Pestré farby na detskom oblečení

iwss
19. aug 2016

Ahojte baby 🙂
Chcem sa opýtať na Váš názor, skúsenosti a rady. Čakám prvé bábo a tak som sa začala obzerať po detskom oblečení, zatiaľ hlavne vo veľkostiach 50, 56, 62. Som pomerne sklamaná z farebnosti. Prechádzam zo stránky na stránku a takmer všetko je v pastelových farbách, alebo potom v "klasike" ružová/modrá ... máločo má krásne žiarivé farby a keď sa niečo také vyskytne tak je to buď cukríková ružová a to nieje môj štýl, alebo potom v odtieňoch hnedej a pod. Sama sa obliekam pestro a žiarivé farby sa mi páčia, zohnať nie tradične "dievčenské" alebo "chlapčenské" farby typu - zelená, orandžová, fialová, to je takmer nemožné ☹ . Viem o tom že svetlé farby niekedy ( do istej miery asi doteraz ) znamená menej farbív a teda "chémie", ale nechce sa mi veriť že to dnes nieje možné spraviť zdravo ( ekologicky ) 😖 . Na Sashe som našla napr. merinové body v jasnej orandžovej - certifikované, to je však v trochu inej kategórii a aj tak sú žiarivé farby málo, ale aspoň vo väčšej koncentrácii než na komerkčných stránkach. Niečo áno, ale zas kupovať celú výbavu, popri iných veciach v cenách za ručnú prácu a hlave veci z ktorých deti rastú je na mňa predsa trochu veľa.
Máte na to:
- nejaké vysvetlenie ?
- vaše názory/skúsenosti ?
- rady, linky, odkazy kde zoženiem niečo farebné ?
... ak tu niečo také už bolo, tak sa ospravedlňujem ...
vďaka 🙂

martinxxx
6. nov 2016

FB:Majka Holikova---oblecenie unisex,panske,damske

moni244
6. nov 2016

@martinxxx toto sem nepatri, porusujes pravidla

majka99999
6. nov 2016

@martinxxx naco facebook? Staci Aliexpress a ma to clovek za facku. Druha vec je, ze babatku by som take neobliekla.

somavi
6. nov 2016

Ale veď tých vecičiek je kopec .. Či uz reťazce hm , f&f .. Neviem co viac potrebuješ 😊 To co je teraz na vyber , o tom sa našim Mamkam a babkam ani nesnívalo 😀

mamkababkajanka
6. nov 2016

@martinxxx myslím, že z aliexpressu si dokáže objednať každý sám. Netreba sa tváriť, že predávame luxusné detské oblečenie.

sisaka
6. nov 2016

@martinxxx to pblecenie je vyslovene hnusne, jasny cinan, take ani darovane

somavi
6. nov 2016

@martinxxx to su vyslovene cinske smejdy, sorry. To by som dietatu nikdy nedala. a to dievcatko v zlato ciernom oblecku..to ako fakt niekto dieta do toho oblecie? Dieta ma mat pohodlne oblecenie na hranie, prijemny bavlneny material a nie nejake obtiahnute kazenkove nohavice a neviem co. Chuda dievcatko

mamkababkajanka
6. nov 2016

@somavi umelina jak prasa. Pardon za výraz...hnusné, nevkusné, gýčové, nepohodlné, škodlivé. Nechcela by som to ani zadarmo. Nie ešte, aby som si to objednala z aliexpresu a už vôbec nie, aby som to preplácala u nás v nejakom eshope, kde si myslia, že keď posťahujú obrázky z aliexpresu tak im na to nikto nepríde...lebo nikto okrem nich ešte nepočul o aliexprese...a to isté je tu u x mamičiek v proshope...všetko dodanie cca 3 týždne...myslím, že by bolo vhodné vytvoriť samostatnú kategóriu na bazáre - Aliexpres...

katka253111
6. nov 2016

@moni244 pre toto som rada, ze mam chlapca... nosi vsetky farby ake su (okrem tej hnusnej ruzovej)...ja by som asi az s prepacenim grcala, keby mam dievca a jediny vyber farby je od svetloruzovej po tmavu a ich milion odtienov... bleee... :( ved aj na ihrisku ci okoli nevidim nikdy dievcatko vo farebnom...len ruzovom...

