Ročné dieťa úplne odmieta mlieko

mimuska123_
11. apr 2013

viete mi poradit, maly bude mat rok a vobec nechce pit mlieko len v noci v polospanku vypije, ani krupicovu kasu, ked uvidi flasu s mliekom hned ju odstrkava, ale inak zje vsetko, idu mu dva ocne zuby, moze to byt tym, ze mu teraz proste nechuti?

vladimira32
11. apr 2013

Ahoj, môj malý bol na tom tak isto, od roka do cca 21 mesiacov ho mlieko ,,napínalo,, , tak isto puding, krupicová kaša. Zaujímavé, že mliekovú polievku a omáčky jedol v pohode. Pediatrička mi povedala, že mu nemám dávať nič piť ani jesť nasilu, tak som ju poslúchla. Od 22 mesiaca si sám od seba začala pýtať mlieko, tak teraz mu sem-tam (3x do týždňa) dám vypiť pohár mlieka a v pohode ho vypije. 🙂

vlnka81
11. apr 2013

@mimuska123_ ja ked ma moja mamka prestala kojit som mlieko nemohla ani vidiet ani citit 😀 a nemozem doteraz, normalne ma zneho napina. a bud rada ze ti maly nechce pit mliecko, vsak to kravske je plne antibiotik a inych grciek. To okolo normalnej travou zivenej kravy ani okolo neslo 😀 moj maly bude mat 10 mesiacov a ak mu davam mliecko tak iba doma vyrobene mandlove.

venija
11. apr 2013

@mimuska123_ moja mala,tiez takmer rocna, predcasom zacala odmietat UM, tak sme presli na obycajne kravske, ktore vypije plnu flasu. Ked ti maly papa normalnu stravu,davas mu ine mliecne vyrobky,tak sa tym netrap. Vacsinou je to iba docasne.

mimuska123_
autor
12. apr 2013

no lenze on odmieta vsetko co sa mlieka tyka, ani krupicova kasa, ani pribinacik nic, ked vidi flasu s mliekom zacne plakat a vobec ho nechce, je pravda ma teraz troska sopliky a pokasliava, ci to nie je tym, al emäso a ine veci zje uplne v pohode

majka2508
12. apr 2013

@vlnka81 na slovensku je zakázané dávať antibiotiká dojniciam,kt. sú oddájané... a nedá sa kŕmiť trávou, keďže sú štyri ročné obdobia. takže to vôbec nie je pravda, čo píšeš. samozrejme mlieko z automatu je najväčšia istota

vlnka81
12. apr 2013

@majka2508 kiez by to tak bolo ako hovoris. na slovensku je vela veci zakazanych a predsa sa robia ☹ a potravinarsky priemysel je jedna velka grcka - vsak kolko bolo len v uplynulom roku skandalov (konske maso/ hovadzie maso, alkohol v cechach, nadopovane kurcata, priemyselna sol v mase a kopec dalsich kt su na tyzdnenom poriadku)? a myslim si ze mlieko kt kupujes v obchode videlo tak mozno kravu z poza rohu - neda sa vobec porovnat s cerstvo nadojenym. ale nehadam sa, kazdy nech si dava pit svojmu dietatu co uzna za vhodne 🙂

ivetkabab
12. apr 2013

@mimuska123_ ahojky.neboj to pride.aj moj mal take obdobie kolo roka.trvalo to asi da alebo tri tzdne.aj teraz pred mesiacom.Ma eraz 17 mesiacov.to prejde.nie si jedina aj mojim kamaratkam to de roeaju

majka2508
12. apr 2013

@vlnka81 preto som napísala mliečne automaty 🙂 a som z praxe, tak viem niečo o tom

katka0177
17. apr 2013

mam podobny problem...mala ma rok..doteraz som kojila,ale ona uz nechce a ja mam mliecka stale menej a menej...umele nechce,ani kravske..uz som skusala vselico vsetky znacky umelich aj granko pridat aj pocukrovat aj som ju nechala vyhladoviet a nic.......doktorka mi povedala ze v jej veku by mala vypiť aspom 4dc mlieka za den,ale ako jej ho mam dat ked nechce?inak krupicu jogurty zje...uz som zufala z toho ☹ ☹ ☹

viera77
17. apr 2013

tiez sme na tom rovnako, od 3 mesiaca na UM a od roka zo dna na den uz ani hlt, potom som hned skusala klasicke mlieko, prevarane a aj surove, ale nepochodila som a to uz ma slecna 2 roky a nevypije ani hlt mlieka......ale krupicovu kasu, pudingy, syr, jogurty, za tym sa ide zabit a teda pokial nechce mlieko, som stastna, ze spapa aspon tieto mliecne vecicky 🙂