Čo obliecť novorodencovi v týchto horúčavách?

erienka
19. jún 2013

V byte mame 27 stupnov, vecer je to az 29, cez noc sa trochu ochladi. Co mozem v takomto teple obliect na den a na noc svojej 2 tyzdnovej dcerke? Mozem jej dat aj body s kratkym rukavom? Neviem, ako je to so samo-regulovanim teploty u novorodencov, bojim sa, ze sa prehreje, ale takisto nechcem, aby prechladla...

lalinko2010
19. jún 2013

@erienka ahoj, myslím že jej môžeš dať body, mne sa drobec narodil koncom júla a v auguste sme boli vonku, mal len tričko a plienočku a pohoda. ale doporučila by som prikryť aspoň bavlnenou plienkou. ale v pohode body, chrbátik zakrytý a bavlnená plienočka postačí na zakrytie.

zuzkat1
19. jún 2013

Body s kratkymi rukavmi a ked zaspi prehod plienku cez nu

carrie28
19. jún 2013

Ahoj Erienka 🙂 , my budeme mať tri mesiace. Bývame v Grécku, ale sú to totožné horúčavy s tými, ktoré sú momentálne na Slovensku.
Okúpala som ho a dala som mu normálne pyžamko s dlhým rukávom - tenké. A v noci, keď papal, tak som ho prezliekla do body-čka s krátkym rukávom. Dala som mu aj ponožky a zakryla nožičky bavlnenou plienkou. Tiež mám z toho veľkú hlavu - čo obliekať, aby nebolo málo ani veľa...
A ráno, keď ideme na prechádzku okolo 8hod tak mal bodyčka s krátkym, ponožky a tenké bavlnené nohavice. Vždy môžeme vyzliecť, radšej mať rezervu. Lebo niekedy mi tu trošku fúka od mora...

sefka6661
19. jún 2013

Ja mám tiež dilemu čo kedy obliecť a niekedy sa o tom aj mužom "hádame".. 🙂
@carrie28 To musíš mať pekné kočíkovanie..pri mori.. 🙂 To nie jak my tu,medzi panelákmi... 😒

blumka
19. jún 2013

@sefka6661 moja je cez den len v plienke, v dome mam 28 stupnov, a na spinkanie mava body s kratkym rukavom a prehodim cez nu plienku, ktoru aj tak odkope. a celu noc mame otvoreny balkon, co mam v izbe strasne dusno

efkaa18
19. jún 2013

Ja davam drobcovi overalik tenky a uz len tenku zavinovacku ma pod sebou, na noc tiez overalik s dlhym rukavom a kusok tu zavinovacku prehodim cez nozicky a je nam fajne a ked ideme vonka tak sa zakryvame len plienockou ale aj vonka chodime len okolo siedmej vecer teraz 🙂

aristka
19. jún 2013

plienka a body s krátkym rukávom

sense
19. jún 2013

my mame 8 tyzdnov a spime body a ponozky a flanelova plienka ceznohy, mame 25 stupnov v noci

brumka
19. jún 2013

jaeste neviem ako budeme spavat ale mi mame v byte 30-31st

mici2
19. jún 2013

@brumka my mame tiez 31stupnov...body s krátkym rukavkom, ponozticky, perinka v postielke, no nezavinujem, iba leží na nej 😉 neuvarme sa!!!!!!

brumka
19. jún 2013

@mici2 ja bysom mala o tyzde rodit tak uvidime 🙂

usiko
19. jún 2013

no, my mame 3 mesiace drobca, doma v spalni vecer cez 28 stupnov /podkrovie, no nepomozeme si zial/ a spi len tielko a plienka..cez den iba plienka...tiez vonku v kociku len plienka, nic one, lezi na perinke.....v kociku teda.....

ela2710
19. jún 2013

@erienka moja mala sa narodila v auguste minuleho roku, od zacaitku nosila body s kratkym rukavom, inak by sa mi uvarila 🙂

sisaka
19. jún 2013

pri takej teplote urcite len plienka

erienka
autor
19. jún 2013

@carrie28 dakujem za radu. Inak musim priznat, ze zavidim, byvat v Grecku je moj velky sen 🙂

carrie28
20. jún 2013

@erienka @sefka6661 Dievčatá, máte pravdu, je to skvelé kočíkovať pri mori, len musím vyraziť skoro ráno, potom je na nevydržanie. Od včera už mi ide aj AC. Nedalo sa. Doma 30 st. !!!

franta1508
21. jún 2013

dobry den chcela by som sa opytat mam doma 7 dnove ditatko a chcela by som snim ist voonku ale az tak ku veceru aneviem co mu mam obliec .ci mu staci len body s kratkym a bavlnenu plienku cez neho?

alexi33
20. jún 2017

Prilojim sa po dost dlhom case k teme. Mam dvojtyzdnovu princeznu a chcem sa spytat ci je nutne aby mala stale ponozticky. V byte mame 27stupnov a vonku je cez 30... dakujem