Zmäkčovanie detského oblečenia

malymyis
13. feb 2017

Ahojte žienky, čo dávate na zmäkčenie detského oblečenia ? Čitala som že ocot ale ako ho dať ? A môžem ho dať na oblečenie 2-mesačnému bábätku ? Použivam tekutý prášok Bupi sensitive a aj po ožehlení mi príde oblečenie tvrdé

katrin21
13. feb 2017

@malymyis zehlenim pradlo zmakčiš..... alebo susička...

malymyis
autor
13. feb 2017

@katrin21 sušičku nemáme, a v príspevku píšem že aj po ožehlení mi príde tvrdé. Preto hladám nejaký prostriedok

lorela
13. feb 2017

@malymyis Aviváž nie je vhodná pre deti a už vôbec nie pre takto malé. S tým octom neviem, mohol by dráždiť pokožku tiež.
Bupi som používala aj ja, nemala som tvrdé prádlo. Možno to bude vodou...

judycel
13. feb 2017

domácí prací gel a prádlo je měkké

prasiatko30
13. feb 2017

Susicka

malymyis
autor
13. feb 2017

@judycel to je aký ?

judycel
13. feb 2017

já dávám nebo toho je dost i na tři měsíce půl mýdla v kostce nastrouhat na struhadle jelena atd.... 150 g sody pro vůni 25 kapek esenciálního oleje ale nemusí být a 5 litrů horké vody , vše se smíchá až se mýdlo rozustí - nejsou tam ani alergeny . před praním protřepat flašku . Dávám vychladlý gel do flaš od aviváže nebo pracích gelů.

vše kupuji v drogerii esencialní olejíček v kvetinářství

malymyis
autor
13. feb 2017

@judycel mydlo a sodu aku ?

judycel
13. feb 2017

kryštálová soda a mýdlo kostka první půlka je jelena a druhá půlka je kokos a to nastrouhat na jemno na struhadle

malymyis
autor
13. feb 2017

@judycel super, vyskusam dakujem 🙂

lericenkam
13. feb 2017

@malymyis
@judycel
ahojte, žienky tento domáci gél "varieva" moja svokra, používam ho aj ja, ale na manželove ponožky, monterky atď, dobre vyperie od potu, špiny a zápachu, fľaky zostávajú, ale kryštálová soľ je žieravina, ja by som 2-mesačnému bábätku prádlo v tom neprala a ocot je na dezinfekciu prádla a udržuje jeho farbu, podľa mňa, nie je vhodný na prádlo pre bábätko, možno skús prať v prášku na detské prádlo, gél na pranie nie je žiadny zázrak a opravár práčok mi povedal, že zanáša práčky, čiže "špina" zostáva nalepená vo vnútri a na hadici, čo mi však nevidíme, všetko dobré 😉

judycel
13. feb 2017

@malymyis není zač ale když budete prát bílé prádlo a bude hodně flekaté ještě na ten flek na oblečení nalijte kapku jaru . 🙂

judycel
13. feb 2017

@lericenkam no ja to používám i pro deti nebo soda je sůl a desinfikuje prádlo a to mám malou dceru, nemáme s tím problém třeba asi vyzkoušet komu co sedí .

lericenkam
13. feb 2017

@judycel áno, máš pravdu, ale ja by som sa bála prať v ňom detské veci, keď som ho dávala rukou do práčky (do bubna), popálil mi prsty (mala som červené brušká a potom mi koža popraskala), prádlo sa však tri-krát pláka, tak asi to stačí, ja ho budem ďalej používať, ale len na vrchné oblečenie, alebo .... možno sa odhodlám a operiem aj napr. spodné prádlo, keď u vás s tým nemáte problém 🙂

sykorkauhliarka
13. feb 2017

ja malej periem s avivazou ..zase ideme zit v bublinke? nechces jej aj filtrovat vzduch?

katrin21
13. feb 2017

@malymyis podla mna je to len tvoj pocit, po ozehleni je makkost pradla postacujuca..
moja mala sa narodila predcasne a bola na jiske mesiac... detske mini bodyčka od velkosti 44, co tam deti maju, ked uz nie su v inkubatore su ani neni ozehlene... su len vyprane, peru si ich tam oni na oddeleni a nezehlia to, nema kto asi :D.... a cuduj sa svete, aj tie citlive detske predcasne narodene kože to zvladaju...
Takze ked doma ozehlis, je to uplne luxusne pre to dieta a netreba nic viac... Avivaz by som nedavala.....
jo a co sa tyka susicky, ani ja som nemala, kupila som ju pred 3 mesiiacmi a bola to skvela investicia, roky som sa jej branila, ze je to blbost a nepotrebujeme to a tak... ale teraz nelutujem, neznasala som zehlenie a teraz zehlim za mesiac asi 5 veci.. a vsetko je krasne makucke... o uterakoch a napr. aj detskych body ani nehovorim .makke ako vata.. jedna basen...

