Pracie prostriedky na oblečenie 16 mesačného dieťaťa

nicoll212
5. sep 2016

Zdravim maminy, dcera ma zachvilu 16 mesiacov a pouzivam tekutu lovelu a avivaz bupi, ale rozmyslam ze jej kupim namiesto lovely tekuty perwoll a pri avivazi este ostanem.. vy ste dokedy pouzivali detsky praci prostriedok a akym ste ho nahradili ak ste nekupovali uz detsky? vdaka za odpovede 😉

evita_g
5. sep 2016

@nicoll212 Ja som pri prvej dcerke pouzivala lovelu asi pol roka, potom som skusila oprat v "normalnom" pracom prasku, ktory pouzivam aj na nase dospelacke oblecenie a ked som videla, ze sa nic nedeje, uz som to neriesila a prala v nom. Pri druhej dcerke som jej prala veci rovno tym, cim aj nase. My mame stastie, ze deti nie su nachylne na kozne problemy. Skus aj ty raz oprat v tom, co bezne pouzivas a uvidis, ci nebude mat z toho podrazdenu pokozku.

simca06022011
5. sep 2016

Ja perwol neznášam, pri malej som používala persil sensitive teraz už klasické persily. Najlepšie priamo import z AT ak sa dá a k nie tak sa nič nedeje.... Silan srnsitive som mala rada a cocolino používame do dnes ako jediný aviváž... Podotýkam správne treba dávkovať ;) inak každý prach/avivaz bude zlý... 🙂 Niektorý ľudia nalejú plný dávkovať aviváže a dva deci prachu k tomu, natlačia plnú práčku bavlny a čudujú sa reakcií lebo sa to nevypláca poriadne.... Skúste a uvidíte, vrátiť sa dá späť k pôvodnému...

obsadenemeno
5. sep 2016

@simca06022011 cize najlepsie z AT, ale ak sa neda, nic sa nedeje? Tak nie je to potom jedno????????

momoqui
5. sep 2016

Ahoj ja som to urobila naopak periem vsetko v detskom prasku a iny uz ani nekupujem 🙂

simca06022011
5. sep 2016

@obsadenemeno keď vyskúšaš nie je... Ja sa tam nedostanem tak často ako by som potrebovala ;) nezblazdnim sa keď to kúpim napr. V dmke tu... Ale veľké balenia si kúpim tam a aj kopec aviváže atď.To je už hádam zvyk.. nakoľko pred pár rokmi tu u nás ani neboli prachy a aviváže čo kupujem...

miku1
5. sep 2016

@nicoll212 Lovelu som používala do roka. Potom som prala detské veci spolu s našimi buď kupujem Persil, alebo Formil. Aviváž nepoužívam žiadnu už asi 2 roky.

momoqui
5. sep 2016

@obsadenemeno vsetka kozmetika je lepsia bohuzial ... Si vsimni na produktoch kupenych na slovensku je vsetko pisane po madarsky polsky pretoze su vyrabane pre vychodnu europu...mam osobne odslusane ten isty vyrobok kupeny u nas a inde a je to rozdiel ... Bohuzial... Ale zas pokial ti vyhovuje nieco kupene na slovensku tak netreb len kvoli tomu cestovat mimo krajiny ... Ja pouzivam tekuty prach Chicco a je uzasny jemne vonia ziadne umele vone ako persily perwoly atd a tak som prestala kupovat prasok co predtym a pouzivam uz len dersky

obsadenemeno
5. sep 2016

@momoqui mna len zarazilo, ze pise ze sa nic nedeje aj tak.... a ano, pocula som uz tie legendy o vyrobkoch pre vychodnu europu..... no mozno su tam napisy po polsky, madarsky prave preto, ze je to urcene pre ich trh? To ako ked si tu v UK kupim v polskom obchode Goralki, nie Horalky, budu ine len preto, ze ich vyraba Sedita pre polsky trh?
Ja kupujem praci prasok aky je prave na akcii alebo supermarket's own a rozdiel veru nevidim.

mirage
5. sep 2016

@obsadenemeno Neviem ci robi Sedita ine vyrobky pre nas a ine pre polsky trh. Ale ano, napr. prach na pranie je iny kupeny v Rakusku a iny u nas. Zial.

obsadenemeno
5. sep 2016

@mirage ako iny?

