Oblečenie pre bábätko, ktoré sa narodí v auguste

zoltkana
2. mar 2015

Ahojte babatko sa ma narodit zaciatkom augusta a uz teraz mam nocne mory s oblecenim...zavinovacku?ano?nie?kolko nakupit oblecenia velkosti 50 56 62?do ktoreho mesiaca je ktora velkost?nechcem aby toho bolo malo...

mizupizu
2. mar 2015

urcite by som nekupovala vela, nevies ake velke babo sa ti narodi, ake bude pocasie, prve mesiace babo rychlo rastie, takze aj tak nestihne vynosit kopu veci. z vlastnej skusenosti ti poradim, pobehaj si obchody co kde maju, co sa ti paci, poukazuj to potom manzelovi, pripadne nejakej kamoske, ktora ti to bude vediet kupit kym budes v porodnici a oprat a ozehlit je chvilkova zalezitost. Staci si nachystat veci do porodnice a ozaj len par veci na oblecenie na doma. urcite vela veci dostanes ked budu chodit babatko pozerat aspon u nas to tak bolo. ja by som riesila aj zavinovacku, lepsie sa manipuluje s babatkom, ale urcite nejaku tensiu, nie paperovu. ked tak si kup nejake bodynka skor s dlhym rukavom lebo aj ked bude teplo take male babo si este nevie dobre udrzat teplotu.

martinella1
2. mar 2015

@zoltkana moja staršia je augustová. Určite si kúp pár vecicčiek z každej z týchto veľkosti, aj keď 50 sme nikdy neobliekli, lebo nám bolo malé. Veľkosť 56 sme mali asi tak 3 týždne a 62 asi tak mesiac a pol....naozaj bábo rastie rýchlo. Tiež som za zavinovačku, takú tenšiu. Máš ešte kopec času...ale chápem ťa, tešíš sa, chceš sa vytešovať z tých malinkatých vecičiek. Tak si kúp najeké body s krátkym rukávom -56,62, dupačky, overaliky....uffff...akosi má teraz nenapadá, čo ešte také najnutnejšie....a postupne budeš prichádzať na to, čo ti ešte chýba

ikika
3. mar 2015

@zoltkana vsetko zavisi, ake velke babatko sa Ti narodi... niekto od zaciatku pouziva velkost 56 a niekto este po celom meste po porode zhana velkost 48... 😉
Ste s manzelom vysoki? Narodili ste sa obaja vyse 50 centimetrovi? Ak ano, je predpoklad, ze vase deticky tiez budu vacsie, ako deticky s genmi nizkych ludi... ale to su len moje uvahy (mozno skusenosti?)... 😎
Dalsia vec je, ze aj napriek letenemu mesiacu, by si mala mat aj nejake teplejsie oblecenie - napr. dlhe nohavice, pancusky (mozu byt aj trosku vacsie, napr. hned tie 62jky) vetrovku alebo tensi overalik... v poslednych rokoch je to pocasie naozaj nevyspytatelne...
Skus si pogooglit "vybavicka pre babatko"... napr. http://babetko.rodinka.sk/novorodeniatko/vybavi... . 🙂

zdena12345
3. mar 2015

nam sa narodil syncek minuly rok koncom jula- tiez sa mal v auguste. bol mens 47cm. pouzivali sme zo zaciatku tie obycajne kosielky- este z nasich cias. potom neskor par body 56,62 (dlhy aj kratky rukav) a 3 overaly 56. jedine co sme mali 50 bolo tricenko od babky, inak rychlo vyrastol do vacsieho takze urcite nebudete zhanat male velkosti. to by so povedala ze je pre fanatikov. s 56 nebol ziadny problem.este nieco pekne k doktorke/opacky- nejaku supravicku. nejake 2 dupacky, jedny poldupky, letny ciapocka(ked fukalo). to nam aj stacilo. byval zabaleny v perovej perinke a v tej byval obleceny vacsinou len v kosielke. to ostatne sme mali ked bolo zima alebo ked sme sa s nim hrali bez perinky. a este som zabbudla ponozticky maval stale aj v perinke. inak mal nozky hole.
radsej kupte vacsie, do toho sa zmesti vzdy a ozaj strasne rychlo rastu, takze niektore sme obliekli 3x a uz bolo male...niektore nevydrzali ani mesiac

ikika
3. mar 2015

@zdena12345 no prepac, nie som ziadny fanatik , ale bodynka 56 mojej malej nakomplet padali z ramien, bola v nich utopena... ze nechces, aby tvoje dieta bolo polonahe, nie je fanatizmus! 😠
Je rozdiel, ked ma dietatko 47 cm a 2 kg alebo ma 47 cm a 3 kg... 🙄

vroni
3. mar 2015

no tak to mam asi deti z inej planety alebo co. Moje obe deti nosili c.50 prve dva mesiace, 56 az do pol roka (normalne, priemerne deti, dcera narodena 51 cm, syn 49 a cca trojkilovi), do 62 som ich po narodeni mohla obliect a este aj zavinut, riadna blbost, obliekat dietatu o dve cisla vacsie oblecenie, nez potrebuje. zavinovacku a perinku som nepouzivala, pri augustovom dietati uz duplom nie, ja by som kupila jednu sadu body s dlhym rukavom, par dupaciek alebo polodupaciek a inak kratke rukavy. Nie vela, lebo v septembri uz asi vela kratkorukavovych veci nevynosi...

