V akých veľkostiach a aké vecičky nakupovať pre miminko?

vlada2401
27. apr 2013

Ahojte maminy,

potrebovala by som poradiť ohľadne oblečenia pre novorodeniatko, termín pôrodu mám 13. septembra a vôbec netuším čo mám kúpiť a v akých veľkostiach?Nemám ani nikoho, po kom by som mohla aspoň pár vecičiek tzv. podediť :( Veľmi Vám budem vďačná ak sa podelíte o svoje skúsenosti.

kattrin5
27. apr 2013

ahoj nakup zopar kazdej velkosti, my sme kupili plnu skrinu newborn a malej to bolo za dva tyzdne male, strasne rychlo rastie vsetko je nam male po mesiaci, dvoch. Mala ma pol roka a mam doma dve vrecia veci uz co su jej male. Takze nakup zopar na novorediatko, zopar na 3 mesacne a ostatne budes kupovat priebezne ako ti bude mimco rast.

ivanka.7
27. apr 2013

@vlada2401 z 50tky kup nejake 2 overaly a 2 bodynka - to pre pripad, ze by sa narodil krpec mensi a v 56tke by plaval. Z 56tky tiez par overalov a bodyniek (dlhy/kratky rukav), staci podla mna po 3, ciapocka, ponozky, mikina a nejaka zavinovacia deka, nech ho mas cim prikryt vonku/v autosedacke. Velkost 62 ponosi uz dlhsie.
Staci ti par kuskov, potom uvidis. Mne napr. mala vobec negrcala, takze som nepotrebovala vela veciciek, nemusela som casto prezliekat. Vzdy sa da dokupit, ked treba. A velmi odporucam vecicky, ktore netreba prevliekat cez hlavu, do 3 mesiacov to mala neznasala, takze ja som pouzivala hlavne celorozopinacie overaly a zavinovacie bodynka.

nikolet_89
28. apr 2013

@vlada2401 ahoj ja by som pockala aspon do 35tt nech vies priblizne ake velke babo bude a podla toho, my sme nakupovali velkosti 56 velmi malo body, pancusky, vsetko ostatne sme mali 62 a vyhrnuli sme rukavi, mala bola februarova 🙂

tinuska4
28. apr 2013

@vlada2401 ja som tiez nevedela aku velkost mam kupovat, my sme ale vela podostavali, len som to podelila na body s kratky a dlhym atd... vobec sa tym netrap, nas bol malicky, takze mu bolo skoro vsetko velke. V tescu mas napr. cislo 0-0 mesiacov a potom 0-3, tie su troska vacsie, tie som pouzivala casto. odporucam ti hlavne tie body a kosielky, co maju na sebe babatka aj v nemocnici. je to najlahsie obliect a vyzliect. take tricka a nohavice vobec neodporucam, su neprakticke pre babatka,a tlacia ich zbytocne na brusku.

linda20111
28. apr 2013

@vlada2401 2ks tenke ciapocky ktore zakryju uska, 6-ks body c. 56, 3dupacky c. 56, 3ks overal c. 56(v tescu je take trojbalenie za dobru cenu, zapina sa v strede), jeden hrubsi overal c. 62 (ked bude zima vonku). nezabudni zavinovacku, ja som mala 2ks, latkove plienky 2Oks, male podbradniky 8ks. ponozky sme vobec nevyuzili kedze male babatko bolo v zavinovacke a tam mu bolo aj tak teplo. ale kupit mozes aspon tenke, bude mat na neskor. babatka casto grckaju takze budes casto prezliekat preto je dobre mat viac bodyciek. Ja som kupovala len velkost 56 na zaciatok a tiez zopar kuskov si kludne kup aj 62, to vyuzijes neskor, ak by si nahodou nemohla ist nakupovat kvoli pocasiu alebo z inych dovodov. nekupuj ziadne rifle a podobne veci ktore su sice pekne, ale pre male babatko neprakticke. este sme mali tenke rukavice, to aby si neposkriabalo tvar, ale moj ich stale zhodil dole tak sme nedavali.

