Koľko ste investovali do výbavičky?

10. jan 2023

Baby kupovali ste pre babetka znackove veci? A co kocik? Aky ste kupovali? Kolko vas stal? Mam pocit,ze v mojom okoli sa zeny predbiehaju kto ma ake znackove vecicky kociare cybexy atd. A mne ide len oto aby bolo male zdravucke🙏🏻

autumm
10. jan 2023

Všetko som mala z druhej ruky. Iba autosedacku novú. Kocik 100 eur, postieľka 50, veci zadarmo drvivá väčšina co poslali kamošky. Vanička na kupanie 10 eur. 😀 ale zas niektoré ženy sa v tom využívajú a chcú so urobiť radosť a mat nove. Nerieš. Každý má svoj štýl. Ani jeden nie je zlý.

maryetta
10. jan 2023

Hladala som hlavne veci prakticke. 90% ak nie viac som vyuzila pri všetkych 3detoch. A ak by bolo aj stvrte tak vyuzijem stale 😂
Popri kamaratkach mam ano tie lacnejsie veci.
Napr.- Nemusim mat kocik len preto ze je nejako vychyreny. Ale taky co mi vyhovuje-vyssi. Dobre kolesa. Velka vanicka.

kati301
10. jan 2023

My sme si to zrátali má začiatku a vyšlo to na cca 4tis. Komplet všetko, aj veci do pôrodnice pre mna. Aktuálne teraz reálne viem povedať, že sme sa vošli do 3tis. A nie, nemáme skoro nič značkové 😂🙈 len sme kupovali všetko nové, to je pravda, nie bazárové. A kupovali sme aj nábytok do budúcej detskej izby (dve skrine a prebaľovací pult plus postielka samozrejme).

melanta
10. jan 2023

Dcéra má 25 rokov, takže vtedy nebol internet ako dnes, sociálne siete neboli žiadne. A keďže som otehotnela krátko po maturite, tak ani som nemala kamošky, s ktorými som sa porovnávala. Ale viem, že kupovala som značkové veci, drahší kočík. Ale nie preto, že to bolo značkové či drahšie. A už vôbec nie preto, že by som sa potrebovala s niekým porovnávať či predbiehať, keďže som nemala s kým a ani som nemala kde. Ale preto, že sa mi to páčilo a muž mi nechal voľnú ruku, nech kúpim, čo sa mi páči. Kúpiť niečo, čo sa mi páči sa ale nevylučuje s tým, že som v prvom rade chcela, aby bolo moje dieťa zdravé. Otázka teda je, prečo ťa tak veľmi trápi, čo kupujú iné ženy alebo či sa predvádzajú. Viac sa venuj sebe ako sledovaniu iných a nebude ťa trápiť, ako sa iné predvádzajú.

tyrkysova_kobyla
10. jan 2023

Mna to este len caka, nastastie v rodine boli nedavno babatka, takze veci podedim. Jedine, do coho chcem investovat, je kocik, ale len preto, aby zvladal narocnejsi teren, les a podobne, takze tam asi necham okolo 800 € 🙄

autor
10. jan 2023

@maryetta ano taky hladam aj ja

autor
10. jan 2023

@melanta tato debata je ale o inom pytam sa kolko kto investoval ostatne omacky komentovat nemusite

anjelicek26
10. jan 2023

Nechapem, preco si potrebovala poukazat o to, ze ti ide len o to, aby bol maly zdravucky... o to snad ide kazdej matke... co sa tyka nakupov, kazdy nakupuje podla svojho uvazenia a penazenky, nakupit sa da cela vybava do tisicky, ale aj podstatne viac... rovnako je obrovsky rozdiel, ked 2/3 veci podedis niekde a podostavas a ked kupujes od nuly, ze ano...

Ja mam rada kvalitne veci, kupovali sme kvalitne materialy, ano asi to stalo viac ako kik, hm, pepco. Ale tam veci nekupujem ani sebe, tak preco dietatu. Rovnako kocik - kedze som ho nakladala kazdy bozi den 5-6x z auta do auta, tak mi zalezalo na kvalite, ktora takuto manipulaciu aj "znesie" a nebude to tank, ktory mi po case zlomi krize... rovnako autosedacka - staci "hocijake" vajicko, co bolo pribalene ku kociku trojkombinacii, alebo si potrpis na kvalitu a ides do cybex/romer/concord/maxi cosi s bazou, aby si mala maximalnu istotu... pokial nejazdite autom, toto riesit samozrejme nebudes... ja som kupila detom stokke tripp trapp, pretoze viem, ze tu stolicku mam na 8 rokov a nemusim kupovat dve dalsie a tu cenu mi to proste bolo hodno... je toho vela...