sissy27
13. feb 2017

@malymyis používam aviváž a teda nevyzerá to ako problém. Prvý som používala nejakú detskú, už neviem či lovelu alebo čo to bolo, ale používala. Dieťa žije, nijako jej to neublížilo.

sissy27
13. feb 2017

@malymyis *prvý rok, nejak mi vypadlo slovíčko

sykorkauhliarka
13. feb 2017

@sissy27 nechapem tiez v com je problem dokonca sa da kupit aj avivaz ecover ked jej radsej vyhovuje eko a bio....keby je dieta silny alergik tak to sa da chapat

lorela
13. feb 2017

@sissy27
@sykorkauhliarka
To, ze o niecom nemate ani tusenie neznamena, ze to neexistuje 😉.

zdena12345
14. feb 2017

davala som ocot na latkove plienky pod ritku. pouzivala som prasok lovela. ocot som dala do toho oddielu na avivaz. nejaky ucinok to urcite malo, ziadny problem s kozou nebol. ved to ta pracka este premyje. na oblecenie som davala iba prasok, ziadnu nahradu avivaze. je pravda ze pradlo nebolo jemne ako s avivazou. ani som nezehlila. neskor som pouzivala avivaz lovela- strasne krasne voni🙂 a teraz mam lenor co sme dostali, tiez pre deticky.

divozienka26
14. feb 2017

@judycel 150g sody? Ja mam recept ze na 1 mydlo ide 3kg sody teda na polku 1500g.

sykorkauhliarka
14. feb 2017

@lorela ano je tam bordel ktory ide cez kozu..ale kde nieje v dnesnej dobe?a potom sa dostaneme k tomu ze je bordel aj v pracom prasku vsak nech si pere v com chce aj v mydlovych orechoch....su aj take fajnšmekerky ktore si daju avivaz do vonnej lampy tak to je uz iny level blbosti ;)

sissy27
14. feb 2017

@lorela nejako mi unikla pointa tvojho príspevku... lepšie povedané tebe môjho 😅 ja viem, že sa dá prať bez klasickej aviváže, ale netreba to preháňať, ak dieťa nemá problém, tak si ho nebudeme vyrábať, že?
a teda len pre pripomenutie - otázka znela: čo používate na zmäkčenie detského oblečenia? moja odpoveď: aviváž.

malymyis
autor
14. feb 2017

Preco sa pod mojimi prispevkami zacne riesit vzdy nieco ine 😂 😂

@sissy27 vdaka 🙂

sissy27
14. feb 2017

@malymyis neboj, nie len pod tvojimi 😉 málokedy sa diskusia udrží len okolo pôvodnej témy... vlastne ani neviem, či tu nejaká taká bola 😅

simca06022011
14. feb 2017

1) Avivaz sensitive, prach sensitive tekuty aj bio a eko predavaju. Alebo neriesit. 2) Skusit este raz vyplachat. Pridat k cyklu.
Plienky celkovo su tvrdsie, to je uplne normalne, zalezi aj od typu a znacky, niektore su draplave hned a ine hrubsie makkucke a aj bez avivaze. Ostatne bavlnene oblecenie ostane makke aj po ozehleni naparovacou zehlickou, neverim ze nie ;) Vzdy som to vytriasla, dala ususit a bolo... Ja som do vody na zehlenie pridala vôňu.
Inak avivaze sa nemusi pouzivat pol flase, staci troska a citit velky rozdiel. A ked sa to dobre preplacha, nemoze byt problem ak dieta nie je vyslovene atopik. Ja so struhancami, miesancami a orechmi a pod nechcem mat nic spolocne :D Cize vzdy hladam inu cestu, v bio obchodoch predavaju tie prachy z orechov a kadecoho uz hotove ready to use :D Cize urcite sa najde aj pohodlnejsie riesenie ako to doma miesat. Ocot si do pracky zasadne nelejem. Kedysi som si s tym pracku cistila, teraz uz nie, nakolko to neprospieva gumenym castiam

@sykorkauhliarka u nas avivazou umyvaju podlahy :D inak riadne to cisti... všetko.. chodby su ako vyleštené :D

judycel
14. feb 2017

@divozienka26 FUHA TAK TO NÉ....VŽDYT SODU CO JSEM OFOTILA VÁŽÍ 1 KILO A OPRAVDU 150 GRAMU SE DÁVÁ KDYŽ SE DĚLÁ POLOVINA TAKŽE PULKA I MÝDLA ZAGOOGLUJTE SI NA RECEPTY DOMÁCÍ PRACÍ GEL - TAM JSOU TAKY GRAMÁŽE 1500 G BY BYLO PRAVDU NESKUTEČNĚ HODNĚ ALE 100 LIDÍ 100 RECEPTŮ

divozienka26
14. feb 2017

@judycel Ja to poznam tak, my to robime do velkeho kybla 🙂

judycel
14. feb 2017

Syn dělal babičce na vánoce