Koľko oblečenia kupujete pre novorodenca?

simka2020
27. aug 2021

Ahojte chcem sa s vami poradit ohladne mnozstva oblecenia pre babo. Kolko coho cca kupujete novorodeniatku vy a z akych velkosti. Nechcem vela zbytočne ale bojím sa ze ked pozatvaraju obchody v septembri zas tak ak bude treba niečo dokupit nebude velmi moznost odkial preto by som rada nejake realne skusenosti koľko čoho do začiatku vyuzijeme 😊

leniel
27. aug 2021

@simka2020 tych zoznamov na internetu vela. 50 nekupujem nic, par veci z 56ky - mali sme 2-3 outfity k doktorke, inak doma bolo babo 90% casu v overaloch - mne sa najviac osvedcili tie ma zips, tych kupim tak zo 5, nejake bodynka a dupacky - povedzme 4 ks z toho aj toho, nejake 2 svetriky/mikinky, vonkajsi overal, ciapocky, ponozky.

sandra151
27. aug 2021

Ja som práveže 50-ku musela dokupovať pretože nám bolo všetko úplne veľké a to sme mali úplne normálne miery. Tiež Všetci radili nekupovať ale nakoniec sme ju potrebovali a využili dobré 3 týždne. Množstvo záleží ako často chceš prať . Ja som prvý mesiac využila len pyžamká také tie overaly na spanie s dlhým rukávom,na gombíky medzi nohami aby sa ti jednoducho prebalovalo, potom sme nosili body s dlhým rukávom a k tomu polodupačky . Odporúčam Tiež teplakové overaly na zips. Keď ideš do poradne alebo niekam von tak do toho bábo len zabalíš a bude mu teplo,nemusíš dávať svetre a vesty a milión vrstiev. Samozrejme potrebuješ čiapku rukavičky a ponožky.
A množstvo záleží ako často plánuješ prať. Treba rátať s tým že sa raz dva zašpinia a musíš meniť častejsie tak aby si mala aspoň 5ks z každého,overal stačí 2kusy,a veľkosti na začiatok ti úplne stačia 50,56,62

zuzap33
27. aug 2021

U nás 50 sa vôbec nevmestil a 56 u staršieho týždeň a u mladšieho, mal 3,30kg, tri týždne. Závisí aké veľké babo budeš mať

alison11
27. aug 2021

Ja som mala 56 veľkosť 4 bavlnené overalíky ako pyžamko a bodičká 6ks za každej veľkosti záleží aj od pohlavia chalani robia radi nečakane fontánky pri prebaľovaní tak treba viac na prezliekanie.ponožtičky som mala asi tak po 3páry detičky sa nepotia na nožičkách,čiapočky zo dve kúsky stačia z tenkých aj hrubších,rukavičky tiež 2,3 páry stačia,svetríky tiež po dve kabátik jeden stačí prípadne fusak ako maminka vyšie písala,lepšie je do fusaku,perinky aby si nemusela tak naoblikať bábo na poradni treba zakaždým vyzliecť bábo na plienku.

riamia91
27. aug 2021

Ono je to individuálne... vo všetkom.
Veľkosti závisia aj od značky, lebo H&M je 56 reálna 62 a všetko jej bolo z H&M veľké, ale teda na začiatok nosila cca dva mesiace všetko 56 a potom podľa značky oblečka aj 62 a tak ďalej.
Ja som mala na začiatok asi 10 pyžamiek,10 body s dlhým rukávom, pár s krátkym rukávom, 10 nohavíc/legín/polodupačiek, 1 svetrík, 3 čiapočky, 2 čelenky, 5 opaľovačiek, 2-3 súpravy... moja je na konci mája, perinkovala sa do augusta, tak podľa toho som ju obliekala. Naštastie nemala reflux, sem tam sa prekakala, tak to bolo tak akurát, ale ešte som podostávala aj dokupovala, no už potom rovno väčšie.
Kamoškina dcérka mala reflux a tú moju začiatočnú výbavu mala ona na 1 deň 🤷‍♀️.

domiklik
28. aug 2021

@simka2020 keď sa malý narodil mal 3450 g a 50cm... V 56ke plával tak som musela dokúpiť 50 aby som mu vôbec mala co obliecť, aj tých 56 som musela dokupovať lebo každý mi vravel ako hneď išli do 62, čo si ja dosť dobré neviem presvedčiť... Viac menej som točila dokola to isté... Bodycka ti odporúčam zo začiatku zavinovacie, lebo obliekať niečo cez hlavu bábätku co ju nevie drzat je ako olympijská disciplína... Pyžamka na zips a najlepšie také s pomozkami, ja som mala bez ponoziek a pravidelne som ich hľadala po celej izbe... Jedine ponozky, ktoré si nestihol boli biele z tesca naopak najhoršie z lindexu, tie nemali skoro žiadnu gumičkou....

petamich
28. aug 2021

tak ja som sa velmi poucila 🙂 mimochodom celu vybavu som nakupovala pocas lock-down nebola som fyzicky ani v jednom obchode, ono dnes vobec nie je problem jeden den objednat a o dva mat doma ;)

a teda 50tky by som uz nekupila, maly sa narodil 4.5 kg co sme necakali a mal 53 cm ak priratas plienku = 56tky sme nosili asi 1-2 tyzdne (zalezi od znacky Brendon ma mensie, HM vacsie, Next nam sedel) a zalezi tiez, ci bude grckat alebo nie, nasho maleho prezliekame, aby bol prezleceny alebo ked nahodou prekaka/precika, inak by bol v jednom bodycku aj "tyzden"

a teda najviac sme vyuzili - overaly na spanie, odporucam na zips alebo cvocky, cez hlavu sme si velmi netrufali a velkost 56 na zaciatok a ked tak dokupis 50/62 - tie male veci sa ti nechce hned prat, tak my sme mali 7-10 ks overalov tie sme vyuzili najviac (pripadne si kup aj 62ky par, nech mas), nas maly je julovy takze sme vyuzili aj bodycka bez noh dlhy/kratky rukav, teplacky resp. nohavice, ponozky, svetrik/mikinu, teraz uz je chladnejsie tak aj capica, hrubsia deka, resp. tensi fusak alebo hrubsi overal do kocika, nech nemusis tolko obliekat

a nenechaj sa zlakat ako ja - zbytocne vela kusov som nakupila, cast z nich nikdy nemal lebo male, kupila som krasne kupacky na leto ale tie zas boli velke a leto v keli, radsej dokupis, fakt dnes vies behnut do obchodu alebo objednat velmi jednoducho

simka2020
autor
28. aug 2021

Dakujem baby asi pre istotu kupim aspon po 1-2 kusy aj z 50 mozno nie zo všetkého ale aspon nejake body 😐

zuvelyn
28. aug 2021

Cca 15ks celozapinacie pyzama 50 a 15ks 56, neplánujem malú obliekať do body a dupačiek prve dva tri mesiace, potom od 62 uz aj body, gate, ponožky..., tiez od 10-15ks. Za mna radsej viacej ako menej, tie veci nie su až tak drahé a nie som otorkom práčky a sušičky ktoré by išli na prázdno každý druhý deň s 5ks oblečenia.