Dávate už deťom tenšie pančušky?

map0007
7. okt 2014

MAMINKY CHCEM SA OPYTAŤ ČI UŽ DÁVATE DEŤOM PUNČOŽKY ALEBO SILONKY.MAM 2ROČNU SLEČNU A NEVIEM ČI JEJ UŽ DÁVAŤ ALEBO NIE.KEĎ CHODÍME NA PRECHÁDZKY TAK ZATIAĽ SOM NEDAVALA,KEĎ BERIEM KOČÍK ABY POSPALA V ŇOM VONKU TAK JEJ DÁM NA NÔŽKY DEČKU.AKÉ MÁTE NÁZORY? ĎAKUJEM🙂

ikika
9. okt 2014

@xenicka13 podla mna dost neskoro, ked je "okolo nuly"... nic v zlom... 😕
Len som sa chcela spytat, ze v com je v skolke? Ak nechodi do skolky, tak ma este plienku? Ak si ju ocura, musi mu byt zima, podla mna... Mozno chodi uz do skoly, neviem, v pase nemas... 😕

Ale ja som za to, ako aj doktori hovoria - radsej dve tensie vrstvy, ako jedna hruba... takze davam pancusky a nezateplene rifle... aj ked v podstate to je rovnako ako zateplene rifle, ale predsalen jej tie pancusky nepodfukne, ako rifle, kde ma hole litka... moj nazor... 😕

ikika
9. okt 2014

@evittam http://batas.sk/oznamy-2/vykurovanie/
§ 1
Určený čas dodávky tepla
(2) Teplo na vykurovanie začne dodávateľ tepla (ďalej len „dodávateľ“) dodávať, ak
a) vonkajšia priemerná denná teplota vzduchu vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dní pod 13 °C a podľa predpovede vývoja počasia nemožno očakávať zvýšenie vonkajšej priemernej dennej teploty v nasledujúcom dni nad túto hodnotu a

jankastubka
9. okt 2014

@ikika panelak je zatepleny, len podlaha na balkone zatial nie je. Budeme na to tlacit, zial treba na to prachy, a v dome treba robit este vela veci. Zateplenie ale bolo vykonane zle, vsetci sa na to stazuju, zial kto ma dnes miliony na to aby sa to prerobilo. Rosny bod, je bod kde ti kondenzuje voda, vacsinou je to najchladnejsie miesto v miestnosti, niekto to ma na oknach, preto sa mu rosia, niekto zial v stene a zial odtial sa da dostat len stavebnym zasahom ako zateplenim, ak uz zateplene mam, potom uz neviem co s tym. Napr v byte mam 22 stupnov, ale ta stena vedla balkona ma len 16.

@evittam ano snazim sa pravidelne vetrat 5 krat za den intenzivne. Ak uz mam vetrat viac, potom uz ozaj nemusim ani kurit. Ale napr teraz je take pocasie, mame 72% vlhkost, vyvetram tak klesne len na 69% aj ked vetram pol hodinu, tzn aj von je tak vlhko...

@yanni ano v dome je to naj, to je nas ciel, ked deti trosku odrastu. 🙂
Ale aj tam si treba dat pozor co sa tyka plesni, svokra teraz postavila a trapia sa s velkymi plesnami. Je jej z toho do placu.

yanni
9. okt 2014

@ikika ja som tiez za cibulovy system. Len zial mensie deti to nechapu. Tie maju oblecene cely den to, co im rano oblecies. Cize ked je rano chladno, myslis si, ze ok dam mu viac. Cez den je ale teplo, a tie pancusky si to dieta nevyzlecie. A uz sa poti a tym skor moze ochoriet ako ked rano prejde aj v kose ale cez den v teple uz sa nepopoti.
U nas dnes rano o pol 7 bolo 7 stupnov. teraz uz slniecko pripeka a je 11-12. Na obed uz ma byt 23 😕 Takze pancusky nehrozia. Rano prejde a na obed je uz horuco. A keby hned aj teraz isli niekde von, tak mu uz zima nebude.
Nasi nosia napr. este aj obycajne tenke bavlnene nohavice.

