Koľko cumlíkov kúpiť pre novorodenca?

marlen_ka87
5. jan 2018

Ahojte,

kolko cumlíkov kupit pre novorodeniatko? budu na zaciatok stacit dva?

ďakujem
marlen

timilv
5. jan 2018

Viac ako dva podľa mňa nekupuj. My sme mali viac a sú úplne zbytočné, pretože malá nám od narodenia nechce cumlík. Keď jej ho dáme, tak sa vždy len znervózni, trošku poťahá, napne ju a vypľuje ho. Skúšali sme viacero druhov, veľkostí a tvarov a nič. Takže aj pri ďalšom by som fakt viac ako dva nekupovala. Veľa kamarátok ma detičky, čo nemajú cumlíky a nechýba im to 🙂

lindusss2016
5. jan 2018

Ja som mala pre malu 2 a pre maleho mam nachystane 0. Mala vyrastla bez cumla a som rada, vobec nebol potrebny

tami2014
5. jan 2018

My sme sa v oboch pripadoch zaobisli bez cumlika, vystacili sne si s prsnikom.

lubi40
5. jan 2018

podla man staci jeden, ved viac mu do ust naraz nedas 🙂

emi16
5. jan 2018

Nase obe baby cumel odmietali

ro_manka
5. jan 2018

My sme mali jeden. Použili sme ho asi tri krát pri dlhých cestách autom. Ale od troch mesiacov ho aj tak už nechcela. Dva isto stačia 🙂

suzie28
5. jan 2018

My sme mli dva .. a použili sme ho len pár týždňov ..

bibistec
5. jan 2018

Urcite ziadny ak planujes kojit urcite nekupuj moze byt.potom problem s dojcenim ak je dieta naucene na cumel
A hlavne nebudes potom musiet oducat

kp7333
5. jan 2018

Na zaciatok som mala jeden - zobrala som si ho so sebou do porodnice pre pripad, ze by bol treba. A zisiel sa 😉 osvedcila sa mi znacka MAM.

petraprva
5. jan 2018

No vela rad tu nezaznelo....Stacia dva a to jeden zostaval v postielke a jeden putovny, ktory sme v puzdierku brali vsade so sebou...Je viac druhov cumlikov, dajte si zalezat pri vybere, aby nebola ta gumena cast velka, v lekarni hladajte najmensie a nekupujte prve, mozno inde budu mat mensie.Zo zaciatku sme davali cumlik v porodnici tak na 2 minutky a ked vyplula mala tak znova som jej dala.Po dvoch minutkach som jej ho vybrala a ked neskor plackala tak znova, aj som jej ho trosku pridrzala v pusinke, ked jej vypadaval. A hned som jej aj davala mojkacika pri nu spinkat a vzdy som ju nim trosku pohladila ou hlave, licku. neskor ked uz zaspavala s cumlikom, som jej cumlik vzdy po zaspani vybrala. Nikdy a nikde sme s cumlikom nemali problem a chodili sme na vylety, chaty a aj ked bola chora, cumlik ju vzdy upokojil. 2 rocna dala cumlik Mikulasovi /pre male babatka/a dostala od neho darcek. Este par noci pomrcala, ale vzdy sme ju upokojili s mojkacikom, ktoreho mala do asi 5 rokov, vzdy v postielke. A tak to bolo aj s mladsiou dcerkou....Je na vas na aky rezim si dietatko naucite, aby bolo spokojne ono aj vy. Samozrejme, ze su tu odporcovia cumlika, ale o tom predsa tato diskusia nie je a v inych forach maju dvere otvorene...😝

gabrielabydzo
5. jan 2018

@bibiste ja kojím tretie dieťa z toho druhé s cumlom....malá pije až až,je to riadna hladoška,nemať cumel môžem si dať na krk rovno mašlu....najstaršia mala moje mlieko 18 mesiacov a druhá s cumlom 14mesiacov....túto tretiu plánujem krmiť s mojím mliekom aspoň do roka...najstršia čo nemala cumel bola na tom so spaním najhoršie...pri nej som padala únavou

lindusss2016
5. jan 2018

@gabrielabydzo no nvm, ci sa to da takto generalizovat a ci to ozaj ma nejaky suvis. Moja cumel nikdy nemala, kojena do 18 m, potom som ju kvoli tehotenstvu odstavila, prijala to uplne v pohode. Od veku troch tyzdnov spi uplne super, prespi celu noc, budila sa max na prisatie a zaspala zas, takze za mna je blbost povedat, ze dieta bez cumlu spi horsie