tarvika
10. jan 2023

ja som v case tehotenstva uz vedela, ze na to asi budem sama a tak som zbytocne nerozhadzovala, nech mam uspory na casy, ked bude iba rodicak 🙂 ale to bolo 10r dozadu. kocik z druhej ruky 200, postielka 100, nosic 50. par kuskov oblecenia, plus vela som podostavala. to bolo asi vsetko, po porode este odsavacka. postielku mi ani nebolo moc treba :D takze do 500 som sa s prehladom zmestila 🙂

elalala
10. jan 2023

My nakupujeme výbavu teraz, kočík som kupovala z druhej ruky, inak všetko nové a už mám vybraté úplne všetky veci, len som ich ešte neobjednala...u nás to vyjde na 2000 eur, ale 400 z toho je prerábka detskej, keďže sa bude robiť nová podlaha a nová omietka

sasanka605
10. jan 2023

Pri prvom sme mali veci nove, z druhej ruky aj darovane. Asi najdrahsi bol kocik, tiez z druhej ruky, aj tak som vystriedala potom dalsich 5. Jedine co fakt nove bola autosedacka a to vajce aj tie dalsie. Toto ja z bazara nekupim. Tie najmensie znackove veci budu ogrcane tak min.raz denne, na to si zas vazim peniaze az moc. PA na porovnavanie ci mam znackove a co si nejak nepotrpim. Zalezi len od teba co sa ti zda uz prilis.

lubina
10. jan 2023

Pre prve dieta som kupovala novu vybavicku, kedze postielku, vanicku a pod som nemala od koho dostat, deti v rodine boli bud o dost starsie alebo este ziadne nemali. Druha dcera uz mala veci od sestry. Ale nekupovala som "haraburdy". Planovali sme dve deti a preto som to brala aj tak, ze este aj dalsie dieta to vyuzije, ci uz kocik, alebo postielku, alebo aj oblecenie (samozrejme nie vsetko pasovalo, kedze druha dcera sa narodila v inej sezone). Ale ako tu pisu baby, kazdy podla seba. Niektore mamicky si potrpia na znacky. Mne islo o kvalitu, nie aby som ukazala ake znacky som pre dieta nakupila.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka21
10. jan 2023

Ja osobne 800 e najdrahší bol kočík postieľka a komoda pre dieťatko. Všetko nové ale nie nejak extra drahé. Ak plánuješ aj ďalšie tak kľudne zvol neutrálne biele farby obliečky vankúšik kočík decky prvé oblečenie vecicky od narodenia do 68 sa skoro vôbec neznicia dieťatko ich ma krátko plus veľa prespinka nemá ich ako zničiť.

julish
10. jan 2023

Ja som kupila super kocik - z druhej ruky, radsej ako novost ocenim kvalitu (neonato puro - fakt velka vanicka, velke nafukovacie kolesa, zdolal vsetko). Oblecenie som mala z druhej ruky tiez, nove som kupovala akurat kresielko baby bjorn. Tieto vyfintene mamicky som stretavala vsade, vsetko so vsetkym ladi a pod... mne ale kocik hrkat nezacal 🙂 a uspory ostali

julish
10. jan 2023

Btw. ak mas zaujem o nejake veci, rada posuniem (hrazdicka, oblecenie a pod)

nikasmile
10. jan 2023

Ja súhladím s @anjelicek26

My sme pri prvom kupovali vecičky Tesco C&A a spol. Pri malej som už kupovala viacmenej kvalitu Lindex,... a nestojí ma to viac. Lebo tie veci vydržia strašne dlho, lepšie sedia, sú šité tak aby sa dali dlhšie nosiť, môžeš prať a sušiť a tie veci stále vyzerajú normálne. A v akcii sa dajú kúpiť za ceny aké máš inde. Kočíky sme skúšali rôzne a tiež nás najviac zaujal cybex po všetkých stránkach, ale vedeli sme že sme kupovali pre dve deti a potom ho ešte dokážeš predať, takže sa to oplatí. Od kedy som vedela, že som tehotná tak sme si šetrili mesačne a potom to "bolelo" menej.
Jedálenskú stoličku a podobne veci, všetko má malá po synovi takže pri druhom dieťati minimálne náklady.

aknamorka22
10. jan 2023

Ja som investovala presne 100€ na postieľku, matrac a prebalovaci pult. Ostatné som všetko dostala zadarmo. Veci som mala toľko, že som ani jednu ponožku nemusela kúpiť. Veci neboli nové, niektore nosené aj 3ma deťmi ale na to krátke obdobie mi poslúžili. Kočiar starší, ale tiež poslúžil. Potom, keď uz bolo dieťa väčšie, sme kúpili športový kočík a poriadnu autosedačku. Ide hlavne o to, že tie drahšie a značkové veci (hlavne kočíky) sú kvalitnejšie, nehrkocu, ľahšie sa skladajú, sú ľahšie. Záleží ako budeš kočiar používať, či budeš často cestovať, či máte veľké auto a pod. Ak chces niečo kvalitné a nie drahé, pozeraj bazár nejakej dobrej značky 🙂 prvý rok dieta veľmi rýchlo rastie a oblečenie menis každé tri mesiace, takže nie je šanca tie veci zodrať.

mamaaja82
10. jan 2023

Rok 2020 cca 1800€ vybavicka,kocik stal 280 ale bol len hlboky,sportovy mam po starsej,postielka 129€ s odoberatelnym bokom sa da pouzit do 4-5rokov ale cakame dalsie tak dnes pride surodenecky kocik za 358€ easy go domino iny sa mi nepacil.Autosedacku vajicko mam cybex aton 5 v akcii stala 109€.