mirage
5. sep 2016

@obsadenemeno naozaj nevies ci len skusas? 🙂 Vonavejsi, nehrudkuje, bielizen je maksia a dam menej mnozstva a operie lepsie. /pre informaciu, nie som akcionarom v ziadnej firme typu Henkel ani nevlastnim Drogerku co predava AT prachy na Sk 🙂/

obsadenemeno
5. sep 2016

@mirage naozaj neviem. Zijem uz 12 rokov v UK a taketo veci tu neriesim. Proste kupim na co je akcia alebo vlastnu znacku co kazdy supermarket tu ponuka.
Dokonca som niekde citala ( magazin pre spotrebitelov Which? kde testuju produkty) ze najlepsi prasok na UK trhu je ten z Aldi (obdoba Lidlu). Cheap and cheerful. 🙂

mirage
5. sep 2016

@obsadenemeno Moze byt. Aj tu vyhral ten z lidlu.. aj ked.. mne nevonia, ale na tom zivot nestoji.

momoqui
6. sep 2016

@obsadenemeno nie su to legendy vyraba sa tak vsetko kozmetika potraviny oblecenie ... skus si kupit parfum v Uk a potom ten isty u nas a uvidis rozdiel v kvalite (ale v Uk v riadnom obchodw nie na trhu od indov 🙂 ) alebo sampon sprch.gel prach na pranie hocico ...

momoqui
6. sep 2016

Nejde o to ci to riesis alebo nie ... Mozno ne to orave tym ze si 12 rokov v Uk a inde si produkty neskusala...my ktori zo slovenska cestujeme a skusame a kupujeme produkty aj inde a rozumieme kvalite a vieme ju porovnat vsetci vieme ze vychodna europa dostava kvalitou horsie vyrobky...bohuzail je to tak...velakrat su lacnejsie (horsia kvalita) ale velakrat cenovo rovnake... Nejde len o kvalitu ale aj o vyber sortimentu...kupila som si saty v HM v parizi ktore na slovensku boli ponukane ako novinka o dva roky neskor 🙂 a tak dalej

obsadenemeno
6. sep 2016

@momoqui no ono zase niekedy to zavisi aj od predavajuceho - ak si obchodnik, majitel drogerie vyberie vo velkosklade lacnejsi produkt...... aby viac zarobil.....a v parfumeriach ked obchodnik ponuka vonavku, co original videla tak z rychlika...... je to aj v ludoch. Ak by zakaznici odmietali kupovat menej kvalitny tovar, proste by ho obchodnici neponukali. Zakon dopytu.

A tiez nechapem, preco sa praci prasok musi riesit na verejnych forach. Tak mi treba, ked som neodolala a prispela. Hlavne ked najlepsie z AT, ale ked sa neda, nic sa nedeje. Mne proste usla pointa, preco teda to trebalo takto onalepkovat, ked sa aj tak nic nedeje 😀
Mi to proste pripomina legendy z cias nie tak davno minulych, ked vsetko zo zapadu bolo proste super..... hoci sme mali a aj mame kvalitne vyrobky, predsa ludia idu za "zahranicnym" obalom.

Tiez bacha na to, co v tych praskoch z AT asi je, ked tak dobre peru.... a ekzemy, alergie atd na vzostupe.
To len ta btw 🙂

salfusco
6. sep 2016

su rozdiely vo vyrobkoch pre iny regionalny trh

momoqui
6. sep 2016

@obsadenemeno nehovorim o drogeriach ale o sietach obrovskych retazcov ktore maju ine vyrobky na zaklade trhov kde sa predavaju. Samozrejme zalezi od dopytu. Dotycna sa ti snazila vysvetlit ze ona pouziva praci prach xy ktory radsej kupuje v AT kvoli kvalite. To sa nemusi rozdebatovavat ze ta kvalita tam je ina. Nejde o to ze je tam etiketa pisana po nemecky a nie polsky ale o to ze vyrobok je vyrabany pre trh zapadnej europy. A mozno je to vyrabane v polsku a v tej istej fabrike ako ine pracie prAsky ale ma to ine zlozenie resp. zlozky inej kvality ... Bola som v UK a viem ze Briti nenakupuju potraviny v obchodoch typu Lidl tie su pre imigrantov (neber to osobne). No a je pravda ze v UK ked kupis praci prach v Lidl najlacnejsi je 100krat lepsi ako ten isty kupeny na Slovensku ☹ viem velakrat som si v uk kupila nieco co bolo neskutocne lacne ale kvalita vysoka u nas lacne vyrobky su vacsinou nepouzitelne.

