Rozdelenie záhrady

9. máj 2024

Prosím Vás poraďte mi ako to mám presne urobiť. Krok za krokom.
So súrodencom sme zdedili pred rokmi dom si záhradou. rovnakým dielom.
Chcela by som si polku svojej časti záhrady zobrať. Je to možné?
ak by sa aj záhrada rozdelila - každý by mal na tú svoju čiastku prístup. Na záhradu sa dá dostať z dvoch strán.
Ako to urobiť? Musí druhý majiteľ s tým súhlasiť? musím mu to oznámiť? Druhý majiteľ vie o mojom zámere a nesúhlasí. Záhradu nikdy nekosil, lístie spod stromov nepohrabal. Nikdy sa nestaral.
Ja zas chcem aby sa každý staral o svoju časť.

doriiis
9. máj 2024

Máte to na papieri že ste vlastníci 50/ 50?

zara1357
9. máj 2024

Určite chod za právnikom na konzultáciu , ten ti poradí najlepšie.

syslik81
9. máj 2024

dat to nasud a ten to rozdeli ... dostanes svoju parcelu alebo ak sa nedohodnete mozno bude lepsie to predat rozdelit peniaze a kupit si zahradku ..

daniela2202
9. máj 2024

Musí to byť na papieri, geodet , zameranie, zápis

luccija
9. máj 2024

Vymeriat, zapísať kataster..Len nebude problém, že ktorú polovicu chce ktorý súrodenec?ja si myslím, že by mal vedieť, že také niečo idete robiť.Nemozes ty povedať, že ťa vľavo je tvoja je to vymerane...porad sa na FB je skupinka spýtaj sa právnika často sú tam takéto otazky

slovenka753
10. máj 2024

ak si zdedila polku tak si zdedila polovicu z kazdeho cm .. nie tak jednu polku ja a druhu ty. .. chod za advokatom

autor
10. máj 2024

asi som sa nepresne vyjadrila - zoberiem si tú časť, ktorá je bližšie k mojej záhrade.
týmto krokom docielim to , že budem mať väčšiu záhradu.

eeffka
10. máj 2024

No nezoberies bez toho aby ste sa na tom dohodli a on sa dohodnut nechce. Tak ako pisu, ste spolocni majitelia kazdeho kusocka zahrady, nie ze horna moja, dolna tvoja. Smer pravnik a bude ta to stat kopec casu aj penazi.