Koľko ste investovali do výbavičky?

10. jan 2023

Baby kupovali ste pre babetka znackove veci? A co kocik? Aky ste kupovali? Kolko vas stal? Mam pocit,ze v mojom okoli sa zeny predbiehaju kto ma ake znackove vecicky kociare cybexy atd. A mne ide len oto aby bolo male zdravucke🙏🏻

patrixxx23
10. jan 2023

@sasanka605 fakt? 😳 nad tym som nepremyslala..lebo bol dobre schovany a je ako novy..a to vajicko sa nejak inak nelisi od tych,co som videla v obchode..az na to,ze nema tu basu isofix..myslis,ze neni bezpecny?

autor
10. jan 2023

@ajko2011 presne

katherine12
10. jan 2023

@patrixxx23 my mame tiez 10 rocne vajce kupovali sme spolu s teutoniou mame aj bazu a vobec nevidim dovod preco by nemalo byt bezpecne. Nienje burane ani nijak poskodene. Baza sa upina pasom. Vobec by som sa tym nestresovala

sasanka605
10. jan 2023

@patrixxx23 unava materialu, vajcia maju odporucanu dobu spotreby cca 5 rokov. Ja som v tomto posera a kupila by som nove, na tom materiali to nevidno kym nedojde k nehode

patrixxx23
10. jan 2023

@sasanka605
@katherine12 akurat som citala,ze aj vajicka mozu byt ,,po zaruke”,ze maju nejaku etiketu vzadu,kde by malo byt napisane,dokedy sa moze pouzivat..pojdem to zajtra skontrolovat..

katherine12
10. jan 2023

@patrixxx23 no cele som ho okukala etiket tam mam dost ale na ziadnej nie je žiadna zivotnost ak to vy najdete odfotte to sem prosim

patrixxx23
10. jan 2023

@katherine12 ja to pozriem zajtra,lebo nemam kocik doma momentalne..ale tiez je to novinka premna

patrixxx23
10. jan 2023

@anjelicek26
@sasanka605
Este jedna otazocka ..ked mate vajicko s isofix bazou,tak ked mate 2 auta ako to robite? Stale tu bazu odmontujete a namontujete ,alebo mate 2 tie bazy? Ci ako to funguje ?

anjelicek26
10. jan 2023

@patrixxx23 s detmi sme vzdy vrali moje Auto na kratke trasy, Aby sme nemuseli prehadzovat👍Na dlhu Trasu samozrejme ano a vacsie sedacky mame v oboch autach,Ale tie Mas od 3/4-10 rokov to Uz je ine

sasanka605
10. jan 2023

@patrixxx23 ja mam bez bázy vajce pútam pasmi. Bázu necháš v jednom a v druhom das na pasy.

katherine12
10. jan 2023

@patrixxx23 ja mam tiež bazu a prehadzujem ju vzdy ked sa meni auto ktorym sa ide

patrixxx23
10. jan 2023
dominikamacakova
10. jan 2023

Ja som kúpila kočík 3kombi za 100€, postieľku za 20€, perinku som si ušila. Veľa vecí z bazára do neviem akej veľkosti za 60€+niečo nové dajme tomu za 40€. Kresielko som mala od kamošky. Veľa toho postávala. Nikto sa so mnou nepredbiehal a absolútne nikto neriešil čo a za koľko mám veci 🤔 A vlastne ešte prebalovaci pult 25€ z bazára. Ostatné sa dokupovalo neskôr

domak2
11. jan 2023

Keby nikto nekupoval drahé značkové, ja by som nemohla kupovať lacné znackove z druhej ruky😅. Téma je taka akú si založila, keby si nedodala ze sa niekto predbieha a tebe záleží len na zdraví, každý by napísal koľko minul na vybavu

lenagawel
11. jan 2023

My sme mali kocik novy aj autosedacku, to nam chceli kupit rodicia 🙂 Najprv sme mali dostat ale ten kocik bol pokazeny, nakoniec rodicia povedali ze nam kocik kupia, mame bugaboo aj ked som povodne chcela iny ale teraz nelutujem. a ostatne veci sme mali z druhej ruky alebo sme podostavali, kupovali sme toho velmi malo 🙂 teraz ked dokupujem tak nekupujem znackove, ale normalne pepco, H&m, C&a, zara…. mne osobne pride chore tie ceny v tych akoze znackovych, dat 50 eur za malu ciapocku 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