obsadenemeno
6. sep 2016

@momoqui no ja teda casto v Aldi/Lidl nenakupujem, ale ked som uz tam, tak 90% zakaznikov su tam briti. Takze neviem, odkial mas to, ze su to obchody pre imigrantov. Samozrejme, ak je v stvrti, kde su imigranti, tak tam ano.....videla si to v takej stvrti? Pracujem v cisto britskom kolektive a takmer vsetky kolegyne nakupuju v Aldi. A teda to nepracujem niekde v Poundlande s chavs, ak by si chcela argumentovat tym, ze ze len britska spodina tam nakupuje.
Chcela by som este raz dodat, ze neargumentujem, verte si tomu, ze su tie prasky ine, mne je to sumafuk, ale potom nech sa tu nepise ZE NAJLEPSI Z AT ALE AK NIE JE NIC SA NEDEJE. Ak sa teda nic nedeje, naco to zdoraznovat? To mi proste pride take slovenske, ze aha, ja nakupujem v AT.....(a ako pises, neber si to osobne) 😀

simca06022011
6. sep 2016

@momoqui len bohuzial aj tie napr. avivaze v madarsku, kozmetika a niektora drogeria su lepsie ako u nas :D o tom ze na niektore veci uz tam idem aj do lekarne ani nehovorim. Proste ja mam pocit, ze tu u nas sa uz neda kupit poriadne nic. Potraviny uz len na gazdovskom dvore kupujeme a potom iba doplnky inde a zvysok dovoz-- nebavi ma to teda vobec.

@obsadenemeno nejde len o opratie, aj o vonu ale aj zlozenie... Presne to to, ze ten co cestuje a skusa, tak rozdiel uvidi.. ak by som rozdiel doma nevidela,a si by som neriesila.. ale aj tu to vidno ak nieko pouzije nejaky menej kvalitny prasok, tak hned.. urcite... ak to riesi.. niekto to neriesi 🙂))

Ked sa neda nic sa nedeje som napisala kvoli tomu, ze fakt sa nezblazdnim ked to tam neviem kupit a musim tu, ale pri znacke ostavam,lebo ostane mam vyskusane a nefunguje 🙂 Aj DMko ma dobre prachy, ale kedze ja momentalne mozem iba tekuty, a tie tekute sa mi nepacia.. maju prilis vela farbiva, neviem ako peru.. a potrebujem niekolkolitrove balenia.
stalo sa mi aj to, ze flasa persilu, co som si neskoro vsimla a kupila som ju u nas v coop, nemala ani ochranny uzaver, tj. tu foliu okolo vrchnaka, a chybalo tam oproti inej flasi (mala som povodnu doma len iny druh) aj 5-7cm (na/vo vsetkych, lebo boli rovnake na polici). Triasla som sa celu estu domov lebo by sa to vylialo po ceste ak by sa mi preklopila v aute... v AT sa mi to nikdy nestalo a kedze som v podobnom skalde kedysi pracovala uplne verim tomu, ze si z toho niekto aj odlieva.
Aj ti co chodia do polska a vedia ze nakupia aj "falosny" prach na pranie vedia svoje 🙂 VRAJ. Neviem, nevidela som....
Vo velkoobchode nevyberaju obchodnici do coopky ani tesca, dostanu palety od vyrobcov a hotovo. Ci si to objednaju od plnica/vyrobcu v Polsku alebo v AT, alebo Nemecku je druha vec. Pravdepodobne od zastupcu pre dany region.

obsadenemeno
6. sep 2016

@simca06022011 hm, tak ako to ti madari robia potom...... a vratila si sa s tym persilom naspat do Coopu to vyreklamovat?

simca06022011
6. sep 2016

@obsadenemeno myslim, ze sme odskocili od otazky.. nie nevratila som sa, mam ine veci na praci ;) ja viem, vy v UK na to mate cas asi chodit hore dole a taketo veci riesit ale ja nie ;) Viem, ze nabuduce ho tam nekupim.
Ako to ti madari robia? Poviem ti, nakupuju inde, a vela veci sami vyrabaju.. pre seba aj okolite krajiny, samozrejme podla objednavky... tak to robia. Neviem ci robis v obchodnej brandzi, ale ja ano a teda toto je ta podstatna vec. OD KOHO to objednas a ci ta to vobec zaujima. Nakolko u nas v SR funguje: dam dopyt, dostanem ponuky, vyberiem najlacnejsiu, najlepsie aj s dopravou zadara a hotovo, viac obchdodakov nezaujima. My vyberieme dodavatela a ideme ho navstivit, ideme do DE, Ideme do FR,IT.. kam treba, nabehneme do skladu, do vyroby... nevezmem si ako podnikatel na triko to, ze tu nalejem do aut cloveku nieco pancovane z polska, co prejde cez 10 subdodavatelov a skladuje sa v kravíne... Cize opakujem, nie je to nase slovenske sa vytahovat tym, ze niekde ideme.. ani to, ze "grass is always greener on the other side" ale o skusenost s produktom ako takym. Ak tu najdem produkt s ktorym som spokojna, tak ho pouzivam... nemam problem ho u nas kupit, fakt je taky ze vyrobcov mame malo, cize aj tak je vsetko dovezene.

