Kozmetika pre novorodenca

florentina1
4. okt 2012

Ahojte mamičky! Ja budem rodiť v tomto mesiaci, a stále neviem čo budem malému používať. Uvažovala som nad tým, že len mydlo Bubchen, a do vody Oilatum olej. No stále neviem či je potrebné aj natierať malinké s nejakým mliečkom. Páči sa mi kozmetika Bubchen, je bez zbytočných chemikálii ( že vraj ). A púder sa ešte používa? Na zadoček chcem Sudocream. Ďakujem pekne za odpovede. 🙂

vvrka
4. okt 2012

Ahoj, nas maly ma o tri dni osem mesiacov a doteraz ho kupeme (kazdy vecer) len v cistej vode. Detska pokozka vsetky tie vyvonane chemikalie nepotrebuje.
Iba na vlasky sme mu pakrat dali sampon Babe proti mliecnej chraste, lebo inak sa jej neslo zbavit, a raz za cas (od siestich mesiacov, zrovna vcera druhykrat) sme mu dali sampon Beruska (je to zmes esencialnych olejov, uplne prirodne).
Puder sa uz nepouziva, tvrdne v zahybcekoch a moc vysusuje.
Sudocrem je sme zo zaciatku mali aj my, ale odkedy pouzivame latkove plienky, nedavam na ritku nic, ani netreba.
A ked sme pri tom, mozem odporucit vlhcene utierky Jackson Reece - tiez ziadna chemia, len olejiky. Tie pouzivame vonku. Inak umyvame ritku cistou vodou a niekedy Medvidkom (ta ista znacka ako Beruska, opat len prirodne oleje, zmiesa sa to s vodou do maleho sprejika, je to vyborne. Da sa to vyguglit).
Drzim palce k porodu, vsetko dobre. 🙂

sante81
5. okt 2012

@florentina1 pri oboch detoch som pouzívala na kupanie oilatum a natierala som olivovym olejčekom, na zadoček rybaciu mast. nemali sme ziadny ekzém, ani suchu pokozku, ani zapareniny. neskôr sme presli na značku Nivea. som spokojna

strihalka
5. okt 2012

@florentina1 v zadnem pripade detatko nepotrebuje kosmetiku, na zacatek ti uplne postaci bude suducream aebo rybaci mast....6tydnu se detatko cisti a nepotrebuje zadne mydla, olejicka kremicky....postaci ti cista voda...zadny krem ci nic ine ti nenahradi vuni maleho krasneho "noveho" babatka 🙂 Po 2mesicich jsme zacala ouzivat kosmetiku HIPP, teraz s ni koncim a chcem zkusit DMkovou🙂

ivani
5. okt 2012

olivovy olej v ziadnom pripade neodporucam, moj maly sa mi vyhadzal a mal z oleja mesiac hnisave pupaciky po celom tele. ja maleho natieram telovym mliekom bubchen a na ritku mam na umyvanie umyvaci gel bioderma ABC, s tym sa mozu umyvat aj vlasky babatku, je to super gel s davkovacom, mydlo mi vadilo lebo to bolo nemotorne pouzivanie, jednoduchsie je tekuty gel s davkovacom. prve dni som este maleho kupala v ovsenom kupeli lebo sa mi vyhadzal z tych nemocnicnych veci do ktorych mi ho obliekli.

liz_lemon
5. okt 2012

dieta do 6 tyzdnov nepotrebuje ziadnu kozmetiku, len cistu vodu

lilysk
5. okt 2012

@florentina1 Ahoj
Staci ti sudocrem ak by trebalo na zadocek -inak absolutne nic netreba .
Tvaricku som umyvala s prevarenou vodou po kupani inak absolutne nic -asi od roka som zacala pouzivat nejaky bio detsky sampon z DM na vlasky a absolutne nam to stacilo asi do 3 rokov 🙂

demonique
5. okt 2012

@florentina1 ja pouzivam na umyvanie tiez Bioderma ABC, ale umyvam tym len zadocek. na telicko po kupani daval olivovy olej, dostat v lekarni. myslim, ze je to individualne u kazdeho dietata, moj sa napriklad z toho nevyhadzal. a na zadocek mam aj sudokrem, ale pediatricka mi odporucila na take kazdodenne pouzivanie rybaciu mast, tiez z lekarne. sudokrem pouzivam len ked ma cerveny zadocek. a inak nic