autor
11. jan 2023

@lenagawel to je pravda ja som zvedava ako budem nakupovat ja 🤣

lucopeda
11. jan 2023

Extra vela nie, len to co dovolila penazenka. Mam rada kvalitu a aj znacky a kedze na nive nebolo (a bola by to aj skoda, kedze to dieta eastie extremne rychlo) mala som veci z druhej ruky. Jedine co bolo nove bola osuska a bodycka kt boli ako prva vrstva. Latkovala som a aj tie plienky som mala po 2 detoch.
Najhorsie je ked sa porovnavate s inymi, kazdy ma iny bydget, styl, nastavenie...

maciatkoe
11. jan 2023

Mne tato otazka pride podobna, ako otazka kolko vas vyslo auto? Ved znaciek je milion, a tiez milion veci co sa da kupit babatku. Niekto kupi len zaklady, niekto aj zbytocnosti. A potom ani sa mi nechcelo zapisovat si co sme nakupili a kolko to stalo. Kupovali sme vsetko nove, a viac menej vsetko co sa mi pacilo 🙂. Uzivala som si vyberanie a kupovanie veciciek. A teda netusim co to stalo, ale zhodnotila by som, ze vela. Ale to uz vzdy budes nieco kupovat dietatku 🙂.

mima1608
11. jan 2023

Presne toto teraz riešime s partnerom 😅 ale sme sa zhodli, že kupujeme z druhej ruky (koniec koncov robia to tak všetci v našom okolí) a už len z toho ohľadu je to podľa mňa lepšie, že to bábo využije tie vecičky minimálne. Jediné, čo budem kupovať nové sú hygienické potreby (ako odsávačka na soplíky, hrebeň, atď), ale oblečenie, kočík, postieľka z druhej ruky (do postieľky pravdepodobne kúpim nový matrac, no to záleží na tom, aký bude ten, ktorý dostaneme k postieľke).

nika3136
11. jan 2023

Moje druhe dieta ma vsetko "znackove" a predbieham sa s inymi ako hovoris. Nosi veci Lindex, Zara, Bubbe, atd..., mam kocik bugaboo.
Prva mala vsetko z Pepca, Tesca, polsky kociar za 450€. Vies aky je v tom rozdiel?
Ze teraz mi veci 56/62 vzala mamicka od nas ako balik za 250€, postielku som kupila z druhej ruky, aj elektricku hojdacku atd....a vo finale som to predala este aj so ziskom. Kocik som vychytala za top cenu...novy v cene bazaroveho, som si ista, ze nestratim viac ako 50€.

A po prvej?
Tie veci nikto nechcel, mala som problem darovat 😂 kocik je na povale totalne rozhrkany, vyblednuty.

Treba nad tym aj takto rozmyslat. Mna babatko nestalo tym padom takmer nic az na drobnosti. Vsetko predam za tolko, co nakupim, max.s minimalnou stratou

ouwecka
11. jan 2023

Najdôležitejšie je si zaplatit predporodnu pripravu,pripravu na porod a hlavne dojčenie
Zvysok ti nakupia a kupis aj potom,v podstate ti treba len plienky a par ks oblečenia aj tak z toho za par dni vyrastie

majka879742
11. jan 2023

Ahoj neviem presne ale niektoré veci som mala po neteri, kocar som kupovala z druhej ruky na bazosi bol používaný ani nie pol roka, jedine nové oblečenie v tescu som kupovala keď bolo v akcii aby dcera mala ma poradňu prípadne na návštevu, a monitor dychu som brala novy a detskú pestúnku... Plienky a kozmetiku tiež, popripade cumle a fľašku až mám...Ale nejako extra ma to nevyšlo 🙂

amy1122
11. jan 2023

Dajú sa kúpiť aj cybex z druhej ruky... ja mam cybex vajicko z druhej ruky a plánujem aj športový od nich kúpiť,z druhej ruky samozrejme.... takže keď chceš cybex ,Elodie dajú sa kúpiť aj z druhej ruky za malé peniaze 🤷‍♀️

tiezjedna
11. jan 2023

my sme pred 9 rokmi kupovali pre prostredného syna všetko nové (veľký vekový odstup od prvej dcéry), vyšlo to vtedy cca na 2 800 €. Dosť vecí sme potom využili pre najmladšiu, len som prezbrojila farby a kúpila nový kočiar (syn mal tmavomodrý).