moni244
3. mar 2015

Ono zalezi od znacky, niektore maju vacsie veci, niektore mensie, moja napr. narastla za 3 tyzdne 6 cm, cize u nas bolo stastie, ze som mala veci od 56 vyssie, aj ked mnozstvo ti neporadim, mala som zimne dieta

moni244
3. mar 2015

@mizupizu prave preto ze si dieta nevie regulovat teplotu, by som ho neprehrievala a nedavala dlhe rukavy a nohavice, ked von bude 30 v tieni

nanka3
3. mar 2015

@zoltkana ahoj, moja sa tiez narodila v auguste (minuly rok), mala som 2 klasicke perinky (tie, co sa viazu na 3 masle, mala som aj jednu modernu zavinovacku, tu som pouzila 1x, kym som si nekupila klasicke perinky, ktore som mimochodom vobec nechcela, ze naco dieta vobec v lete balit do perinky, ale videla som, ze moja malicka to ma velmi rada, v podstate vsetky male deti maju rady tesny priestor, pretoze sa tak citia bezpecne, akoby boli este v brusku), v porodnici mali deti kosielky a okolo pasa len bavlnenu plienku a takto boli vlozene v perinke, takze takto som to robila zo zaciatku aj ja doma, alebo som obliekla bavlneny overal (najlepsie oblecenie na zaciatok, lahko sa oblieka/vyzlieka), co sa tyka velkosti, 50-tku nekupuj vobec (je pre predcasne narodene deti, ktore maju do 50cm), pre donosene treba 56-tku, aj tej ti vela netreba, ak budes balit nasiroko, tak body 56-tky ani nenatiahnes (alebo natiahes, ale len 1-2 tyzdne, potom to bude male), ja som mala 4 body 56tky a mala z nich oblecene len jedne, nevedela som ju do nich napratat, kedze ja som nasiroko balila, nasa mala 50cm a 3380g, ked sa narodila, mala som kupene 2 body s kratkym rukavom, ostatne veci som mala s dlhymi rukavmi a kratky rukav som jej obliekla 1x aj to, ked sme boli dnu, ked sme sli von lezala v rozbalenej perinke, mala bavlneny overal a tenucku ciapocku, ak sa trosku ochladilo, tak som ju zabalila do perinky. Uvidis, ake bude pocasie, ono august uz casto nebyva taky teply, ako byval kedysi, dnes su horucimi mesiacmi hlavne jun a jul.....

nanka3
3. mar 2015

@vroni nie je 50-tka ako 50-tka, osobne veci z tesca su vacsie, napr. nasa teraz nosi 68/74 a z tesca su jej dobre veci 62..... takze vela je o cislach, dokonca som si objednala z jednej internetovej stranky 5 dupaciek vsetky velkost 68 a ked som ich poprikladala jedno na druhe, tak by ste sa cudovali, ake rozdiely tam boli....

nanka3
3. mar 2015

@nanka3 * opravujem, nie o cislach, ale vyrobcoch 😉

zdena12345
3. mar 2015

@ikika nechcela som nikoho urazit, len bol prispevok ze aby nebehali po meste a nezhanali....tak toto asi nehrozi. ked si kupia jedno (dve) pre istotu moze byt, ale pokladam to za zbytocne lebo o 2 tyzdne to bude male. zalezi od typu body, nam nic nepadalo z ramienok. a ako som pisala prve dni sme davali kosielky

stanislavao
3. mar 2015

@zoltkana do ktoreho mesiaca, to sa povedat neda. kazde dieta je ine. niektore zacinaju az velkostou 62. niektore deti potrebuju kazdy mesiac novu velkost. niektore deti su malicke a velkost 56 im je este velka, ked sa narodia. velkost 50 si podla mna nemusite kupovat vobec. bezne sa zacina 56. tych 10 body, dupacky musite mat z kazdej velkosti. k tomu nejake tensie svetriky. mozno v auguste bude horuco, ale mozno bude zima. poznam take roky, ked deti v auguste boli na kolotococh v bunde a ciapke, tak bolo chladno. kupte si velkost 56 10x body, 7x dupacky. nejake 3 mikinky, alebo svetriky. 3 ciapocky tenke. zavinovacku tenku podla mna ano. a ked sa dieta narodi, urcite aj veci dostanete a dokupite lahko hocikedy, co bude treba. kupujte vecicky biele, blede, 100% bavlna.