ikika
9. okt 2014

@jankastubka ano, rosi sa to... ten vypocet "rosny bod" je o tom, ze Ti povie, aku mas mat teplotu pri akej vlhkosti, aby sa Ti nerobila pliesen... narychlo som nasla napr. http://rosnybod.klusik.cz/ - skus si vypocitat... 😉

Ked je zvrzane zateplenie, tak neviem... ale aj tam by mala byt zaruka, nie? 😕

ikika
9. okt 2014

@yanni jasne, ze zo zakona nie je, ze musi kurit naplno... nie som az taka blba 😅 ... to "kurit" som myslela "aspon temperovat"... ale nemal by mat vypnute kurenie na ukor ostatnych susedov... 🙂

yanni
9. okt 2014

@jankastubka ono sa stava, ze ked sa rychlo postavi a nenecha sa hruba stavba "vysusit", hned sa nastahuje, popripade aj kuri alebo staci, ze ludia dychaju, tak potom plesnie. Presne to sa stalo svagrovi. Rychlo postavili, este cez Vianoce mu bol muz pomahat robit podlahy, kupelne, malovat. Na Vianoce uz byvali a do jari mali vsade lesen.
Tuto chybu my neurobime. my mame cas. Aj ked je to vela penazi, lebo platit za byt aj aj hypo (dokonca mame 4 hypo 😕 😕 )ale da sa. My to teraz, najneskor do Vianoc chceme dostat pod strechu a potom stavbu na celu zimu zavriet. A pokracujeme az na ja, ked bude pekne pocko. Cize stavba ma cas dychat a vysusit sa. Moj otec je od fachu, netavia nam to, kedze je daleko, ale nas Architekt je super, nestaviame so ziadnou firmou, ale viacerymi mensimi firmami ci zivnostnikmi. Firmy to chcu mat rychlo z krku, lebo vzdy ide o kseft.

jankastubka
9. okt 2014

@ikika dakujem kuknem to. Neboli sme tu v case ked sa robilo to zateplenie, viem len ze sa chystali nejake trestne oznamenia, ale nakoniec to stiahli. Zial zaruka standardna uz asi uplynula... no tazko povedat. My sa snazime teda aspon to vetranie riesit, este mozno tie loggie si nejak poriesime.
A ten odvlhcovac teda funguje? Aky mate?

ikika
9. okt 2014

@yanni tak u vas riadne rozdiely teploty... u nas nie su take velke... u nas je prave 15° a cez den to uz moc nevylezie... ja by som to asi robila tak, ze by som mu mikinu/sveter chovala bud do batohu alebo zobrala potom so sebou... ja davam malej instrukcie, ze teraz rano ma toto a ked pojdu poobede von (ked este boli rana studene a cez den teplejsie - babie leto pred par dnami), ze nech si da len mikinu alebo bundicku, nie oboje - alebo nech sa spyta pani ucitelky... a vtedy mala na skolkovom ihrisku len pancusky a suknu (nie pancusky a rifle) a teda to tricko a mikinu (myslim, ze tielko mala tiez) - bolo vtedy prijemne, slniecko svietilo, takze to bolo ok... 🙂

xenicka13
9. okt 2014

@ikika chodí do školky, ráno chodí pred siedmou, neni teplo, ma bavlnené tepláky, ked idu o desiatej von, by v pančuchách umrela, každé dieťa je iné, ale ani starším som pančuchy skôr nedávala, minuly rok tuším niekedy az v january