obsadenemeno
6. sep 2016

@simca06022011 myslim, ze si si odpovedala sama.....ako to u nas v SK funguje. A ano, robila som v retail dlhe roky a aj ked mozno trosku iny job ako ty..... a ak by mi zakaznicka doniesla spat takyto "produkt", tak to by ine toco zacalo....a ver tomu, ze uz by som od toho dodavatela nikdy neobjednala. Ale presne ako pises, na SK sa vyberie najlacnejsi, este od dealera aj obalocka do kesienky a vsetci sa smeju slovenskym zakaznikom.

momoqui
6. sep 2016

@simca06022011 ano to je pravda ze co si Madari (a zrejme aj Poliaci) vyrobia sami je kvalitne avsak tie retazce (nechcem menovat) ktore vyrabaju zvlast pre zapad vychod europy tam tie rozdiely vidno. Kam do Madarska chodis nakupovat? Skusime vyskusat 🙂

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momoqui
6. sep 2016

Presne toto je chyba slovenskeho naroda ze nemaju poziadavky ...kupia co tu je a hlavne nech je to lacne !! Rakusaci francuzi taliani nemci by 98 percent toho co sa u nas predava nekupili ale kedze nasi ludia to kupuju tak sa nic nezmeni, bohuzial ...

stanislava111
6. sep 2016

@obsadenemeno nečítala som všetko, čím ste argumentovali... vy žijete uv UK a tiež sa nikto nad tým nepozastavuje, ale mohol by napísať, že sta tým prezentujete... baby nakupujú v AT, lebo je to bližšie ako Nemecko, Holandsko, IT .. a aj UK, ak by mali najbližšie do UK, nakupovali by tam.... a žiaľ, pravda je, že výrobky všetkých krajín, čo som napísala v oblasti pracích prostriedkov sú lepšie ako SK... ak vám nevadí, ako prášok vyperie, kúpte si hocaký v UK, ale verte vždy bude minimálne o triedu lepší ak SK-prášok....
ja nakupujem hocikde, aj v AT, aj v DE, aj vo Fr,.... a nakoniec aj v UK ale nie čo sa týka pracích prostriedkov, ale ostatných vecí... žiaľ kvalita nepustí.... 🙂

obsadenemeno
6. sep 2016

@stanislava111 no ja som napisala jedine, ze naco pisat, ze z AT, ked je to jedno, ako pisala. Mne to jednoducho nedavalo zmysel.
A vidim, ze tu nema zmysel pisat, lebo sa to tu zacina brat veeeeelmi osobne. Ved je to len praci prasok, preboha!!!!!
A tym, ze zijem v UK sa teda neprezentujem, spomenula som to len preto, lebo tu ci kupim lacny prasok co ma kazdy supermarket svoj, ci najdrahsi znackovy, tak nevidim rozdiel. A nepochopila som ze aka afera na SK moze vzniknut, ked kupis prasok "len" na Sk, nie v AT. No asi som blba, no.

Pre blby prach sa rozculovat, to naozaj nemate nic ineho na robote?

simca06022011
6. sep 2016

@obsadenemeno nehnevaj sa, riesit si to zacala ty... hned v druhom prispevku som ti ozrejmila ako som to myslela ale viditelne ti to nestacilo 🙂 no.. ja nemozem ist do tesca a kupit tesco prach, lebo to mozem rovno do prania naliat jar.. a bude rovnaky efekt, bublinky budu...
My ti len piseme realitu. Veru je to velka afera, ked kupis prach na pranie za casto vyssiu sumu ako v AT/HU a neoperie ani bezne flaky, cize k nemu rovno treba liat pohar vanishu.. a nejde len o prach ale milion inych vyrobkov.

simca06022011
6. sep 2016

@momoqui hoci kde, SPAR, tesco, ALDI.. skor ide o to co hladame 🙂)) Vacsinou vybranu avivaz, cistiace veci.. a potraviny. Muku na chlieb napriklad len z HU. ROvnako aj kopec zariadenia, elektorniky, vsetko z HU.Ale zase nech to nevyzera, ze tam travime vikendy nakupmi🙂) to tak raz za par mesiacov-pol roka napracem spajzu a hotovo, nieco donesie svokra cestou atd 🙂) Bezne potraviny mame z fariem a slov. vyrobcov