Periete detské veci s dospeláckymi?

javi37
26. feb 2013

Ahojte babenky, chcem sa opýtať, nemám na práčke polovičné pranie...ako to riešite vy? Si to ani neviem predstaviť, to sa mi nenazbiera nikdy kojenecké oblečenie do celej práčky a hlavne, keď niečo je svetlé, niečo farebné, niečo tmavšie. Dať to prať normálne s dospeláckymi vecami s Lovelou?

maca_p
26. feb 2013

periem spolu. nekradnem vodu, ani elektrinu a ani sa mi nechce robit po byte kôpky pradla 😀

danka2105
26. feb 2013

@javi37 Jasneeee, odkedy mame my maleho, periem aj nase veci spolu s jeho, v Lovelle alebo v detskom tekutom prasku Dreft 😀

sympa1
26. feb 2013

@javi37 ja som vzdy prala detske veci spolocne s dospelackymi

martinka0031
26. feb 2013

@javi37 všetko spolu s deckym praskom 🙂 🙂

adri2626
26. feb 2013

Nas maly ma 17 mesiacov a az teraz mu obcas periem spolu s nasimi. Myslim, ze je lepsie prat extra - co sa tyka bakterii a pod. Ja som to nechcela riskovat, lebo som sa bala aj exemov i ked my ziadne nemame. Proste sa mi to zda hygienickejsie!!!

azbestica
26. feb 2013

ja periem oddelene

prasiatko30
26. feb 2013

Ano u prvej som bola sice typicka prvorodicka co sa snazila robit podla manualu pri druhej vsetko spolu od narodenia

hradnapani
26. feb 2013

viacmenej oddelene, kedze sa mi vzdy nazbiera plno pradla. A zavisi aj od toho, co by som s detskymi vecami prala... obcas tam prihodim nase den-dva nosene tricka, kosele a pod, ale dospelacke spodne pradlo, muzove ponozky atd. radsej nie 😎

sveta27
26. feb 2013

Snažím sa oddelene (veď si predstavte naše ponožky a spodné prádlo s detskými), ale pridám k detským aj naše tričká a iné vrchné oblečenie, ak nemám dosť. Kým boli chlapi maličkí, prala som výhradne oddelene, len ja som prala dvom deťom, takže som mala do práčky viac 🙂

seba1
26. feb 2013

periem oddelene

lara69
26. feb 2013

Periem vsetko spolu v tekutom detskom prasku a ziadne ekzemy ani vyrazky maly nema. A kedze mame psa bolo by to zbytocne - imunitu si uz vytvara - jeden kus chrumky maly, druhy kus da psovi a potom sup do tej istej ruky zoberie dalsiu chrumku a da sebe. Naco by som prala odelene 😀 a ziadne choroby nemame 🙂

ivanka.7
27. feb 2013

Periem svoje a veci malej dohromady, manzel ma rad avivaz, tak si perie sam, 🙂 keby neslo o avivaz, tak periem vsetko spolu, mala nema absolutne ziadne problemy

angua27
27. feb 2013

do pol roka som prala oddelene. nemusíš sa báť, že by sa Ti detské oblečenie nenazbieralo. dieťa sa preciká, ogrcká a pod. a prezliekaš aj 4x denne. 🙂 a prala som jeho veci spolu - nerozdeľovala som biele a farebné. po pol roku som začala prať naše veci spolu a tuším už aj v normálnom prášku. 😉

babulka1978
27. feb 2013

tych detskych sa tolko nazbiera, ze do jedneho roka sme prali solo...teraz uz miesame spolu......ale bezne mam pracku plnu len detskych lebo sa toho jednoducho nazbiera.......

simca06022011
27. feb 2013

periem pretriedene ale vsetko spolu... sensitive prasky sme pouzivali odjakziva aj my, cize u nas to nebol problem...ked bola uplne malicka tak som prala osve (vsetko mala blede, takze sa plna pracka nazbierala)...