lulistek
3. mar 2015

@zoltkana zavinovacku si zadovazte, dietatko by v nej malo byt pokial je este malicke. a my sme kupili malej az od velkosti 62 ( to je velkost 0-3mesiace) 50 je pre predcastniatka a 56 je priamo na babo co sa narodi ale my sme 56 ani jednu vec nekupili. ak ti mozem poradit. urcite si nakup bodycka s dvoma cvokmi co sa zapinaju na ramienku, je to na nic ked das na malicke babo body a ma hole ramienka.

zoltkana
autor
3. mar 2015

&babenky velmi krasne dakujem za vsetky rady a nazory....tak trosku sa mi ulavilo 🙂 ste zlate...dost vela som sa toho dozvedela 😉

andromeda_ja
3. mar 2015

@zoltkana Ahoj! Ja mam tiez augustovcatko. Velkost 50 nekupuj vobec - to je zbytocne, leda by sa nedajboze narodilo skor. velkost 56 je tak nanajvys do jedneho mesiaca veku. Velkost 62 vyuzijes najdlhsie je od 0 do 3 mesiacov. Zavinovacka - neviem, zalezi od strihu, deticky su pokojnejsie, ked su pevne zviazane, nie navolno. Body s dlhym rukavom urcite. Ponozky nekupuj - babatkam padaju z noziciek, je s nimi len ostara. Radsej poldupacky a dupacky. Zopar bodiciek aj s kratkym rukavom na horuce dni. Najviac som ocenila overaly. Krasne to drzalo na telicku, ked sa prekakalo babo, tak stacilo vymenit jeden kus odevu nie spustu malych veci. Urcite tenku ciapocku, rukavicky proti poskriabaniu, nejaky teply overalik alebo svetrik. V septembri uz byva chladno, tak uz aj nieco teplejsie.

vroni
3. mar 2015

@nanka3, to je pravda. Zatial najvacsie cisla ma Tesco, najmensi v mojom zozname je Benetton (68 z Benettonu je identicky velka ako 50 z Tesca!!!)
A ano, vyhni sa bodyckam s prekrizenou latkou na ramienkach - budes mat z dietata "barovu tanecnicu" - s holymi ramenami 🙂 Kupuj len zapinanie na pleci alebo vpredu.

ikika
3. mar 2015

@zdena12345 oki, trosku som to brala ako narazku na moj prispevok... 😒
Nasa bola fakt mrnous, narodena v termine, mali sme problem obliect ju... 😉 A ona by kosielky nemohla mat, lebo sa narodila do jesene, a aj keby bola v perinke, tak by to bolo malo na ramienka, predsalen bavlna je teplejsia...

katrinka8
3. mar 2015

@lulistek - no moja 54 cm dcérka s váhou 3.750 g narodená 10 dní po termíne mala teda veľkosť 56 (rôzne "značky") veru prvé 2 týždne dosť že veľké - aj na šírku, aj na dĺžku. Takže zase ono to asi nebude len pre tie predčastniatka. 50-ky som dodatočne teda nezháňala, bolo leto horúce, tak sa to dalo dáko pokryť, ale poviem Ti, šlo mi na nervy to večné vyhŕňanie rukávov a "našušorené" dupačky... Dokonca aj tú povestnú 56-ku nosila pomerne dlho, myslím, že určite minimálne mesiac, možno aj viac.
Synčekovi som akčne kúpila preventívne 2 sady oblečenia 50 (dupačky, body, kabátik, čiapočka) - jedno u nás v meste v obchode, druhé v Tescu veľkosť "tiny baby". Podľa predpovede lekára v cca 38 tt mal byť "skôr drobček" Narodil sa nám 52 cm drobáčik s váhou 3. 750 g (ako dcérka mal váhu presne) 😀 Do 50-ky sa nevopchal, ostali dcérke pre bábiku. 56-ka mu sadla ako uliata (veci po dcérke mal niektoré).
U mňa sa osvedčilo mať viac kusov najmä body a dupačiek, pretože tu sa bábo ogrcká, tu preciká, okaká atď. a mne sa teda nechce každý deň v rukách prepierať, keď zistím, že bábätku obliekam 4. kus body a tŕpnem, či sa zase neogrcne či neociká, lebo ďalši kus čistého oblečenia už nemám... Takže za mňa minimálne 6 kusov z každej veľkosti.

michaela1711
9. mar 2015

Ja by so poradila kúpiť ako perinku ulitku. Ja budem mať tiež letné bábo júlové a tiež si kúpim dve. A určite ten dlhý rukáv radšej lebo dieťa si ešte neudrží také teplo. Ja mám aj taku tenšiu dečku keby sa náhodou aj v lete schladilo. Tenkú čiapočku tie kúpim dve. Bodinká velkosti od tej 56 lebo aj ja som pri prvom 50 neobliekla, alebo obliekla a bolo to tesné radšej o číslo väčšie.