Oblečenie pre bábätko na začiatok

19. júl 2022

Ahojte ženy
V novembri čakáme prvé bábätko a vôbec neviem aké oblečenie mu bude na začiatok treba. Nemáme vôbec malé detičky v rodine takze neviem. Viem že určite niečo dlhšie. Nechcem ale zbytočne nakúpiť veľa aby to vynosil. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo a koľko kusov pripadne a aká veľkosť. Doktor nám povedal na ultrazvuku, že malý bude dlhý keďže ja a manžel sme dosť vysoký. Ďakujem za všetky rady 🙏🏻

lenuska9999
19. júl 2022

Nám sa narodila mala , má skoro 4kg a tie najmenšie veci veľkosti 50 sú jej malé. Takže odporúčam ísť skôr do väčších, 52, 58 , 62.. z tej 52 by som ale tiež kúpila len pár kusov, ak vôbec. Môžte radšej kúpiť rovno 58 a pripsdne podohnete rukávky.. určite budete potrebovať body s dlhým rukavom aspoň 10ks, dupačky tak isto, overaliky, ciapocku, ponožky. Bábätka na začiatku dosť zvrackaju, takže budete veľa prezliekat. Ale zasa aj rýchlo rastu, čiže je to polemicke koľko ks budete potrebovať. Kúpte pár a dokupite.. tak isto nezabudnite na bavlnene plienky a keďže to bude zimne dieťatko tak aj nejaký fusak, pripadne teply overal, rukavičky

juliet86
19. júl 2022

najma bodycka a pyzamka s dlhym rukavom. polodupacky. 5-10ks z kazdeho. svetriky. nejake merino pripadne. fusak ciapocka.

juliet86
19. júl 2022

urcite az 56 velkost. a uprimne. radim ti kuoit balik oblecenia od nejakej mamickym to mas najekologickejsie aj najekonomickejsie

gabika128
19. júl 2022

Ak budeš mať väčšie, dlhšie bábätko tak asi tie 56 budú na začiatok stačiť, ale záleží z akej značky napríklad, aj či nové alebo veci po niekom už. Ja som mala napríklad z druhej ruky veci 56 a 62, úplne malé boli ( mala 2,6kg a 50cm pri narodení), a keď ich malá vynosila tak sme prešli na 56 od lindexu a ten jej bol ešte voľný 😂 niektoré body majú a cvoky navyše, takže dieťatko ich dlhšie vynosí. Počet som mala asi 10 ks body, 8 ks teplaciky /legíny, 4 ks pyžamá. Z každej veľkosti takto, tiež záleží či dieťatko ma reflux alebo nie a potom ho neprezliekaš tak často. Okrem týchto vecí sme najviac využili už len overaly, na jeseň tenší a na zimu hrubší, plus fusak, deka.....

rk123
19. júl 2022

dcera sa narodila na konci oktobra .. a 3 mesiace nevyuzila nic ine len dlhe pyzamko (dupacky) na zips 😂 mala som 6ks 50velkost, a 6ks 56 a bolo aj vela. okrem toho len ponozky, capicu a zimny overal do kocika.

gabika128
19. júl 2022

@rk123 aj mne pri synovi stačilo, dcéra mala reflux a to som len prala a prala