reni1512
28. apr 2013

My cakame koncom jula a mam 4ks bodyniek č.50 na uplny zaciatok, potom kosielky po mne este take na zaviazovanie, velkost 0-0 mame 2x teplacky, 3x dupacky, 3x body dlhy rukav, 2x body kratky rukav, 2x opalovacky
velkost 0-3 mame 2x teplacky, 2x dupacky, 2x body dlhy rukav, 1x body kratky rukav, mikinku,
velkost 3-6 mame zatial len jedny teplacky, overal, dve tricka z dlhym rukavkom, kabatik
Nekupujem toho velmi vela zbytocne, radsej uvidime, potom mame ciapocky viac velkosti, zopar ponozticiek, papucky nejake, mozes si mrknut album, tam to mam pekne pofotene a aj ine vecicky 🙂

doska
28. apr 2013

prepac, necitam vsetky prispevky....ale poradim ti z mojej skusenosti v tom ze velkost napr 0-3 tie najmensie si kup max 1 to ti babulko hned bude rast, kup si radsej vacsie, ja som nakupila hodne aj z bazarika, novych malo veci, tiez som velmi nemala po kom, segry mam o hodne starsie, aj ich deti, a neviem ci mas velku rodinu, ale hadam nieco aj dostanes, najlepsie ked sa s nimi dohodnes co este potrebujes aby si toho nemala vela....z kazdej velkosti urcite par kuskov, ja som kupovala sety v tesku bavlnene, su cenovo v phode a kym sa stihnu vytahat tak male vyrastie 😉 podla mna je zbytocne kupovat babatku drahe veci...urctie odporucam nejaky zavinovaci vankus - najlepsie klasicky, take tie kocky su tak na dve veci - na nic a na prd - z toho vypadava, rychlo sa z toho vymota....a tiez vak na spinkanie, ked to bude v septembri, bude mu /alebo jej - v tom teplucko a prijemne...ale na zaciatok ti na to posluzi ten vankus, sice neviem ci planujes zavinovat, ja ano, babatko ma v tom pocit ako v brusku je kludnejsie....a na zaciatok ti to staci, potom dokupis 🙂 takze zaklad-kosielky, dupky, bodycka, nejaky makky uteracik, ciapocky aspon dve, a odporucam aj rukavicky, lebo nechtiky su jemnunke. my sme nemali,musela som casto strihat a vzdy sa mi pri tom vytrhol aj ked som strihala pri spanku a teraz ma take kadejake :( ...teraz vidim, ze ti niekto napisal, ze babatka casto grckaju-ako ktore moje nastastie nie, to je tiez rozne,...a ano, tiez si myslim ze je zbytocne kupovat kadejake rifle a pod, to uz potom ked je vacsie a lozi-to tak rychlo nezoderie ako teplaciky 😉 hadam som trosku pomohla 🙂 drzkajte sa a prijemny zvysok tehotenstva a vela vela zdravicka aj tebe aj babulku malemu 🙂

doska
28. apr 2013

@reni1512 fiha dufam ze tie veci 0-0 aj vyuzijete 🙂

reni1512
28. apr 2013

@doska uvidime 🙂 to su 56tky tak mali by sme...aj mesiac treba nieco nosit 🙂 nemozme rovno vhupnut do 62ky

evita_g
28. apr 2013

Ahoj. Kým som mala malú v zavinovačke, najviac sme nosili bodynká a pančušky, príp. polodupačky. Je to pohodlnejšie aj pri prebaľovaní. Ja som mala šťastie, väčšinu vecí som podedila od sestry. Ak nemáš peniažkov nazvyš, skús pozrieť aj tu na bazáre. Sú tu prekrásne veci za pár, hlavne tie bábätkovské, oni to nemajú ešte ako zničiť 🙂

doska
28. apr 2013

@reni1512 jaaaj tak 56 je v pohode, lebo zvyknu byt 50 🙂 tak si to len pekne uzite 😉

reni1512
28. apr 2013

@doska aj 50tky mame na prve dni 🙂 4 body... vdaka 🙂

doska
28. apr 2013

@reni1512 tak drzim palce nech vynosite aj 50 lebo ak sa babulko narodi 53 a viac tak ho ani nenavleciete do toho 😝 ja som mala jedno take malinke krasne tigrikove bodycko a mal ho len dva krat ☹ ale take su uzasne tie malinke vecicky, to clovek neodola 😉

reni1512
28. apr 2013

@doska ja som sa radila s maminami a mi pisali ze do 56cm vyuzijeme 50tku, mam len 4 body za par eur.. aj ked nevynosime, presne to ze su rozkosnee 🙂