absolútne nevhodná potravina.

majulka0509
15. mar 2016

@timea7 ano musela, no a odvtedy som pani ucitelky poprosila, nech ju nenutia nasilu nic jest..taky isty problem sme mali aj na zaciatku skoly, ale tiez som pani vychovavatelke povedala, nech ju nenutia jest nasilu..

timea7
15. mar 2016

@majulka0509 poprosila?! Rozhodne by som neprosila, ale by som im povedala, že to urobili prvý aj posledný krát. To čo je za sprostosť nútiť niekoho jesť nasilu? Motivovať, ponúkať áno, ak dieťa odmietne, nechať tak, od hladu neumrie, ale zlý zážitok si môže pamätať a môže ju ovplyvniť do konca života. Zažila to moja známa a doteraz má chuť po tej učiteľke skočiť a niečím ju nadžgať, keď ju stretne na ulici.

majulka0509
15. mar 2016

@timea7 ano poprosila 🙂

timea7
15. mar 2016

@majulka0509 no bolo to tvoje rozhodnutie, ja by som rozhodne neprosila o niečo, čo považujem za samozrejmé a niekoho, kto by mal vedieť, ako tým môže dieťaťu ublížiť. Možno reagujem prudko, ale ja som tiež dieťa, na ktorom si to chcela pani učiteľka vyskúšať, no neuspela 😎 😎 😎 😎 . Núkala mi do nemoty mlieko, pri čom vedela, že teplé mlieko nevypijem, s kožou už vôbec nie a stále mi ho strkala pod nos. Tak som jej do toho mlieka vrazila a celú ju obliala. Viac to neskúšala, kašlala na mňa a dobre urobila.

karin79
autor
16. mar 2016

Dievčatá, za rady a pomoc veľmi pekne ĎAKUJEM! 🙂 😉

prasiatko30
16. mar 2016

Verim tomu ze aj ty zjes absolutne vsetko co ti ponuknu - vzdy. Detom sa meniq chute - nechce tak nwch nejw jpguer ponukni za mesiac za dva mozno mu to zacne chutit

alenky
16. mar 2016

@karin79 Neskusala si klasicky Sabi jogurt? Myslim tie co na vrchu je cista biela smotana a dole ta sladota. Skus nepriemiesavat a dat iba smotanku z vrchu. Moja to takto zboznuje. (Inak pribinaky su dost sladke, dost neobvykle, ze mu nechutia :D ) ... Ak nebude chutit ani takto, urcite by som upustila. Mozno mu casom pridu na chut.

juhseverzapad
16. mar 2016

Vyskúšaj kyslú smotanu a do nej zamiešaj vanilkový cukor. Moja to tak lúbi 🙂
@lorela V 14. mesiacoch úplne normálna 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
16. mar 2016

@karin79 a prečo musí mať jogurty. Vápnik sa oveľa lepšie vstrebáva, ak je v rastlinnej forme. Napr. v maku.

lorela
16. mar 2016

@juhseverzapad Kopec cukru, veľa nasýtených tukov (čiže obyčajná sladkosť) mi v 14. mesiacoch príde len ako absolútne nevhodné.
Aaaale pre mnohých normálne, to je fakt 🙂.

jurly
16. mar 2016

@karin79 dieta si vybozkavaj a postikaj a uz mu jogurt v zivote nedavaj. jasne Ti dalo najavo, ze mu to nechuti. dieta je vynikajuci senzor. vôbec mu to k zdraviu nebude chybat. my tiez nedavame vôbec a sme tu 😎

juhseverzapad
16. mar 2016

@lorela Pre normálne sa stravujúcich a zdravých áno 🙂