Aký spací vak pre dvojmesačné dieťa na zimu?

erikape24
13. dec 2021

Ahojte. Poraďte aký spací vak kúpiť? Chcem značku grobag, ale koľko tog? Podľa tej ich tabuľky by som mala kúpiť 1 tog do izby kde je cca 21-22 stupňov, ale vo viacerých diskusiách som čítala, že používajú 2.5 tog (a častejšie sa aj predávajú v bazáre). Neviem sa rozhodnúť, napíšte svoje skúsenosti. Dieťa (2 mesiace) by bolo oblečené v overale.

lenuska9999
13. dec 2021

@erikape24 osobne tu značku nepoznám, ale pre mňa bolo prvoradé kúpiť vak , ktorý sa zipsuje v predu... tie so zipsom na boku mi prišli dosť nepraktické

zuzanaete
13. dec 2021

Ja som pouzivala iba grobag spacie vaky a riadila som sa ich tabulkou. V zime som pouzivala 2,5 tog, ale v noci sa vetralo, takze bolo chlafnejsie v izbe. Za mna velka spokojnost.

petamich
13. dec 2021

nemam sice Grobag ale Love to Dream 2.5 tog a maly je v pohode, teplota v izbe v noci 20-21 stupnov, ked sa mi zda teplo vyvetrame 🙂

elizabeth56
27. dec 2021

@erikape24 ja som nemalaani nemam spaci vak a malysa vyspi do ruzova obycajne tahanie penazi nejaky spaci vak

lenuska9999
27. dec 2021

@elizabeth56 keď sa vam dieťa permanentne odkope, tak to nie je vyhodenie peňazí. Môjho by som musela každých 5 minút chodiť zakrývať.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
27. dec 2021

@beata_k pripadne ako nas, ze si pretiahne cez hlavu aj postielku, ked sa da 🤷‍♀️ neviem co je na tom vyhadzovanie penazi ale okej

elizabeth56
27. dec 2021

@lenuska9999 no a ? Ja ho tiez zakryvam kazdu chvilu

elizabeth56
27. dec 2021

@erikape24 ja som pouzivala do 2m taku perinku nieco podobne ako v porodnici davaju babatkam nikdy spavi vak a v miestnosti kde babo spi by malo byt medzi 19-22C a malo by byt teda tak oblecene ze ked sa odkope mu nie je zima inak ked je potrebne tak ho stale zakryvam ked sa odkope moj maly este nebol ani raz chory pre informaciu

bashawelle
27. dec 2021

@elizabeth56 no ok, ty nemáš a nechceš. To neznamená ze je spací vak zla vec a pre niekoho to zbytočnosť nie je 🤷‍♀️
@erikape24 s danou značkou nemám skúsenosti, používame, čo sme podedili 😃 podľa mňa ak nemáte extra zimu a nespíte pri otvorenom okne, stačí tenší. My celú noc vetrame celoročne v izbách kde sa spi a vak deti majú kvôli tomu, že pod perinou nevydržia a odkopú sa. Maju také stredne hrubé a vždy sú v teple, žiadne ľadové koncatiny. Je to o zvyku, nám už sa inak spi zle.