lindusss2016
5. jan 2018

@petraprva podla mna kazda baba zodpovedala danu otazku: kolko cumlov na zaciatok staci 😉 mamicka sa naopak nepytala, ako naucit dieta na cumel. A som samozrejme toho nazoru, ze ak planuje kojit, tak nasilu dieta ucit na cumel nie je potrebne. To, ze vy ste.dali v 2 r cumel Mikulasovi, je super a aj to kvitujem. Ale vela mamiciek ma zrejme problem dietatu vysvetlit, ze uz je na cumel stare. Prave som videla susedinu vnucku cca 5 r ist von s cumlom. No krasa...

henikav
5. jan 2018

Staci ti 1 na zaciatok, niektore deti ozaj cumlik nechcu. Nas syn vobec cumlik nikdy nechcel, dcerka je zase velmi cumlikova, este stale si ho aspon na spinkanie vypyta aj ked uz ma 4 roky. Takze neskor uvidis, ak bude treba dokupis

siska53
5. jan 2018

Veru,stacia 2. Nasi nedudlovali a uplne zbytocne smendudle mali..

hettinka
5. jan 2018

Žiadny. Kojenie babo cumeľ nepotrebuje. My sme dávali až keď som prestala kojiť a aj to len ak boli príliš nekludni, neskôr pýtali na spanie.

maciatkolulu
5. jan 2018

@lindusss2016 a robila ta patrocna nieco.zle,ked mala.cumel? Vies,ci ju niecomnetrapklo,nebolelo? Mna irituje ked sa niekto niekomu stara do toho,ci je to krasa,ci nie.... moje dieta lrve malomcumel,druhe nemalo a ani tretie,lrve som.nekojila,druhe do dvoch a tretie do 3,5🤣 a? Vobec ma.nezaujima co si kto.myslel,ci nemyslel,ci je to krasa a ci susedovie katka uz necica,nema cumel,chodi peso(toto ma.najvjac bavi, nasa anicka uz kocik nepotrebuje od roka a mamicka sa trepe s tazkym ruksakom a anickou na rukach na zaver🤣 kym my v pohdodicke vonku a djeta ked nevladze,tak si sadne a hotovo. Ublkzujeme snad tym niekomu,ze si aj 4.rocny sadne do kocika🤣? No nieeeee. Takze tak k tej krase....😉

sasesoe
5. jan 2018

Zavisi od toho ako velmi a dlho chces kojit. Popri kojeni sa cumel neodporuca a moja skusenost je, ze ani netreba. Ano, moze ti niekto tvrdit, ze davala cumel i kojila, takisto cez krizovatku mozes prebehnut so zavretymi ocami a byt ok, ale neodporuca sa to. Skus sa zamysliet preco chces davat cumlik. Casto staci prebalit, nakojit, trosku ponosit a pod. A ked je iny problem, nepomoze ani cumel... uzitocnejsia je satka na nosenie (eventualne nosic, len pri nich pozor na uzke a tvrde) a tiez este fitlopta. Aspon tolko moja skusenost. Cize odpoved na otazku, cj stcia 2 - az vela.

erika_smile
5. jan 2018

Jeden ti úplne stačí zatiaľ lebo nevieš či malé vôbec cumel bude chcieť, ak nie tak budeš zbytočne kupovať

maminka1986
5. jan 2018

Urcite kup aspin dva..nevies ci kojit budes a ci vobec sa ti dieťa prusaje std atd a ci ti bude na umelom mliečku..moj dudlik nechcel velmi a terax ma pomaly 2 roky a dava si na spinkanie ked zaspí vypluje...odporucam dudlik lovi je super mäkký aj ked silikon iny mi nechcel a kupit ho v lekarni aj teta drogerie maju aj flasku od nich sme mali takze sa riad sebou svojim pocitom...kamoskin maly ruci ako pavian a neda mu...pofla mba je to normálne dudlik je na upokojenie vždy lepdie ako prsnik a mat rozhryzene bolave bradavky.takze uvidis

hettinka
5. jan 2018

@maciatkolulu od istého veku cumel deformuje chrup. Môže sa vyvinúť predkus, zlý skus. Je to zlozvyk, ktorý dieťaťu škodí. Nie je to len o tom, že zo zle vyzerá. Ja som deťom úplne zrušila cumel v roku a pol, následne aj fľašu s cumlíkom, v tom čase už to používali naozaj len na zaspávanie. Dcéra to odplakala, syn našťastie vzal v pohode.