mamicka2005
11. jan 2023

Ja som mala kočík Moon Nuova mal tuším gélové kolesá 👌 perfektne zvláda terén, bývav v novej zástavbe domov, cesta štrková a bol perfektný, takisto do lesa som s ním chodila aj po lúke. Stál okolo 600e a bol výborný. Teraz mám športový Valco Snap 4 Sport s nafukovacími kolesami a je tiež super. Výbavička ma vyšla okolo 1700€ vrátane kočiara (postielku,autosedacky a nejake oblecenie sme mali)

ivonluk
11. jan 2023

To že niekto kupuje drahé veci, drahé kočiky atd predsa neznamená že mu nezáleží na tom aby bolo jeho dieťa zdravé. Niekto si na take veci potrpí, niekto čaká možno svoje prve a jedine dieťa tak mu chce dopriať, niekto možno 20 rokov šetril peniaze aby ich potom mohol utratiť len na dieťa. Každý míňa toľko koľko uzná za vhodné. Keď chce niekto kočiar za 2 tisíc tak nech si ho kúpi, ty si kup taký na aky máš peniaze ty resp taký aky sa tebe páči. Nemusí byť nový. Ani jedno moje dieťa nemalo nový Kočik keďže na bazároch sa častokrát dajú kúpiť ešte v záruke za zlomkovu cenu. Rovnako je to aj s inými vecami či oblečením. Všetko vieš kúpiť nové aj použité, drahé aj lacné, tak ako pri všetkom. Ja som si napríklad povedala že pre tretie dieťa chcem Kočik ktorý som si pro prvých dvoch dovoliť nemohla -lebo bola taká situácia. Bola by som ochotná dať za neho toľko koľko by niekto pýtal ale osud to zamiešal a nakoniec čakáme dvojičky 😀 tak samozrejme prehodnocujem keďže veci treba na dva krát. No kočík som kúpila presne taký aky som chcela (pre dvojičky) a za cenu o ktorej by sa mi ani nesnívalo. Ostatne veci okrem pár kusov oblečenie mame nové, aj drahšie, ale nemyslím si že sa tým nejako znižuje naša túžba po zdravých deťoch.
Takže, rob ako ty a partner uznáte za vhodné, neber to ako súťaž pretože to nie je. 😊 koľko sme minuli nerátam nejako extra, nepríde mi to podstatne keďže tie veci sa kúpiť musia ale chápem, že ak ma niekto obmedzený rozpočet vie byť táto informácia užitočná 😊

rouzie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babyfrog
11. jan 2023

Ja som kúpila bazarovy kočík... Mala som Poľský "tank" všetci ho chválili ako sa snim super jazdí, aj po lese , manžel snim.chodil na hríby, veľkú vaničku mal, úplne super... Ten kočík sme.predali dokonca naspäť tej mamičke od ktorej sme ho kúpili ... Postieľku sme dostali, prebalovak sme kúpili v zlacnením kútiku v IKEA ( prebalok pre mňa musí byť, nemienia som sa zohnať nad posteľou , pohodlné prebaľovanie je pre.mna dôležité ) .... Jedine čo sme kupovali a na čom som trvala aby boli nové boli autosedačky a samozrejme kvalitné z dobrými výsledkami testou.... Ináč kopu oblečenia sme dostali aj hračky... Oblečenie pepco, sinsay, Tesco, h and m, c and a ... A teraz trvám na kvalitných topánkach ( barefoot )

juliet86
11. jan 2023

okolo 3tisic eur. kocik aj vajicko nove.dokopy tisic pult a postielka tiez nove dokopy 180. ale predala som ich potom za 120. oblecko vacsina podedene. a potom sa ti narataju take drobnosti ako odsavacka flase ohrievac nosic satky tvoje kojo oblecenie veci do porodnice kozmetika vitaminy nocna lampicka nocny sum kojo vankus fitlopta hniezdo fusak.

juliet86
11. jan 2023

@juliet86 jasne a kurz hypnoporod predporodna priprava suplementor sacky vlozky laktacna poradkyna nazbiera sa