Dá sa ešte zachrániť dracaena?

gabikaa96
29. apr 2024

Ahojte prišla som si pre radu, dá sa ešte nejako táto moja dracaena zachrániť? Mala som ju vnútri cez zimu a mala asi málo svetla, ďakujem za odpovede.

ms_green
29. apr 2024

Toto skôr vyzerá na absolútne drastické preliatie. Presaď ju, pozri či nemá odhnité korene. Ak nemá, možno ju ešte zachrániš.

sanssa
29. apr 2024

aj mne to pride ako preliate a nie ze malo slnka. ako som expert na nicenie kvetov ale toto je moc aj na mna 😀

laurika1432
29. apr 2024

Tak to bude zázrak, ak sa ti ju podarí zachrániť. To si si skôr nevšimla, že sa s ňou niečo deje?

petronellla87
29. apr 2024

@gabikaa96 vybrať, pozrieť korene, preasadit a už len čakať co sa bude diať 🙂

cuvienka
29. apr 2024

fuha, akoze mala som pocit, ze som absolutny antitalent na rastliny a vsetko mi kape, ale toto je podla mna extrem. 😀 bud si ju totalne ignorovala dlhy cas, alebo si sa starala az prilis, tam nic medzi nie je. 🙂

diewcatqoo
29. apr 2024

Mne sa stalo nieco podobne s dracenou. Zo dna na den proste zvadla, do dvoch dni opadali vsetky listky a bolo po nej. Predtym ani naznak, ze sa nieco deje, dokonca som sa tesila, ze rasia nove. Mala som ju asi 5 rokov a preliatim to urcite nebolo, lebo vzdy som ju polievala rovnako.
Tiez si myslim, ze to bolo asi tym, ze mala malo svetla. Asi mesiac predtym, nez sa toto stalo, som ju posunula asi o pol metra dalej a tam jej trochu tienila skrinka. Dracen mam niekolko, rozne druhy a nikdy sa mi so ziadnou doteraz toto nestalo. Myslela som si, ze tieto rastliny su nesmrtelne 🙂

butterflyeffect
29. apr 2024

Drecene nevadi tmavsie miesto ale vela vody neskie sa prelievat a stat vi vode. Skusila by som ocistit korene-ak nie su zhnile presadit ju do noveho substratu a dat jej cas…

sims4
29. apr 2024

No drzim palce pri zachranovani to je evidentne preliatie. Ale pocula som ze sa to u tychto dracen stava ze proste nevydrzia dlho. Uvidime kolko vydrzi ta moja zatial ju mam asi rok a pol 🙈

gabikaa96
autor
29. apr 2024

@laurika1432 nie bola v pohode a za dva dni sa stalo toto

gabikaa96
autor
29. apr 2024

@sims4 ja som ju mala 2roky

gabikaa96
autor
29. apr 2024

@sanssa dcérka mi rada polieva kvety tak asi sa k tomu príčinila ona 🫣😊

gabikaa96
autor
29. apr 2024

Ďakujem idem pozrieť tie korene ako vyzerajú.

viestta
29. apr 2024

@gabikaa96 odrez kmene tam kde su este zive, teda mju zelenu farbu, daj ich do vody zakorenit, ked budu mat dost korenov mozes ich vysadit. Vysadzat do kypreho substratu, kludne bezny na izbove kvetiny, premieany so stvrtinou perlitu, na dno kvetinaca dat aspon par c, drenaz zo strku alebo keramzitu a umiernene polievat, Draceny maju duzinate korene, velmi citlive na preliatie

macekovam
29. apr 2024

@gabikaa96 odstanila by som jej tie výhonky. Podla mňa vyženie nove

gabikaa96
autor
29. apr 2024

@viestta ďakujem krásne spravím to 😊