Babybjorn lehatko verzus Alliexpress kópia

kaja0007
23. jan 2022

Ahojte, zvažujem kúpu lehátka Babybjorn, keďže mi ho odporučilo veľa mamičiek. Tiež som ale počula dobré ohlasy na kópiu tohto lehátka z Aliexpress, ktoré má naviac aj iné funkcie (hudba, vibrácie a pod).
Je podstatne lacnejšie (asi 50€ s poštou). Aké máte prosím skúsenosti?
Prípadne, ak by niekto v blízkej dobe predaval Babybjorn, tak mám záujem 😊

kittykat22
23. jan 2022

@kaja0007 veci pre deti z aliexpressu nemaju safety control. Nekupila by som z Ciny lehatko pre dieta nielen koli bezpecnosti ale bohvie ci je to robene z bezpecneho materialu a farieb.

diana999
23. jan 2022

@kaja0007 treba vybrať také aby malo recenzie s fotkami atak nevidím problém mam plny byt aliexpressu a so všetkým som spoko

kaja0007
autor
23. jan 2022

@diana999 áno ja rovnako 😊 dnes už je všetko Made in China. Aj samotné lehatko Babybjorn bouncer originál je vyrobené v Číne, aj keď je to švédska značka. No aj tak ma zaujíma porovnanie týchto dvoch výrobkov, z Ali stojí okolo 50€ a používané originál 120, nové 200€ 🤦

kittykat22
23. jan 2022

@kaja0007 samozrejme ze je vsetko made in China, ale len vdaka kontrolam nase deti nepili z flase ktorych cumlik mal v sebe kopec ftalatov. Pretoze sa spravila kontrola a nesli vobec do predaja. A to nie je ojedinely pripad. Vsetko je u nas bezpecne pretoze vyrobky su sice z Ciny ale aj tak podliehaju kontrolam EU. Ktores su prisne. Preco si myslis ze v Indii je tolko postihnuti najroznejsieho charakteru? Pretoze ti ludia ziju v toxickom prostredi.

kaja0007
autor
24. jan 2022

@kittykat22 no neidem sa hádať, ale bohužiaľ chémia je už všade okolo nás a podľa mňa má najväčší vplyv na ľudí nielen prostredie ale aj strava, kozmetika, drogéria... Len koľko žien si počas tehotenstva veselo farbí vlasy, keby vedeli, aké je to škodlivé pre bábätko, tak by to určite nerobili, len nie sú informované. A čo sa Indie týka, tak si nemyslím, že je tam viac postihnutí ako u nás. Len tam žije 480milionov detí a u nás je to pár tisíc