7lenka11
10. jan 2023

Investovali sme do kočíka a autosedacky, hlavne kvôli pohodliu a bezpečnosti, keďže veľa cestujeme a počas prvého roka malej nás čakajú dve zahraničné cesty... tieto dve veci nás vyšli na 1000 EUR.. taktiež sme kúpili lepšiu postieľku s úložným priestorom, na ktorú sme však mali darčekové poukážky z práce.. veci na oblečenie máme väčšinou z výpredaja, kupovala som vždy po sezóne v najväčších zľavách, tiež máme nejaké veci z druhej ruky a niečo nám nakúpila moja mamina.. nejaké doplnky a drobnosti sme dostali aj na Vianoce od blízkych.. investujeme s rozumom, veď dieťa rastie a všetko je len na pár mesiacov

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
animus
10. jan 2023

Oblečenie mám všetko darované od žien, čo sa toho potrebovali zbaviť. Nikdy som nemala potrebu investovať zrovna do takýchto veci. Do čoho sme ale vrazili nemalé peniaze sú pravidelné sedenia u fyzioterapeuta, ktorý sleduje správny vývoj dieťaťa. Pre mňa najlepšie investované peniaze. Ďalšia vec, pri ktorej nepozerám na peniaze sú kvalitné topánky a matrac do postieľky a následne do postele. Tiež autosedačka, bezpečnosť na prvom mieste. Tiež platíme dcére plávanie a cvičenie s deťmi v detskom centre. Hračiek má málo, vychovávame ju skromne, oblečenie ako som písala z druhej ruky. Kočík som mala z bazaru za 40 eur , športový kočík z druhej ruky dostala darom. Pre mňa je na prvom mieste zdravie, správny vývoj a bezpečnosť a nie dráhy kočík alebo značkové tepláky.

katherine12
10. jan 2023

Ja som pri prvom kupovala vsetko nove.... kocik 10 rokov do zadu 1300 eur trojkombi aj s vajcom. Vsetko sme pouzili aj pri druhom synovi potom ozovdali svagrinej ktora dorazila na svojom synovi. Teras mam po 10 rokoch dceru kocik este prezil nas takze na nom ficime aj tak tam moc nechce byt ostatne veci tu z konika.

patrixxx23
10. jan 2023

@anjelicek26 ahoj,prosim ta,asi trosku blba otazka..ja mam ,,obycajne,, vajicko z tria..a ked rozmyslam nad lepsou autosedackou,tak tu by som kupila zvlast,ok..lenze problem potom pri cestovani autom,kedze to kvalitne vajicko-autosedacka sa mi neda dat na kocik,musela by som v kufri brat kocik a este aj vajicko? Ci ako si to ty myslela? Ze treba kupit priamo cybex kocik trio,kde je ta kvalitna autosedacka?

sasanka605
10. jan 2023

@patrixxx23 jasne ze sa da dat na kocik, mas adaptery a na maxi cosi adaptery pasuju takmer vsetky fajn vajcia. Ja mam napr. baby jogger a vajce besafe, ziaden problem

anjelicek26
10. jan 2023

@patrixxx23 ako pise kocka vyssie, bud to pasuje priamo alebo adapteri.

patrixxx23
10. jan 2023

@anjelicek26
@sasanka605 jaaj,to som nevedela,ze uz take vymozenosti su 😀🙈 ja mam kocik po prvom synovi-10 rokov dozadu,paci sa mi ze ma velku vanicku,len to vajicko mi nepride velmi bezpecne 😕 ani to zapinanie pasu stale..neprakticke 🤷🏻‍♀️ tak som uvazovala nad sedackou,lenze na moj kocik neviem neviem ci to bude pasovat..predsa uz je starsi model..asi sa zajdem opytat priamo do obchodu niekde,co mi odporucia

anjelicek26
10. jan 2023

@patrixxx23 za vyskusanie nic nedas, a ano vajicko by som zobrala co najkvalitnejsie, my sme burali ked mal mladsi 6 tyzdnov dost skaredo, nastastie sedacky drzali ako maju...

ajko2011
10. jan 2023

Čo sa týka kočíka tak niečo cez 600€. Kupujem nový. Postieľku mám z bazošu za 45€. Hojdacie kreslo tiež z bazáru za 20€. 🤣Oblečenie mám takmer všetko z druhej ruky. Samozrejme som kupovala aj nové, ale len v Pepcu. To bábätko nepotrebuje značkové veci, jemu je jedno čo okaká a ogrcká. 😁

sasanka605
10. jan 2023

@patrixxx23 tak po 10 rokoch nie ze nebude bezpečne ale by sa nemalo ani používať uz