tinkacik31
27. feb 2013

periem všetko spolu len to roztriedim podla farieb a tak dam prat

ajka30
27. feb 2013

detske periem osve a to bude mat syn roky (ma ekzem). periem osve, aj ked niekedy toho nie je dost. Asi preto nam vodar povedal, ze mame spotrebu vody ako traja susedia dohromady 😀

ivec79
27. feb 2013

prala som zvlast - citliva pri prvom dietati 🙂 trvalo to asi mesiac...nasledne som prala vsetko spolu s detskym praskom, ale! dolezite bolo zehlenie - hlavne tym, kedze neperiem bezne oblecenie na viac ako 40-50 stupnov tak sa bacile az tak nevyperu. Ibaze aj to trvalo tak prvy rok..niekedy prilisna ochrana je na skodu...inak maly nemal ziadny ekzem...a pri druhom? to sa uz tesim, ale riadit sa budem podla prveho 🙂

kacena4
27. feb 2013

@javi37 nie je podstatne ci peries s dospelackymi ale skor aky prasok pouzijes popr. avivaz, vacsinou babatenka malilinke maju alergie na avivaz tu sme do 3 mesiacov zivota vynechavali, alebo som vyprala spolu, babatovske veci vybrala a hodila znova plakanie s avivazou dospelacke veci a mas to

tinka9000
27. feb 2013

Ja zatiaľ periem zvlášť detské, dcérka má takmer 10 mesiacov a nazbiera sa mi tých vecí dosť, ale pomaly budem asi prať spoločne s dospeláckymi, hlavne v lete. Ale chcem sa opýtať či používate na spoločné pranie aj aviváž, a či len sensitive alebo aj normálnu? Samozrejme pokiaľ dieťa nemá žiadny problém s alergiami či ekzémami. Ďakujem.

vivusika
27. feb 2013

ja som vždy prala všetky veci spolu, akurát keď boli deti menšie, pridávala som plákanie navyše a nikdy žiadne kožné prejavy neboli 😉

milota164
25. dec 2015

ja periem zvlast uz davno pouzivame rovnaky prasok pre malu aj pre nas. ale nazbiera sa nam dost ...kym bola mala pravali sme jej v lovele

cervikpepik
25. dec 2015

ja periem spolu od pol roka vsetko,ale davam detsky prasok aj avivaz trosicku ale detsku

stardust
25. dec 2015

periem vsetko s mojimi vecami v rovnakom prasku na pranie a s rovnakou avivazou.

margaretka
25. dec 2015

Ja som do pol roka uplne oddelene v lovele,teraz k detskym prihodim par nasich triciek,kosiel ale sa mi to zda negygienicke prat babatkovske s nasimi ci uz upotene alebo bezne uspinene,no spodne pradlo nase jednoznacne solo aj od detskych starsej dcery.

ukulela
25. dec 2015

prve mesiace tiez striktne oddelene. teraz (malyma rok) uz k jeho veciam prihodim nase tricka a pod. ale dospelacke spodne pradlo/rifle/teplaky oddelene.
ja inac maleho veciperies poslu casto farebne aj biele mam odskusane na 40 aj 60. ked chcem plienky/spinave body vyprat na viac - 70/90, tak jasne, ze len biele same.
periem v ecover z DMky bez avivaze.

medovka14
25. dec 2015

Prala som všetko spolu, biele vždy na 60, tmavé na 40, sensitiv prášok a avivaz 🙂

miminka327
25. dec 2015

Do pol roka som prla oddelene v tom detskom persile a potom uz normlne spolu,ale to sme cez tyzden iba ja,syn a mala..muz az cez vikend,takze periem samemu jemu 😀 a perem v normalnom prachu pre vsetkych uz,detsky nepouzivam,nevadi jej... 😵

miminka327
25. dec 2015

@tinka9000 napriklad ja som uz vyskusala viac avivazi silanu,cocollino a nic nevadi...skor ja kycham 😀 ked je moc kvetovaaa

sophieeee
25. dec 2015

@javi37 ako kedy 😊 vacsinou farebne oblecko spolu a biele veci (ktorych je pomerne viac) oddelene.. A nedavam ani detsky prasok iba prve dva mesiace som davala a teraz davam obycajny tekuty bez avivazu