chikitka
5. okt 2012

ahoj, ja som prve dva tyzdne kupala iba vo vode a na ritku som davala jecoris, co mi zostal z porodnice. maly mal a stale ma kraaasnu kozicku, potom som zacala pouzivat kozmetiku pre babatka z oriflame, umyvam ho s mydielkom odtial, samponik len raz do tyzdna na vlasky. kupodivu, ked som maleho umyla mydielkom bupi, vyhadzal sa mi, nechapem doteraz... tak ma tu oriflame, ale ako hovorim, pouzivam len to mydielko a sem tam samponik. a na ritku mame sudokrem, je super, krasne voni, ale vlastne ho vobec ani nepouzivam, lebo maly to nepotrebuje. ja ho doma vzdy poumyvam, ked sa pokaka pod tecucou vodou, osusim dosucha, takze zapareniny nemal vobec. ani vlhcene nepouzivam, velmi malokedy... ked, tak len na cesty. nastastie nas maly ma ozaj krasnu pokozku, aj pediatricke sa velmi paci 😉 ale poradim ti tak, ze aspon prvy mesiac nepouzivaj ziadnu kozmetiku pre malicke, staci voda cista a vysusit do sucha. pripadne kremik na ritku. ked si uz pokozka zvykne ze je vonku z maminho bruska, potom len mydielko, netreba to prehanat, ta pokozka detska ma svoje ochranne filmy, tak naco zbytocne narusat... 😉 mam aj cely rad kozmetiky z avonu pre babatka (babka mu to nosi, ako keby to minal na litre 😀 ) ale ja si ich nechavam ked bude vacsi. ved sa to nestrati. aj z oriflame mame celu radu, ale teda len to mydielko pouziva, je super jemne, kremove. ostatne ho pocka 🙂

sympa1
5. okt 2012

@florentina1 dieta nepotrebuje ziadnu kozmetiku....maximalne na ritku kedze bude v plienocke, ale inak nic...moje deti od narodenia niesu nicim natierane a pokozka nieje ani sucha ani mastna..je proste idealna...detska 🙂

brtkulka
5. okt 2012

ahoj, najlepsia je cista voda prve tyzdne a potom som pouzivala detský olej na kúpanie zn. eoné (prirodna kozmetika), je uzasny, staci pridat do kupela a aj zahybceky sa perfektne utieraju. bubchen som tiez skusala, ale moc mi nesadlo, neverim, ze je bez chemikalii, pozri si datum spotreby, myslim ze az 2 roky, takze asi to nebude bez chemie. cim kratsi datum expiracie, tym lepsie...

hajajanka
5. okt 2012

Malinke babatko skutocne nepotrebuje ziadnu kozmetiku, staci cista voda. pre starsie dietatko som pouzivala a stale pouzivam Niveu, dalej olejcek do kupela Alverde (pre starsieho syna, lebo on ma strasne suchu kozu) a tiez mam kozmetiku Babylove - sprchovy sampon a kremiky na zadocek. A to je vsetko. A pre istotu mam aj Imazol krempastu, keby nieco 😉

glowix
5. okt 2012

my do dnes pouzivame detsky syndet sebamed...a to je vsetko

mandarinka34
5. okt 2012

ja som pouzivala kozmetiku johnson baby ale malemu nerobila dobre maval strasne suche nozicky teraz mame niveu 2v1 sampon aj sprchovy gel.televe mliecko a na ritku davam puder alebo SOS nivea krem.pouzivala som aj detsky olejcek aviril

chikitka
5. okt 2012

@mandarinka34 jj, aviril som aj ja skusila, krasne vonal po nom 🙂 mam este asi 4 flasticky, ale pouzila som ich parkrat len, ked sa mu ako uplne malinkemu supali nozicky od porodu. ako som pisala hore, ziadnu zvlastnu a specialnu kozmetiku nejak nepotrebuje.

danu
5. okt 2012

@florentina1 skus pouzit vyhaldavac a zadaj si kozmetika pre novorodeniatko a nabehne ti nespocetne vela tem o tom.