katka253111
6. nov 2016

@martinxxx to je preboha co? Snad ro nikto normalny dietatu neoblieka... ved deti maju behat, hrat sa, zaspinit, nie z nich robit umele babiky sediace na riti a nech len vsetci ochkaju ze ake krasne oblecko... fuj... a toto je cisty aliexpress...

katka253111
6. nov 2016

@iwss nuz...kvoli chemii sa odporuca hlavne biele ci svetlucke... ja som mala mat povodne az do 6mes dievca...ale kupovala som neutral ci skor aj pre chlapca a bakoniec bol chlapec... ale body a pod mal aj tak vacsinou len biele (ja som mu ich potom skraslila fixami na textil) ☺☺☺ aj tak sa prezliekal xkrat denne a k dr ci von mal uz nieco navrchu take farebnejsie krajsie 🙂 ale doma vavsinou len biele pokrealene body a dupky ci polodupky

eli321
6. nov 2016

@katka253111 tak ja zas grciam pri chlapcenskom obleceni. Otras,hnus a tie prasproste napisy ako dude ,best friend ,little man, cheeky monkey a vsade sproste obrazky .. to je nieco tak otrasne. vdakabohu za dievca a nadherny vyber v kazdej farbe 🙂

katka253111
6. nov 2016

@eli321 hej? My take triska asi ani nemame 🙂 a to zvacsa nakupujem tu na mk 🙂

ssussie
6. nov 2016

@iwss skusaj nemecke stranky, rakuske stranky, je tu aj skupina hromadne objednavanie zo zahranicnych stranok - tam najdes viac... ale v rychlosti ma napada ernstings family, george a next - tam su vzdy detske veci detske a aj farebne - minimalne jedna kolekcia. ale do velkosti 68 by som skor skusala bazar, lebo sa financne zruinujes 😀 a kosice ... no tu nemas nic ... iba ca, hm, next a pepco s kikom ... tesco pripadne 🙂 lindex je v optime, ale ber aj sponzora 😀

timikaj1
6. nov 2016

@katka253111 No tak to sú trošku silné slová, odhliadnuc od výberu, čo by si robila, keby Ti dieťa nechcelo dať na seba inú farbu ako ružovú?Mám dcérku a od určitého veku chcela len všetko ružové a držalo ju veeeeľmi dlho, teraz už vzala na milosť aj iné farby ale to už má skoro 7 rokov🙂...

mamkababkajanka
6. nov 2016

@ssussie next v KE nemáte🙂 ale v pohode sa dá objednať cez net🙂

moni244
6. nov 2016

@katka253111 no prepac, ty si z akej planety dosla? Ani ja nemam rada ruzovu, ale proste ta moja inu casto ani nechce, jasne, ma aj ine farby, a neutralne, aj modre a pod.ale co, ked najviac chce nosit ruzovu?

ssussie
7. nov 2016

@mamkababkajanka nieee, nemaaame. ani zaru ani ikeu ani peak and cloppenburg, ani ani ani ... veeela nemame, hoc tu byva stvrt miliona obyvatelov a tieto obchody nie su ziadnym smerom minimalne 250 kilometrov ... jedine ten internet a nakupne vylety ... ale kupovat oblecenie cez internet a obzvlast anglicke znacky ... to uz radsej tu z bazariku, kde ti to mamicky aspon premeraju ... aj ked mnohe "podnikatelky" tu obnosene veci predavaju za plnu sumu ... ale tak vtedy kuknem miery a kupim nove ... ale tak vsetci vieme, ze najrychlejsie je vbehnut do normalneho obchodu kuknut nahadzat do kosika, zaplatit a potom vonku radsej nekukat na ine deti, lebo to uz vyzera ako za sociku - vsetci v tom istom :-/

ajana1
7. nov 2016

skus www.bubbe.sk, www.maybe4baby.nl a klasika Zara, C&A, Mango

mamkababkajanka
7. nov 2016

@ssussie next je i tak drahsi na predajni ako na directe🙂 ale tiez nerozumiem preco tam nemate ani next ani zaru:(

ajana1
7. nov 2016
ssussie
7. nov 2016

@mamkababkajanka sme oblast dalekeho vychodu, ani dialnica k nam nevedie, to preto 😀 Uz sa len smiat mozem, aj ked je to na plac... ale mame nadherne mesto, to je dolezitejsie 🙂