maciatkolulu
5. jan 2018

@hettinka ale je to vec kazdej rodiny.... nikoho do toho nic nie je. Moja dcera mala.na spanie do sest a zuby ma.krasne,druha nemala vobec a uz skoro pol roka strojcek,ta bola zase kojena a ani jeden kaz a treti,cuduj sa svete tiez kojeny dlho a mal uz jeden kaz..... je to individualne a vacsie deti maju vacsinou ten cumel iba v "krizovych"stavoch. A opat nikoho do toho nic😁 dospeli co najviac kvikaju nad takymito "desnymi"prehreskami ako velke dieta v kociku(to ma aky deformacny ucinok🤣) ,velke dieta s dudlom,spokojne fajcia,prezieraju sa,lupnu si vinecko a pod,to ma tiez nejake tie neziaduce ucinky😉

hettinka
5. jan 2018

@maciatkolulu máš pravdu, nikoho do toho nič. Ale niektoré veci je dobre vedieť a podľa situácie sa rozhodnúť, či dať-nedať svojmu dieťaťu. Nie kvôli okoliu, ale pre seba. Rovnako ako pri fajčení pri dieťati, alebo dalších veciach.
Moje deti cumel mali, ale bola som rada, keď sme sa ho zbavili. A po ulici s ním nechodili, nie kvôli tetkam, babkám, ale že sa zo mne ako ich matke nezdalo vhodne pre MOJE deti. Čo robia ini, je ich vec.

minik5
5. jan 2018

Odporúčam 0

maminka1986
5. jan 2018

Ked čítam niektoré odpovede mam dosť....zena sa pyta na KOLKO CUMLIKOV MA KUPIT CI BUDU STACIT DVA?a odpovede typu 0, ziadny....deformuju zuby zlozvyk atd asi ked sa to pyta tak DUDLIK CHCE DAT SVOJMU DIETATU a nie nedat! Odporkyne dudlikov chodte si inde písať je nato tema.

lindusss2016
5. jan 2018

@maciatkolulu ja som povedala, ze robila nieco zle? No to naozaj nvm, mala neni nasa suseda, chodi sem len k.babke, takze ich ako.rodinu velmi nepoznam.napisala som,.ze nie kazda mamicka si vydrzi stat tvrdo za svojim a to plati na hocico, ved aj ja malej velakrat ustupim, aj ked povodne nechcem. A to, ze mi pride smiesne, ked ide 5 r dieta von s cumlom, je moj nazor, nevadi mi to, ked to dieta nie je moje, ale pekne to.nevyzera. A ze je to tvoja vec, no ano je, ved ja ti netvrdim, ze si jej to mala zrusit v dvoch rokoch.

lenadka
5. jan 2018

Ak kúpiš dva kúp rôzne, deti do obľúbia rôzne tvary. Dievčatá mi chceli len tie ortodonickê tvary syn len tie od Avent. Radšej cumlík ako prštek. Cumlík zahodîš neskôr, prštek neodsekneš. Moje deti s dudlikom len zaspavali.

lenadka
5. jan 2018

A to sú keci, že dojčenie a cumeľ nejdú dokopy, všetky deti som dojčila aj cumlík mali. Druhorodená sa nevedela dojčenia vzdať ani po druhom roku a cumlík mala.

aleska88
5. jan 2018

My sme mali dva, cize som stihla aj vyvarit na striedacku. A kojila som a nemali sme s tym problem. Osvedcili sa MAM jeden denny a jeden nocny som kupovala 😀 tie nocne "svietia" 🙂 a avent mi maly nechcel. A len taky dodtok na MAM treba "retiazku" na cumlik tu ich klik. (3 cumle mame: jeden denny jeden nocny a jeden cestovny ked zistil ze sa da cumlik zahodit tak v rezerve v kociku) ( Pouzivali sme cumlik len na spanie a ako mu zacali ist zuby , tak si ho daval do ust neskor viac.)

vuvi
5. jan 2018

Ja by som na tvojom mieste tiez volila dva cumle roznych tvarov,skoseny ale i celu bambulku...napr znacky avent a mam... Urcite sa nedajj ovplyvnit recami,zr kojenie a cumel nejde dokopy...ide a moja dcerka je toho prikladom 🙂 drzim palce s dietatkom