ikika
9. okt 2014

@jankastubka mali sme v inom byte... ale fungovalo to... davali sme pozor, pravidelne vetrali, znizovali vlhkost a nic nesmie byt uplne oprete o stenu, vzduch musi prudit... vylievali sme dost vody, pomohlo to, urcite... 🙂
Mali sme problem aj v tomto byte, ale je (v podstate) novostavba, takze tu bola vysoka vlhkost, vsetky materialy musia preschnut a to potrebuje par rokov... takze manzel doniesol tabulku "rosny bod" a ked sme videli na vlhkomeri, ze vlhkost stupa a mame urcite teplotu, tak sme hned vetrali... 😉

yanni
9. okt 2014

@ikika no darmo mu nabalis. Krpcek si neoblecie ani nevyzlecie. A velkaci na to kaslu. Ale ti si aspon vyzlecu, trebars tie mikiny, ked pridu dnu. V nedelu bola kosa, boli sme na pretekoch a ked sme prisli domov, velkaci povyzliekali flizovky a krpcek sa ani bohovi nechcel vyzliect. Sam si nevyzlecie a ked som sa ho opytala, tak sa len otocil a zdrhol hore do detskej sa hrat. No ja ich nahanat uz nebudem. nech je tak aj cely den. 😕

jankastubka
9. okt 2014

@ikika mne je jasne, ze by som nemala mat vlhkost viac ako 60% aby to bolo ok. Rosny bod je 13 stupnov, v byte sice tak malo nikdy nemam, ale musim merat pravidelne teplotu tej jednej steny. Ta zial mava dost malo.
Inak vsetko ostatne dodrziavam.

yanni
9. okt 2014

@ikika inak tieto teplotne rozdiely su tu normalka. ale je to o drzku. A hlavne, ked je kazde rano inak. Vcera napr. o rovnakom case bolo o 5 stupnov viac. Dnes uz len 7 stupnov. Ale cez den 23-24 😕 😕 😕 😕 Aj v zime mame taketo vykyvy. Sme takmer v Alpach. A ked sem zaveje "Föhn", to je taky teply aplsky vzduch, tak to potom tak vyzera, ze mam 24.12. 16-20 stupnov. PLUS 😀 😀 😀 😀 Predminule Vianoce sme 24. ete boli s mamou kupit nejake drobnostky a my nababusene. A pokym sme presli peso do obchodu, tak sme dobreze len v podprde neboli 😀 😀 😀 😀 Bolo nieco cez 20 stupnov. A to prosim nie sme niekde v Karibiku. Len v obycajnom poondoatom a vlastne studenom uprsanom Nemecku 😠 😠 😠 😠

ikika
9. okt 2014

@yanni tak to verim, mate riadny rozdiel teplot pocas dna... to clovek ani nevie, ako sa ma obliect... 😨
Na Vianoce pekne - 24. 24°... 😎 Sorry, ale strasne ma pobavil aj ten Tvoj pribeh, ako ste isli do toho obchodu... aspon budes mat na co spominat, super... 😅 😀

ikika
9. okt 2014

@jankastubka ano, prave tam to hlavne treba merat... vlhkost by si mala znizit na nejakych 45% aspon, aby si mala rosny bod pri vyssej teplote... verim, ze sa vam to podari, len treba pospekulovat... 😉

jankastubka
9. okt 2014

@ikika na 45% neni sanca, to by som musela mat naozaj permanentne otvorene okno. A to teda nemam ani vela kvetov, a nesusim pradlo vnutri.

ikika
9. okt 2014

@jankastubka ak mate tu moznost, urcite by som si zaobstarala ten odvlhcovac... my s tym mame dobre skusenosti... tie cerezity a pod. by som pri malom dietati neriskovala... 😉
Najhorsie je, ked vonku prsi a je vlhko... vtedy mas v byte menej vlhko, ako vonku... ani vetrat sa poriadne neda... 😅

jankastubka
9. okt 2014

@ikika ved prave.
Uvidime ako sa budeme drzat tuto zimu, a ak sa to nezlepsi, tak asi kupime.